Raport Bena Fulforda, 24 grudnia 2018

.

Rok 2019 – finansowy reset, trybunały wojskowe

Wiele znaków i potwierdzeń z wysoko postawionych źródeł wskazuje, że planowany jest restart zachodniej cywilizacji na 2019 rok. Na przykład zawieszenie działalności amerykańskiego rządu przez święta nie ma nic wspólnego z budowaniem muru, a wszystkim co ma związek z finansowym restartem i zbliżającymi się trybunałami wojskowymi.

Jednak to co nadchodzi, to coś więcej niż tylko obława na przestępców, którzy przejęli kontrolę i doprowadzili do bankructwa rządu USA – chodzi o naprawienie problemów nękających monoteizm.

Jako że dziś jest 24 grudnia, Wigilia, to dobry czas aby przypomnieć ludziom o historycznej prawdzie stojącej za tym świętem. Faktem jest, że nikt nie wie kiedy narodził się Jezus Chrystus więc ówczesny kościół chrześcijański przejął stare słoneczne święto Nowego Roku i zastąpił słońce Jezusem. W tym rzecz: słońce zachodzi w najbardziej wysuniętym na północ punkcie w dniu 21 grudnia, w czasie przesilenia zimowego. Przez trzy dni po tym wydaje się, że zachodzi w tym samym miejscu a potem 25 grudnia zaczyna zachodzić dalej na południe, oznaczając narodziny słonecznego Nowego Roku. Tak więc Kościół chrześcijański musi wyznać i powiedzieć ludziom prawdę o Bożym Narodzeniu nie negując w żaden sposób wspaniałych nauk Jezusa Chrystusa i chrześcijaństwa.

Żydzi ze swej strony muszą przestać świętować ksenofobiczną Chanukę i zdać sobie sprawę, że jest to całkowicie koszerne, aby świętować słoneczny Nowy Rok (chyba, że ​​uważają, że Stwórca nie stworzył słońca). W każdym razie, Wesołych Świąt dla chrześcijan i muzułmanów oraz Wesołych Wesołych Świąt dla wszystkich.

Kwestie te, wraz z dyskusjami o aktualizowaniu kalendarzy aby dostosować je do ruchów niebios, na których są oparte, będą częścią szerszego publicznego dyskursu w Nowym Roku. Dzieje się tak dlatego, że na najwyższych szczeblach władzy światowej podjęto decyzję o kontynuacji i odbudowie świątyni w Jerozolimie i przekształceniu tego miasta w międzynarodową wolną strefę. Dlatego rok 2019 będzie prawdopodobnie rokiem dla książek historycznych.

Przygotowując się do nadchodzących zmian historycznych żołnierze amerykańscy są wycofywani z różnych stref konfliktu aby utorować drogę światowemu pokojowi, mówią źródła CIA. Źródła Pentagonu zgadzają się, dodając, że “Prezydent USA Donald Trump wycofuje się z Syrii, Afganistanu, Jemenu i Ukrainy, aby położyć kres Tajnemu Państwu i Syjonistom, ponieważ globalny reset walut wymaga pokoju i zakończenia działań wojennych.”

Europejskie rodziny królewskie zgadzają się, że trwają przygotowania do restartu globalnego systemu finansowego. Obecny system oparty na amerykańskim dolarze, euro i japońskim jenie jest zbankrutowany i dysfunkcjonalny, te i inne źródła zgadzają się. Dotyczy to w szczególności Stanów Zjednoczonych, które są bankrutem od pewnego czasu, mówią źródła. Właśnie dlatego obecne zawieszenie działalności rządu USA doprowadzi do pewnego rodzaju reorganizacji rządu amerykańskiego poprzez upadłość.

Na przykład europejskie rodziny królewskie przyznały, że historyczne obligacje, roszczenia gospodarstw rolnych i inne roszczenia wobec rządu USA muszą zostać zapłacone ale nie można ich wypłacić bez bankructwa systemu.

Jednak dyskusje z europejskimi rodzinami królewskimi i P2 Masonerii, która kontroluje Watykan, jasno pokazują, że nie podjęto fundamentalnych decyzji dotyczących tego jak będzie wyglądał restart.

Oczywiste jest jednak, że obecny system jest zamykany, co można zobaczyć nie tylko w zawieszeniu działalności rządu USA ale także w tym, że w grudniu nie zostały wyemitowane żadne korporacyjne śmieciowe obligacje a rynki amerykańskie spadły najbardziej od szoku Lehmana z 2008 roku.

https://abc7news.com/finance/stocks-headed-towards-single-worst-month-since-2008/4945054/

https://www.zerohedge.com/news/2018-12-16/bond-market-has-frozen-first-time-2008-not-single-junk-bond-prices

Jednak uzgodnili, że powstanie agencja planowania przyszłości o budżecie rzędu wielu bilionów dolarów.

Ramy prawne i finansowe dla tej organizacji są negocjowane za kulisami, zgodnie ze źródłami rodziny królewskiej i P2 Masonerii.

Inną rzeczą, która została uzgodniona na najwyższym szczeblu, w tym z azjatyckimi tajnymi stowarzyszeniami, jest to, że przestępczość zostanie wykorzeniona z systemu, szczególnie w USA.

Na tym froncie, źródła Pentagonu twierdzą, że liczba zamkniętych aktów oskarżenia w Stanach Zjednoczonych osiągnęła granicę 70 tysięcy, dwie ogromne barki więzienne są wysłane do Zatoki Guantanamo z Nowego Jorku i Kalifornii, aby pomieścić wszystkich przestępców, na których są robione obławy.

 

Kolejną oznaką tego co nadchodzi jest fakt, że Trump wysłał zawiadomienie do przewodniczącego Izby Reprezentantów Paula Ryana, że ​​”Narodowe Zarządzenie Wykonawcze ws. Stanu Nadzwyczajnego nr 13818 z 20 grudnia 2017 r. zostało przedłużone na okres jednego roku, blokując nieruchomości i aktywa majątkowe osób zaangażowanych w poważne nadużycia lub korupcję w zakresie praw człowieka “, zauważają źródła.

Przestępcy w Izraelu i Arabii Saudyjskiej również będą musieli stawić czoła sprawiedliwości, obiecują rosyjskie źródła FSB.

W tym celu rząd rosyjski dostarczył szczegółowych i obszernych dowodów na to, że tak zwane Białe Hełmy były kryminalną organizacją, która kradła narządy, fałszowała ataki z użyciem gazu sarin i grabiła historyczne skarby.

Oznacza to, że aktor George Clooney będzie jednym z wielu celebrytów, którzy zmierzają do Zatoki Guantanamo.

https://www.rt.com/news/447091-white-helmets-terrorists-russia/

Masowo mordujący Premier Benjamin Netanjahu i Mohamed bin „oskub ich żywcem” Salman to kolejni kryminaliści, którzy otrzymają sprawiedliwość, mówią źródła CIA, Pentagonu i FSB.

Przewidziani do sprawiedliwości są również kryminalni członkowie rodzin Biden, Pence, Clinton, Bush, Rockefeller, Rothschild, DuPont, Iwasaki i innych rodzin, którzy uważali, że są zbyt bogaci aby kiedykolwiek pójść do więzienia, mówią źródła.

Ponadto, źródła Pentagonu twierdzą, że skazanie byłego szefa Agencji Wywiadu Mike’a Flynna, zostało opóźnione do 13 marca 2019 r., “w którym to czasie zrzucone zostaną odtajnienie FISA, trybunały wojskowe i inne bomby prawdy“.

Aby upewnić się, że usuwanie przestępców wysokiego szczebla przebiega bezproblemowo źródła Pentagonu twierdzą, że “Trump może wyznaczyć inny Sąd Najwyższy aby umocnić prawdziwą konserwatywną większość podczas gdy liberalna czarownica  nienawidząca prezydenta USA Donalda Trumpa, Ruth Bader Ginsburg umiera na raka. Jest to jeszcze ważniejsze niż Sędzia Sądu Najwyższego Brett Kavanaugh, ponieważ główny sędzia John Roberts został zaszantażowany by huśtać się z liberałami i on też może zostać usunięty.

Wiadomość dla sędziny Ginsburg: Twoje cele, takie jak równe prawa dla kobiet i mniejszości, są teraz częścią struktury społecznej, więc proszę wycofaj się z gracją.

Inną rzeczą wartą odnotowania jest to, że w grudniu generałowie Marynarki, John Kelly i James Mattis ogłosili swoje rezygnacje odpowiednio jako Szef Sztabu i Sekretarz Obrony Białego Domu.

Zobaczyliśmy także ogłoszenie, że szef armii Mark Milley został mianowany następnym przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabu aby zastąpić generała Marynarki Josepha Dunforda.

Zastąpienie wszystkich trzech oficerów marynarki wojennej na szczycie amerykańskiej hierarchii władzy polega po prostu na tym, że osiągnęli cel polegający na byciu czubkiem włóczni, mówią źródła Pentagonu.

Teraz, gdy w Waszyngtonie utworzono przyczółek, Amerykańska Marynarka i Armia zajmą się większymi problemami organizacyjnymi i dotyczącymi przebudowy, które pojawią się teraz, mówią źródła.

Również jedno źródło Pentagonu powiedziało, że Mattis i Kelley chcą opuścić administrację zanim rząd USA oficjalnie zbankrutuje.

Zamiast tego skoncentrują się na nadzorowaniu trybunałów wojskowych po oczyszczeniu establishmentu w Waszyngtonie a przestępcy otrzymają sprawiedliwość, obaj rozważają ubieganie się o urząd publiczny w 2020 r., podaje źródło.

Dobrze jest również usłyszeć, że Robert David Steele otrzymał promocję do rozważenia jako nowy Sekretarz Obrony, od Gordona Duffa redaktora naczelnego Veterans Today człowieka, który wie lepiej niż większość, że praktycznie wszyscy weterani w domu praktycznie nienawidzą wojny i gardzą tymi, którzy starają się prowadzić wojnę dla zysku.

https://www.veteranstoday.com/2018/12/21/secretary-of-efficient-defense-or-secretary-of-wasteful-war-robert-david-steele-as-a-candidate-the-only-candidate-with-a-grand-strategy/

To dlatego mimo, że Duff jest przeciwny Trumpowi a Steele jest zwolennikiem Trumpa, Duff nadal chce aby Steele pracował jako Sekretarz Obrony w administracji Trumpa.

Prowadzone są poważne dyskusje na temat wdrażania pomysłów Steel’a opartych na “otwartym kodzie na wszystko” w strefie eksperymentalnej (może w Mandżurii) jako jednej z dróg dostarczania tajnej wojskowej wysokiej technologii dla ogólnej populacji w odpowiedzialny sposób.

Steele zapytany o swoją nominację obiecał, że jeśli zostanie wybrany nie tylko pozwoli na uwolnienie tajnej technologii wojskowej ale także zrobi wszystko co w jego mocy aby wdrożyć długo oczekiwane i szeroko omawiane ujawnienie tajnego programu kosmicznego.

Nadal nie znamy dokładnego czasu, w którym wszystkie te zmiany będą miały miejsce. Obiecano nam, że w styczniu będą trybunały wojskowe ale globalny reset walut jest wciąż nieznany.

Istnieją jednak dwie wskazówki, że maj może być tym czasem. Po pierwsze, nowy japoński cesarz obejmie tron jako najstarsza trwająca Rodzina Królewska na Ziemi, inne Rodziny Królewskie mówią o japońskich Rodzinach Królewskich jako tych, które złożą oficjalną pieczęć, która zainauguruje nowy system finansowy.

Inną, mniej znaczącą wskazówką jest to, że po tym jak premier Belgii podał się do dymisji w zeszłym tygodniu, król Belgii poprosił go aby pozostał do maja.

Źródło:  https://meditation539.com/?p=8458&fbclid=IwAR2RCeoXReT3C8W7Em_BwSR7CZRyuDol-qzEWSt4fQC1NGceArgwoiDiAWU

103 Komentarze (+add yours?)

 1. JarQ
  Sty 27, 2019 @ 16:58:59

  Rok 2019 będzie rokiem ich końca. Wszystkie składowe systemu są już na wyczerpaniu. System jest jak maszyna z uszkodzonym wałem napędowym, która jedzie na ostatnich oparach paliwa.

 2. krystal28
  Sty 18, 2019 @ 01:47:14

  Eluniu, dziękuję, że zwróciłaś moją uwagę na te kabalistyczne dezinformacje. Proszę zrozum, że nie mogę dawać im rozgłosu na moim blogu, Taki komentarz napisałam pod tym linkiem:

  „Dużo powierzchownych słów, aby zdyskwalifikować Q Anona i Bena Fulforda, jednak nie słyszę żadnej głębszej analizy, chociażby jednego z postów Q, żadnych przykładów z oryginalnych tekstów. Jest to próba zniesławienia prawie na skalę kabalistycznego New York Timesa, czy Washington Post’a, które od kilku miesięcy zadają sobie wiele trudu, aby udowodnić, że Q jest fałszywy (jest tzw. LARPem). Ciekawa jestem dlaczego tyle wysiłku jest poświęcane dla takiego „mało znaczącego” Q. A może te instytucje , grupy establishmentu czują się mocno zagrożone przez Q? Prawdziwie poszukującym zalecam przestudiowanie fascynujących postów Q z wieloma linkami i fotografiami np. na https://qanon.pub/ (jest ich już 2,673, ostatnie z 13 stycznia 2019) i także przesłuchanie wielu wyjaśniających interpretacji na YT. Oczywiście potrzebna jest biegła znajomość języka angielskiego, czasami znajomość skrótów lub kodów militarnych i do tego na pewno potrzebna jest wielka motywacja i dużo czasu. Przypadkowe opinie w Internecie nie są wystarczające w dobie ciągłych dezinformacji w walce o ludzką świadomość.”

  • Elunia
   Sty 18, 2019 @ 08:51:33

   Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Za Twą cierpliwość i zrozumienie. Za to że jesteś.
   Przytulam.
   Życzę Kochanej Krystal i Wszystkim Czytelnikom tego blogu udanego i obfitującego w sukcesy Nowego 2019 Roku.
   _
   🍒 kr

 3. Monikah
  Sty 17, 2019 @ 21:03:21

  filmik jest w języku angielskim – kr

  —–

  Kim naprawdę jest Q-Anon:

 4. Krystyna11
  Sty 15, 2019 @ 21:41:05

  Bardzo inspirująca rozmowa na temat energii, jakie teraz się przejawiają, również o transformacji przez swoje zwierzęta, likwidacja kodów śmierci i powrót do zdrowia ze stanu prawie agonalnego i inne interesujące informacje. Zachęcam do wysłuchania. 🙂
  W każdej chwili decydujemy, w jaką wibrację wchodzimy i co zasilamy – Katarzyna Sylwia Jędrzejczyk:

 5. galacticjoel
  Sty 15, 2019 @ 09:23:32

  [Portal] Wywiad nt. Medytacji Powrót Światła
  https://meditation539.com/?p=8659

 6. fsdfadsfasdf
  Sty 14, 2019 @ 19:54:02


  Dzielę się swoją plejlistą, jeśli ktoś chcę z niej korzystać jest pełna filmów na tematy około duchowe, o teoriach spiskowych, kosmitach, filozofii, zdrowiu itd. Pełna jest wiedzy i radziłbym się nią dzielić zwłaszcza z ludźmi których można chociaż trochę obudzić 🙂 Dodatkowo regularnie dodaje tam nowe filmy które pojawiają się na samej górze.
  Byłbym bardzo uradowany gdyby się to komuś przydało bo tworze te playlistę już od paru ładnych lat i głównie sam z niej korzystam, fajnie by było jakby się komuś też przydała.
  Pozdrawiam i życzę udanego roku
  Matt ❤

 7. Nobody
  Sty 13, 2019 @ 12:57:54

  • Dawid567
   Sty 15, 2019 @ 16:29:07

   Wszystko O.K. tylko dlaczego Cobra nie pisze o tym dlaczego tę Wielką medytację Światła organizuje przy nieharmonijnym aspekcie kwadratury Neptuna do koniunkcji Jowisza z Wenus?

   • Omstan
    Sty 18, 2019 @ 17:38:47

    Na stronie Kobry jest link do wywiadu z nim, gdzie wyjaśnia to i jest też link do transkrypcji wywiadu w kilku językach (polskiego nie ma). Jeżeli znasz angielski, niemiecki, hiszpański, lub portugalski to możesz sobie odczytać wywiad. Ja na astrologii się nie znam, ale wierzę, że skoro tak zostało postanowione to jest dobrze.Translatorem przetłumaczyłem sobie transkrypcję angielską i cieszę się bo widzę, że jest eśmy na finiszu.

 8. Krystyna11
  Sty 12, 2019 @ 20:27:03

  Trochę inny temat dla tych, których interesuje ekologia i stosowanie takich środków ekologicznych w gospodarstwie, na działce itp.
  Mowa jest o efektywnych organizmach EM , które żywią się innymi drobnoustrojami i w ten sposób wykorzystuje się je do odkażania wszystkiego dosłownie i nawożenia ogrodu itp. w sposób ekologiczny. Jest antyalergiczny i bardzo tani, łatwy do zrobienia w domu. Potrzebne do tego są: cukier, woda, drożdże, nato / soja fermentowana/ i zwykły jogurt.
  Szczegóły to już w filmiku, który załączam.Bardzo ciekawe informacje.
  Efektywne mikroorganizmy.Zalety i ich zastosowanie.

  Pozdrawiam!

 9. ElKa
  Sty 11, 2019 @ 17:20:35

  Witam. Chętnie przeczytałabym jakieś nowe posty od QAnona. Niestety nie wiem gdzie są dostępne po polsku…..

 10. Plejadianin Daniel
  Sty 11, 2019 @ 00:45:30

  A Najważniejsze Jest Oczywiście Współpraca Z Rządem Światłe Istoty Plejadianie
  No i Jeszcze to Oprócz contattomassivo.tv I Polecany Jeszcze Jest ten Obrazek: http://www.anioly-nieba.pl/polski/img_4000/obr4444_pl.jpg vitovitulli.blogspot.com 🌠www.eugeniosiragusa.it youtube.com/aeywalee Tutaj Jest Powiedziane Że Jezus Chrystus Przebywa Wraz z Maryją Która Była Nazywana Pocieszycielką Na Plejadach A Sam Jezus 👑Jest 💗Królem Lubię Pana Ivo Bende Ma Niesamowity Zbiór Ufo Które Można używać Jedne Z Nich Które Ukazał Mi Się W Życiu http://www.angels-heaven.org/english/img_4000/obr4070.jpg Pozdrawiam Blog Krystal Wytrwałości A Najlepszy Bezapelacyjnie Jest Kobra Informację Od Plejadian Ja Zabiegam W Polsce Poprawa Warunków Życie Dobiegające do ✨Gwiazd Plejad Pamiętamy Jeśli Chodzi o Ufo Najlepsze Jest 🌟Semjase futureofmankind.co.uk Skąd Pochodzą Najlepsze Fotografię The Real UFO Films The Pentagon Hid From You ✨https://youtu.be/gbnpM3_cBOc

 11. Plejadianin
  Sty 09, 2019 @ 18:10:29

  Omnec Onec+Alaje 9 Odejście Ziemi Od Rąk Ciemnych Istot Przejście Na Jasną Stronę Aby Nikomu Nie Wydawało Się Że Może Robić To Co Robi Władza Konkretnie W Rękach Osób Nie Może Pozostać Jesteśmy Zdani Na Złą Wolę Jeśli Przejdziemy Na Jasną Stronę Niby Illuminatów Służących Nam Będzie Nam Łatwiej Bez Ciemnych Istot Których Sobie Nie Życzymy

  • Wojtek
   Sty 10, 2019 @ 12:56:05

   Proszę, chcesz coś przekazać, to pisz tak, by można było to zrozumieć. Napisz to raz jeszcze proszę, używając dużych liter na początku zdania, które kończysz kropką. Zacznij używać przecinków. To bardzo istotne w j. polskim. Inaczej nie wiadomo o co chodzi, co chciałeś przekazać, podobnie jak w zdaniu: “Moja stara piła leży w piwnicy” versus “Moja stara piła, leży w piwnicy” – niby to samo, a jednak zupełnie inne znaczenie.

 12. anna w
  Sty 09, 2019 @ 15:03:05

  „Dziewczynka była nieświadoma, ale my jesteśmy świadomi…
  ” pani Weroniko chyba na odwrot lol

 13. marmur71
  Sty 08, 2019 @ 23:35:57

  Wielkie dusze

  Problemy rozpuszczają się a nawet nie są istotne
  to tylko taka gra dla wzbogacania duszy
  ale o tym cicho sza … bo w ciszy usłyszysz

  miłości westchnienie mruczącego kota

  ćwiergolenie za oknem gdy poranek wita

  szum wiatru zaczesujący liście grzebieniem powiewu

  komara natrętnego łowcę słodkiej kropli życia

  tętno wyczuwalne wszelkiego stworzenia

  i moje jedyne zrozumienie istnienia

  życie w matriksie nauczyło słuchać

  oddzielając fałsz od prawdy jedynej

  że wszystko przeminie nieuchwytny potok

  słów tworzących rzeczywistość z papieru

  którego iskra świadomości zamienia w popiół

  niczego nie jestem winien nawet kiedy winę czuję

  scenariusz napisało życie na które przychodząc tu

  zgodziłem się by je odegrać

  bogactwo i szczęście beztroskę swawole doświadczają

  słabe dusze opatrzność chroni by nie wpadły w tarapaty

  dla nich problem wielki to sparzony język

  od gorącej herbaty

  gładko miękko przechodzą nie ich są katusze

  jak wcześniej wspomniałem są to słabe dusze

  po drugiej stronie tysiąc spraw zawiłych

  podchody upadki ciągłe maratony

  kiedy widać prostą czy to koniec wierzysz

  tak blisko do mety kamień no i leżysz

  ciągła łezka w oku zdarte znów kolana

  cierpiącego mistrza pecha nocka nieprzespana

  ułożony na plecach cóż mądrego powiem

  jeszcze raz się pie…olnę to coś sobie zrobię

  ale sza to taka gra

  wielkie dusze nie bawią się w drobiazgi

  rzadko patrzą w gwiazdy chcą tu ostrej jazdy

  bo jaki by nie był ustalony plan

  ile cierpienia żalu bólu rozdartych serc co krwawią

  zawsze wstają z kolan

  Pozdrawiam Mistrzów(Bogów jak kto czuje) swojej codzienności 🙂

  • anna w
   Sty 09, 2019 @ 23:00:34

   w dzisiejszych czasach jest strach przed zyciem a nie smiercia

   • marmur71
    Sty 10, 2019 @ 21:44:10

    Pozdrawiam serdecznie anna W 🙂 . Masz rację ludzie boją się życia a na pewno większość z nich . Uwikłani w problemy jakie sami sobie stwarzają . Lęk to najniższa wibracja która wyciąga energię jak żarówka w latarce ze starej baterii . Szkoda że tak wiele osób bycie na tej planecie traktuje jak karę lub losowe zdarzenie na które nie mają wpływu . A jednak tu jesteśmy i wcale nie musimy walczyć o przetrwanie (Pisze z przerwami bo smażę placki drożdżowe taka rzeczywistość żołądka 😉 ) . … o przetrwanie walczy nasz pierwotny instynkt i jakaś część mózgu która nauczona jest radzenia z podstawowymi potrzebami . Myślę również że ta część odpowiada również za lęk , strach czy wolę bycia ( w tej rzeczywistości ) . To ona nauczyła nas omijania wszystkich zagrożeń i jesteśmy z nią od dzieciństwa (musiałem przekręcić
    placki i trochę wybija mi te smażenie wątki ) . Lęk przed życiem jest czymś “naturalnym ” skoro zakodowano nam że prędzej czy później to co robimy się nie uda itp . Z życiem jesteśmy oswojeni bo je znamy ale śmierć jest czymś obcym nieznanym a tym samym strasznym . (ostatnia patelnia i wracam) Ciekaw jestem jak wielu z nas świadomych pogodziło się czy przyjęło jako pewnik że z tej planety prędzej czy później odejdziemy . Czy próbowanie lub oczekiwanie na cudowne wydłużenie naszego życia , uzdrowienia z choroby nie jest właśnie pierwotnym lękiem przed śmiercią właśnie. Starość to coś naturalnego powiem nawet jest czymś pięknym bo dostaliśmy tyle czasu żeby odnaleźć swoją “prawdę “. (jakakolwiek ona by nie była ) . nasza dusza zamknięta jest w czasie , dla niej nasza zewnętrzna postać nie ma znaczenia . Nasz pierwotny instynkt (pewne kody oczywiście ) za każdym razem kiedy patrzymy w lustro szepcze że koniec z każdym dniem zbliża się nieubłaganie . Ale koniec czego ? Zakotwiczeni jesteśmy tu wierzeniami przekonaniami szukaniem jakichś prawd , wybawicieli czy mądrych mistrzów którzy poprowadzą “naród wybrany ” . Świadkowie jehowy wierzą że do nieba zabierze ich
    Bóg razem z ciałem w czasie kiedy nastąpi armagedon ci którzy tego nie doczekają (umrą ) zostaną potępieni a raczej ich istnienie ginie razem z ostatnim oddechem .
    Ja nie jestem wyznawcą tej wiary i wierzę a raczej wiem na pewno że na tej rzeczywistości mój byt się nie kończy . Oswojenie się ze śmiercią jest pierwszym krokiem do oświecenia …. a dodam jeszcze taki wierszyk w którym opisałem nieuniknione a świadomość tego daje wyzwolenie . 🙂 nie ma końca i początku jest tylko tu i teraz . 🙂
    Rower
    Raz dnia pewnego nie całkiem rano
    Gdy pon Kazimierz szedł do piwnicy
    z czupryną trochę roztrzepaną
    nie myślał jaki ruch na ulicy
    Był miłośnikiem długich wypadów
    na rowerowych kołach podparty
    autobusowych nie znał rozkładów
    w pedałowaniu prężny i zwarty
    Schodząc tak w dół schodową klatką
    w głowie układał trasę dzisiejszą
    może przejadę parkową kładką
    ale to pętlę zrobię i mniejszą
    Ja chcę przygody
    chcę zakosztować
    łona przyrody
    w domu się schować?
    z ciepłej wygody?
    Rower pod pachę wsunął dość żwawo
    piwniczna kłódka się zatrzasnęła
    przydało by się ją nasmarować
    zamek wygląda już trochę rdzawo
    Z bloku wychodząc przypomniał słowa
    sobie co żona mu tłumaczyła
    no ale kiedy zajęta głowa
    to o czym ta i rozmowa była?
    Jedź że ostrożnie-żona tak powie
    takie tam babskie próżne gadanie
    Bo co ja w życiu bez ciebie zrobię
    weź no kobieto i nastaw pranie
    Gdy na ulicę wjechał rowerem swym
    słychać buło jeden gwizd
    palonej gumy biały dym
    auto w Kazika zrobiło piiizd
    Kaziu otrząsną się wziął z asfaltu
    jak ja się z tego teraz wygrzebie
    anioł go objął i nie dla żartu rzekł
    popedałujesz teraz ty w niebie
    Wychodząc z domu
    z problemami zwyczajnego człowieka
    nie planuj za wiele i niemów nic nikomu
    co zrobić chcesz
    za rogiem niebo na ciebie czeka
    wierz albo nie wierz.

   • Blubird
    Sty 11, 2019 @ 18:08:28

    Racja. Skutek wmawiania ludziom, ze maja tylko jedno, jedyne zycie.
    I jak tu je przezyc aby nie zalowac ?
    Za duzo pomyslow na realizacje, czasu na wszystko za malo, zycie kruche – zagrozenia czyhaja z kazdej strony, normalnie strach zyc. Taki blad systemu.

 14. Krystyna11
  Sty 08, 2019 @ 20:45:51

  Akurat wysłuchałam rozmowy z ROMANEM Nachtem i pomyślałam sobie, że jej treść wpisze się w dyskusję, jaka tu się pojawiła.

  PARAPSYCHOLOGIA I MAGIA:

 15. Edwin
  Sty 08, 2019 @ 04:30:26

  OK, próba nr 2. Mam wątpliwości co do ujawniania się (…)

  Edwinie, komunikuję się z Czytelnikami poprzez komentarze. Nie zachowuję usuniętych komentarzy. Możesz umieścić swoje reklamy w komentarzach, najlepiej w Ogłoszeniach — kr

 16. Lightsaber111
  Sty 07, 2019 @ 23:41:22

  Tak z innej beczki, słyszeliście już co Christian Bale odwalił na gali wręczania Złotych Globów? Koleś podziękował za nagrodę Szatanowi! Serio. Dokładnie brzmiało to tak: „Thank you to Satan for giving me inspiration on how to play this role”. Wszędzie piszą że rzekomo miał na myśli atak na republikanów (w filmie zagrał podobno byłego vice prezydenta USA), ale w tak idiotyczny sposób? Mógł się przecież odwołać do jakiegoś Göringa, Himmlera czy kogoś takiego, jak miał jedynie na myśli że Bush i jego ludzie to wcielone zło.

  Po mojemu to tak: satanista nieudolnie obraża polityka wysokiego szczebla (także satanistę???) przy okazji samemu się demaskując i wprowadzając temat do mediów głównego nurtu?! Ludzie, przecież to nie ma sensu! Co o tym myślicie?

  https://film.interia.pl/wiadomosci/news-christian-bale-podziekowal-za-zloty-glob-szatanowi,nId,2770736

 17. NowaZiemiaSlowianska
  Sty 07, 2019 @ 20:50:55

  💎💚💗 Proszę Zobaczyć Wszytko Zależy Od Rządów Jak Się Mają Wobec Plejadian vitovitulli.blogspot.com Alaje Jakie Ma Najnowsze Filmy, Grafiki Też Ma Ładne I Własną Stronę lightloveharmony.com Oraz Omnec Onec, Jej 👼Wywiad 💗Przemawia 💗Mi 💗Do 💗Rozumu https://youtu.be/2V9Qc29syBc Szkoda Pozdrowienia ✨ ten Blog Jest Bardzo Światły To Są Takie Polecenia Które Powinni Wykonywać Politycy Jeśli Pochodzą Od (Lepiej Wiedzą-Plejadianie, Mędrcy)

 18. Szurniety Medrzec (Alukard)
  Sty 06, 2019 @ 21:07:32

  Ej mam prze……, mianowicie żarówki psują się w moim pokoju dość często. Ma ktoś podobne doświadczenia i wie, jak je ograniczyć?

  • Jan
   Sty 06, 2019 @ 21:29:15

   Witaj S. M.
   Co do żarówek – pierwsza sprawa – sprawdź jakie masz napięcie. (Jeżeli nie masz odpowiedniego miernika, to może pożycz od kogoś) Jak wiadomo powinno być 230V, ale może u Ciebie jest więcej.
   A jeżeli napięcie okaże się dobre to poszukaj żarówek innej firmy.
   Ja kiedyś kupiłem kilka żarówek w supermarkecie i każda z nich starczała na około tydzień. Pomogła zmiana firmy produkującej te żarówki. A żarówki reklamowałem i moja reklamacja została uwzględniona.
   A tak ogólnie to temat żarówek całkiem nie pasuje tematycznie do tej strony…
   Pozdrawiam
   Janek

   • marmur71
    Sty 06, 2019 @ 22:14:08

    Pozdrawiam Janie 🙂 . Wyprzedziłeś mnie z komentarzem bo ja prawie o tym samym . Uwierz na tej stronie każdy temat pasuje (zapytaj Krystal pozdrawiam raz jeszcze 😉
    ) . A jeśli chodzi o (o)świecenie to trafiony jest w dziesiątkę 😉 . Ściskam serdecznie i jeszcze się uśmiecham 🙂 (Julko , prywata )

   • Szurniety Medrzec (Alukard)
    Sty 06, 2019 @ 22:18:01

    Psują się tylko u mnie, w pokoju spędzam dość sporo czasu zatem, czy moje pole energetyczne ma na nie wpływ??? Tak przypuszczam

    • Blubird
     Sty 07, 2019 @ 11:18:22

     Tak calkiem powaznie to polecam sie przygladnac, wlasnym stanom napiecia I stanom emocjonalnym oraz temu jakie towarzysza im wewnetrzne przezycia. Mialam tak kiedy przezywalam dosc mocne frustracje wynikajace z klopotow. Nie radzilam sobie I rozp…niczalam wszystko od srodka. Nie tylko zarowki gasilam, ale przyjezdzac autem, albo idac lampy gasly przy drodze. Niektore nagel sie zaswiecaly. Mieszkalam w trzech roznych miejscach I we wszystkich przynajmniej raz na miesiac cos trzeba bylo wymienic, wtedy zorientowalam sie to chyba ja…. Teraz jestem znacznie bardziej wyluzowana I wyciszona I jest dobrze, wymiana juz nie jest taka czesta, auto tez sie tak nie psuje… 😉
     Pozdrawiam 🙂

    • anna w
     Sty 07, 2019 @ 17:07:46

     to tak jak ja. ide sobie wieczorem chodnikiem i nagle 2 metry przede mna gasnie latarnie. 2 metry za mna sie swieci ponownie. tak kilka razy

    • marmur71
     Sty 07, 2019 @ 20:14:24

     Właśnie będę rozbierał choinkę czas już najwyższy . I tak przy okazji świecenia na tej choince lampki mi świecą , na dworze latarnie świecą , na niebie gwiazdy świecą
     i zakonnice świ…ecą 😛

   • Oualander
    Sty 06, 2019 @ 22:26:43

    Janku, my wszyscy tutaj (na tym portalu) jesteśmy “żarówkami” (w jakimś tam sensie i zakresie “światła” ) 🙂 , Takie luźne skojarzenie, czasami chodzę sobie w wyobraźni różnymi ścieżkami, a na końcu wychodzą “cuda” (piernik łączy się z wiatrakiem 😀 ).

  • marmur71
   Sty 06, 2019 @ 22:07:35

   Wydaje mi się że z że problem jest dość poważny . Miałem takie tak u siebie w domu . Był taki czas że nie nadążałem wymieniać , Kiedy wchodziłem do pokoju zaczynały mrugać ( mam halogenowe bo wszędzie jest podwieszany sufit na 12v ) . Jedna w przedpokoju delikatnie świeciła nawet kiedy była wyłączona (?) . Po kilku latach tej udręki w końcu doszedłem do przyczyny ( a w “rozwoju duchowym” siedzę parę lat , zapytaj Krystal pozdrawiam ) . Poszedłem więc do obi (tudzież innego sklepu ) i kupiłem nowe włączniki . 🙂 Teraz mam spokój (a najgorsze włączniki są z podświetleniem je od razu do kosza ) . 😉
   Albo jeszcze instalacja się nagrzewa (aluminium ) albo tak jak u mnie zasilacz szwankuje . Czasami latarnie przygasają (tzn dość często) kiedy przechodzę obok nich . Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam . Pewnie jest pół na pół
   trochę elektryka trochę ty . Więc przekieruj własną energię do środka i będzie spoko ( włączniki radzę sprawdzić też ) . Pozdrawiam serdecznie. 🙂
   ( nie ma w internecie piosenek wielbiących dobrych przybyszów z kosmosu ale jak ktoś plumka o miłości Boga i nie robi tego nachalnie to dla mnie jest ok . Lubie takie granie i dołączam : ) ) .

 19. Krystyna11
  Sty 06, 2019 @ 19:43:52

  Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 2019, aby Dobro przejawiało się wszędzie, jak okiem sięgnąć!
  A tutaj piękna rozmowa z Peru o życiu i kontakcie z Naturą. Bardzo zachęcam i polecam!
  Jak odrodzić się na łonie Matki Ziemi:

 20. Weronika
  Sty 06, 2019 @ 11:48:57

  Czyżby “światełko w tunelu?”

  Rozświetlajmy nadal Matkę Ziemię, postęp zależy od nas samych. Musimy oczyścić to bagno, w którym dzisiaj brniemy. Nikt za nas tego nie dokona.
  Wszystkiego najlepszego – dużo światła w 2019 roku.

 21. Plejadianin
  Sty 03, 2019 @ 14:11:45

  ✨ 🌍 Przejęcie Władzy Na Ziemi Przez Plejadian https://youtu.be/96lZ-VDVsLk

 22. Szurniety Medrzec (Alukard)
  Sty 02, 2019 @ 14:05:06

  Hej, czy straciliśmy licie czasowe alfa oraz beta? Pytanie odnoszące się do stanu misji na rok 2018 z blogu cobry

 23. planetariusz
  Sty 02, 2019 @ 10:13:14

  Szczęśliwego Nowego 2019 Tobie Krystal za cierpliwość za wychowanie nas przedszkolaków ,dzięki Tobie Kończymy teraz podstawówkę.Tyle lat minęło wielu z nas się w wieku posunęło,przyszłość świetlana się nie spieszy. Podobno w końcu maja może nastąpić reset finansowy, to już byłby duży krok naprzód.Trzymam kciuki za Donalda Trumpa od niego dużo zależy,najwięcej istotnych zmian zacznie się w Ameryce do nas do Europy przyjdzie wszystko z wiatrem,mam nadzieję , że unia nie będzie żelazną bramą. Pozdrawiam wszystkich blogerów zdrowia życzę i wybudzenia naszych najbliższych , bo z nimi nie Łatwo….a kręgi jak po wodzie rozchodzą, ale woda gęsta jak to w 3 wymiarze,opóźnia nasze przekazy płynące z głębi serca do najbliższych.

 24. marmur71
  Sty 01, 2019 @ 23:12:25

  Pojawił się z dnia na dzień tak zwyczajnie
  a ile przy tym huku krzyków i radości
  otwartych szampanów i pijanych życzeń
  bez mocy i wiary na spełnienie
  dziecko które prowadzę za rączkę
  i wcale mnie to nie cieszy że przybyło lat
  nic się nie zmieniło tylko data w kalendarzu
  następna kartka odpadła robi się coraz cieńszy
  do skąd prowadzi czy ktoś pomyślał i czy jest gotowy
  na zbliżające się nieuniknione zakończenie
  jak ta petarda najpierw wystrzał potem rozbłysk
  i cisza chmura gryzącego dymu szarego jak codzienność
  wyciska łzy cebula płaczu nie wiedząc dala czego
  trzymam ten nowy rok na rękach bo teraz taki lekki
  potem na bagaż życia potrzebny będzie plecak i
  na stres jakieś tabletki nie jestem szczęśliwy wcale
  nie ma dymu bez ognia więc wyciągam fajka i palę
  wyszedłem na spacer wieczorny dość długi
  trzypapierosowy miasto mokre rozświetlone
  mętnymi promieniem latarni pędzące dokądś auta
  a mi nie spieszy się wcale tylko na niebo patrzę
  deszczowe chmury przeszły oszczędziły mnie Janioły
  pod stopy opadło z góry piórko i przestał padać deszcz
  zabrałem je do domu i właśnie piszę ten wiersz
  Jak raca po rozbłysku oślepiony nadzieją że przyjdzie
  w końcu nowe że leprze dni rozgrzeją zimowe serce
  Wystrzeliłem fajerwerki byś mnie dostrzegł drogi Boże
  że tu jestem na tej ziemi kiedy w końcu mi pomożesz
  I odpowiedź usłyszałem choć od dymu się i duszę
  Ja fundusze właśnie dałem a ty co ? nowe możliwości miałeś
  dobrze Słyszę twoje prośby a ty co ? wiem wiem odpowiedziałem
  świzdu gwizdu dwieście zł poszło w pi…zdu

  Nowego lepszego życzę 😉

  • Oualander
   Sty 05, 2019 @ 21:51:59

   Marmurku, wiersz piękny „GORZKO SŁODKI” , płynie sobie jak strumyk wiotki, od smutku do radości 🙂

   • marmur71
    Sty 06, 2019 @ 22:20:34

    Pozdrawiam Piotrze taki mam ostatnio czas słodko-gożki z przewagą na grejpfruta . Coś trzeba widocznie przerobić ale spróbuje troszkę rozśmieszyć . Dziękuje za komentarz miło że pamiętasz 🙂 🙂 🙂
    Dwie sąsiad(t)ki ?
    Sąsiadki na dole …
    dalej niedosłyszałem
    ja chromolę
    Żona dzwoniła tylko
    telefon mam słaby
    o co im chodzi
    nie znam tej sprawy
    Schodzę więc na dół
    w głowie układam równanie
    rower źle postawiłem
    a może ze spółdzielni wezwanie….
    ….żeby porządek zachować
    w korytarzu piwnicy
    tam nic nie ma tylko farba , drabina
    trochę płytek , części auta
    coś od chłodnicy
    i jeszcze parę szpargałów
    jakie wie to licho
    pukam do pierwszych drzwi
    tam cicho
    Robię obrót na pięcie
    dzwonie tym razem wizawi
    dzień dobry sąsiedzie jest żona
    -zara bedzie
    A o co chodzi bom ciekaw tego
    jaką masz sprawę do mojej żony
    kolego
    Ja nic to pana żona chciała
    nie znam szczegółów bo
    rozmowa telefoniczna
    się urwała
    Telefoniczna o czym sąsiad rzecze
    jak wróci do domu jej się nie upiecze
    nic wspólnego nie ma między nami
    chciałem wytłumaczyć on
    wziął trzasnął drzwiami
    Głupa z siebie zrobiłem i wkurzony
    dzwonie do żony
    Co te sąsiadki chciały
    co to za historia
    co ja mam do zrobienia
    słyszę wyraźne westchnienie
    w samochodzie są dwie siatki
    na górę do wniesienia

    • Oualander
     Sty 07, 2019 @ 11:21:08

     haha 😀 fajny “składak”, w moim klimacie, wiesz jak mnie rozśmieszyć bracie 🙂

    • marmur71
     Sty 07, 2019 @ 20:23:11

     Cieszę się że mogłem trochę rozweselić ale pewne historie życie same pisze ja jestem tylko obserwatorem 🙂 . Z tych drobnych spraw składa się nasze doświadczanie tej rzeczywistości . A jak układa się kariera muzyczna ? Koncerty , trasy , wielbicielki et cetera ? 😉 Pozdrawiam serdecznie 🙂

    • Oualander
     Sty 07, 2019 @ 23:47:44

     Znowu mnie rozśmieszyłeś, tym razem jeszcze bardziej choć całkiem w innym kontekście ” A jak układa się kariera muzyczna ? Koncerty , trasy , wielbicielki et cetera ?” , koncerty ? – dalej czasami brzdąkam na gitarze akustycznej 😀 😀 😀 , trasy ? – codziennie rano chodzę 2km do roboty 😀 😀 😀 , wielbicielki – jakaś starsza pani czasami walnie komplement typu „u pana to najczęściej wygrywam 2zł w multi 😀 😀 :D, o et ceterze nie będę wspominał bo się rozpłaczesz ze śmiechu 😀 😀 😀

     Pozdrawiam cię serdecznie 🙂

    • marmur71
     Sty 08, 2019 @ 22:55:41

     Więc wszystko układa się w logiczną całość . Robisz trasy dla zdrowia , wielbicielkom przynosisz (dajesz ) szczęście , uruchamiasz struny duszy a w et cetera jeżeli tyle szczęścia to zazdraszczam 😉 . Miło widzieć „starych ” druhów . Pozdrawiam serdecznie bracie i graj ile w duszy sił . Jeśli muzyka będzie wypływać z naszych serc to zmieni to szarą rzeczywistość w pełnią harmonij świetlistą orkiestrę .
     🙂 🙂 🙂

 25. galacticjoel
  Sty 01, 2019 @ 19:53:23

  Aktywacja Powrotu Światła PL
  https://m.youtube.com/watch?v=S4Z96mAgzpQ

 26. Jack Rainbow
  Sty 01, 2019 @ 19:44:28

  • Dawid567
   Sty 06, 2019 @ 21:59:52

   W opisie do kosmogramu medytacji jest taki zapis:
   “Astrologiczna mapa do naszej medytacji pokazuje potężną Kwadraturę pomiędzy Księżycem i Węzłem Księżycowym, w opozycji do Słońca i Merkurego do Urana z Eris i Pallas. Wiele planet w tej tabeli mają liczne i potężne aspekty (około 20 spraw w sumie!) Z centrum galaktyki Plejad i Syriusza. Ta potężna konfiguracja tworzy punkt maksymalnego napięcia, który jest uwalniany w wielkim kosmicznym punkcie zwrotnym”
   Jest jednak moim zdaniem taki aspekt który powoduje to że ta medytacja może się okazać pewnego rodzaju oszustwem.Jest to kwadratura Neptuna do Jowisza z Wenus( kwadratura ta jest bardzo ścisła bo 0-1 stopnia.Zastanawiam się dlaczego Kobra o niej nie wspomniał.
   Neptun to władca totalnego zamętu i ukrywania prawdy, szczególnie kiedy jest w kwadraturze.Z drugiej strony to koniunkcja Jowisza i Wenus to tzw. wielkie szczęście , ale w kwadraturze do Neptuna może oznaczać próby manipulacji.

 27. galacticjoel
  Sty 01, 2019 @ 12:18:39

  7-wymiarowa Helisa Światła – Energetyczne narzędzie od Ashamarae i Saint Germain’a
  https://meditation539.com/?p=8529

 28. Bratek
  Sty 01, 2019 @ 09:11:06

  Wszelkich błogosławieństw, cudów, dobra dla Krystal oraz czytelników tego bloga. a także dla naszej kochanej Ziemi życzy
  Bratek

 29. galacticjoel
  Sty 01, 2019 @ 09:02:51

  Medytacja w czasie częściowego Zaćmienia Słońca w dniu 6 stycznia o godzinie 1:28 AM czasu UTC (2:28 w Polsce)
  https://meditation539.com/?p=8535

 30. Jan
  Gru 31, 2018 @ 23:34:30

  Droga Krystal
  Tobie i wszystkim czytelnikom tego bloga życzę wszystkiego najlepszego w Nowym 2019-tym Roku. Mam nadzieję, że za rok o tej porze powitamy kolejny rok już w nowej rzeczywistości. Oby tak było!!!
  Pozdrawiam serdecznie
  Janek
  (U nas za 25 minut Nowy Rok!)

  • krystal28
   Sty 01, 2019 @ 22:40:48

   Janku, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Ciebie i Żony ❤

  • Miłosz
   Sty 02, 2019 @ 22:33:50

   Janie,a co Twoim zdaniem musiałoby się stać,żebyś doświadczył nowej rzeczywistości?
   Krystal na dole strony dodała kilka kluczowych cytatów.
   Jednym z nich jest cytat Arkturian
   „Nie oglądajcie się na waszych braci z kosmosu, jak to robią niektórzy, oczekując, że zostaną przez nich uratowani. Otrzymujecie od kosmicznych braci pomoc i prowadzenie ale wykonanie pracy należy do was i po to właśnie tu jesteście. ”
   Jak myślisz Janie,co to zdanie oznacza? O jakiej pracy oni mówią?

   • Jan
    Sty 04, 2019 @ 07:43:50

    Witaj Miłoszu
    Pytasz co moim zdaniem powinno się zmienić.
    To przecież chodzi o najprostsze sprawy.
    Przede wszystkim koniec z ogólnoświatowym programem depopulacji – czyli:
    Koniec wszelkich wojen
    Koniec trucia nas chemią z samolotów.
    Koniec szkodliwych, przymusowych i nieskutecznych szczepionek
    Koniec szkodliwych dodatków do żywności
    Koniec GMO
    Koniec szkodliwego manipulowania pogodą
    Koniec handlu dziećmi dla pedofili, satanistów i na narządy
    Koniec robienia biznesu z raka – promowane są bardzo mało skuteczne metody jak chemia, radioterapia, a metody w pełni skuteczne są ukrywane a nawet zabraniane.
    Czyli musi być zrobiony porządek z koncernami farmaceutycznymi.
    Do tego wszystkiego ogólnoświatowy reset walutowy – umorzenie długów, odkłamanie prawdy o istnieniu pozytywnych kosmitów – oficjalne kontakty z tymi kosmicznymi przyjaciółmi. Udostępnienie ogółowi społeczeństwa metod leczenia od tychże kosmicznych przyjaciół.
    Udostępnienie wolnej energii – koniec ropy naftowej i koncernów z tym związanych.
    To główne zmiany, na które czekam…
    Wspominam jedynie o sprawach ze sfery materialnej…
    Nie mówię na razie o sferze duchowej…
    Pozdrawiam
    Janek

    • Miłosz
     Sty 04, 2019 @ 12:47:25

     Janku,nie odpowiedziałeś na moje drugie pytanie,a to moim zdaniem jest kluczowe,by to wszystko,co się dzieje ogarnąć. System wpoił ludziom,że sfera materialna jest oddzielona od sfery duchowej.
     Obserwuję wielu przebudzonych,którzy mówią “najpierw zrobię porządek w moim życiu,a potem zajmę się sprawami duchowymi,bo to jest pilne,a duchowość może poczekać”
     Podstawową sprawą do zrozumienia jest to,że nasza sfera duchowa stwarza sferę materialną. Wymiar duchowy stwarza materię. Jeżeli tego nie akceptujemy,to i tak stwarzamy,ale nieświadomie.
     Na filmikach Bashara i w wielu książkach o duchowości możesz znaleźć analogię,że nasza rzeczywistość jest odbiciem lustrzanym energii naszego wnętrza.
     Bashar mówi wprost o tym,że ludzie próbują na siłę zmienić swoje odbicie w lustrze i wywołać w nim uśmiech,zamiast uśmiechnąć się wewnątrz,a wówczas odbicie w lustrze nie będzie miało innego wyjścia i również się uśmiechnie. Jak stoisz przed lustrem,to nie czekasz,aż odbicie się do Ciebie uśmiechnie,bo wiesz,że jak chcesz zobaczyć swój uśmiech,to najpierw Ty musisz się uśmiechnąć.
     Jeżeli czekasz,aż ktoś zmieni Twoją rzeczywistość,to tak,jakbyś stał przed lustrem i czekał,aż ktoś zmieni Twój wyraz twarzy,więc w ten sposób możesz długo czekać i się nie doczekać. Teraz zadaj sobie pytanie,kto wpoił Tobie to przekonanie.
     Energia podąża za uwagą. Jeżeli Twoja uwaga skoncentrowana jest na tych wszystkich rzeczach,które wymieniłeś,to zasilasz i utrzymujesz to wszystko niezależnie od tego,czy jesteś za,czy przeciw. Twoja energia zasila te rzeczy podobnie jak lajkowanie filmów na You Tube. Nawet jeśli nie podoba Ci się film i dasz ujemnego lajka,to tak samo zasilasz autora,jak ci,którym się ten film podobał,bo You Tube płaci autorom za lajki bez względu na to jakiego są koloru. Energia nie zna słowa “NIE”. Jedynym więc sposobem zmniejszenia znaczenia negatywnym rzeczom,których nie możesz sam zmienić, jest zaprzestanie dawania temu uwagi,a co za tym idzie,Twojej energii.
     Przebudzenie nie polega na tym,że wiesz,że szczepionki są szkodliwe i się od nich odetniesz. To tylko wstęp do przebudzenia. Arkturanie ciągle powtarzają “jesteś stwórcą,tworzysz w swoim wnętrzu” Twoje wnętrze jest,jak projektor,który wyświetla widzialną rzeczywistość. Zawsze możesz siebie zapytać,co w tej chwili tworzę,co wyświetla mój wewnętrzny projektor. Jeśli Twoja uwaga koncentruje się na braku czegoś,to tworzysz ten brak.Jeśli skupiasz się na niezadowoleniu z czegoś,to właśnie wyświetlasz to niezadowolenie w widzialnym świecie.
     Prawdziwe przebudzenie jest zmianą wewnętrzną. Z nieświadomego twórcy skoncentrowanego na niedoskonałościach tego świata,tworzącego nieświadomie za pomocą negatywnych emocji, przenosisz i utrzymujesz świadomą uwagę na wysokich energiach wdzięczności,miłości,szczęścia,które tworzą Twoją nową, widzialną rzeczywistość.
     I właśnie o tej wewnętrznej pracy mówili Arkturianie.
     To jest tworzenie życia z poziomu serca,z poziomu miłości,z poziomu wdzięczności. To jest to,co nazywają wydarzeniem,to jest to,co nazywają piątym wymiarem,to jest to,co nazywają Świadomością Chrystusową 🙂

    • Obserwator
     Sty 04, 2019 @ 18:14:30

     Dzień dobry Panie Janie. Podpisuję się obiema rękami pod tym co Pan napisał. Właśnie. Te najprostsze sprawy a wciąż nie rozwiązane. My jako zwykli zjadacze chleba możemy mieć pozytywne nastawienie, wykonywać ciężką pracę itp. Jednak jest nam potrzebna pomoc. Miłosz pisze: „Nie oglądajcie się na waszych braci z kosmosu, jak to robią niektórzy, oczekując, że zostaną przez nich uratowani. Otrzymujecie od kosmicznych braci pomoc i prowadzenie ale wykonanie pracy należy do was i po to właśnie tu jesteście. ”
     Jak myślisz Janie,co to zdanie oznacza? O jakiej pracy oni mówią?
     Praca którą my tu wykonujemy na pewno jest ciężka. To właśnie my a nie nikt inny w tym wszystkim uczestniczymy. Kto wie gdyby nie nasza obecność i nasze krytyczne zdanie o otaczającej nas jeszcze rzeczywistości nie było by tego bloga, nie było by wspaniałej Krystal28? Miłosz my musimy domagać się tej nowej, lepszej rzeczywistości. Taka jest nasza praca. Zauważamy niedoskonałości świata w którym żyjemy TU i TERAZ. Potrzebujemy pomocy. My wykonujemy swoją ciężką pracę przedzierając się przez dzień powszedni. Idziemy przez świat. Jak jest na co dzień? Dobrze wiemy. Nie będę tutaj nadużywał brzydkich wyrazów. Niesprawiedliwie, ciężko, nie zrozumiale, chaos (widocznie ktoś chce aby nadal trwał) itp, itd. Dziękuję za wpis Panie Janie. Z tego co Pan pisał o swoim wieku mógłby być Pan moim Dziadkiem. Sam jednak Dziadka już dawno nie mam. Pozdrawiam i życzę tego aby ten Nowy Wspaniały Świat nastał jak najszybciej 🙂

    • anna w
     Sty 04, 2019 @ 22:01:06

     Panie Miłoszu mądrego to aż miło posluchać

    • Elunia
     Sty 07, 2019 @ 09:19:11

     Do Miłosza , do Wszystkich : Tworzymy , kreujemy i to jest nasza praca i radość.
     Pięknie to opisałeś.

    • Miłosz
     Sty 07, 2019 @ 19:19:45

     Dziękuję dziewczyny. Jak widać nie wszyscy rozumieją te słowa.
     Obserwatorze,piszesz,że potrzebujemy pomocy. Pytam się,kto MY?
     Mów za siebie,bo ja żadnej pomocy nie potrzebuję,szczególnie od obcych,których na oczy nie widziałem i nie znam warunków spłaty tej pomocy.
     Podam Ci,jak wszechświat rozwiązuje problem,gdy ktoś czuje się słaby i potrzebuje pomocy. Moja sąsiadka czuła się słaba i związała się z facetem tylko dlatego,że zarabiał dużo pieniędzy i nie musiała się już martwić,jak przeżyć. Niestety w krótkim czasie okazało się,że men jest alkoholikiem i po powrocie z pracy znęcał się nad „ukochaną”. Sąsiadka nie chciała się z nim rozstać,bo miała zapewniony byt,jednak jej wybranek zaczął grać w gry hazardowe i pewnego razu w dniu wypłaty przegrał wszystkie pieniądze. Zaproponował ukochanej,żeby wzięła kredyt w prowidencie,a on go spłaci. Tak zrobiła.
     Niestety na następną wypłatę chciał się odegrać i znowu wszystko przegrał,a w prowidencie odsetki rosą szybko. W końcu sąsiadka nie wytrzymała i wywaliła go z domu,jednak odsetek narosło już tyle,że komornik wszedł na dopiero co nadaną emeryturę.
     Morał jest taki,że jeśli człowiek czuje się słaby,to wszechświat wysyła do niego odpowiedniego dla jego wibracji „nauczyciela duchowego”,który uruchomi w nim potencjał i człowiek osiągnie moc,którą ma każdy w sobie,ale nie każdy potrafi do niej dotrzeć,no chyba że uczeń nie zdoła odkryć w sobie mocy i zejdzie na raka albo rzuci się pod pociąg.
     Obserwatorze,jeśli więc nadal chcesz pomocy od obcych,to spodziewaj się od nich nauki,która nakieruje Cię na odzyskanie własnej wewnętrznej mocy,ale spodziewaj się,że ta nauka łatwa nie będzie. 🙂
     Gdyby kosmici mieli nam pomagać w każdej sprawie,to jak mielibyśmy dokonać duchowego rozwoju? Jak mielibyśmy odkryć własną boską moc?
     Nie uważasz,że ludzie w obozach koncentracyjnych bardziej od Ciebie potrzebowali pomocy?

    • krystal28
     Sty 07, 2019 @ 21:28:22

     Miłoszu, przykład Twojej sąsiadki potwierdza, że każda ofiara potrzebuje swojego osobistego kata.

    • Obserwator
     Sty 08, 2019 @ 16:13:11

     Oczywiście Miłoszu. Ludzie w obozach koncentracyjnych na pewno potrzebowali pomocy. Nie otrzymali jej. My natomiast żyjemy w obecnych czasach. Czasy obozów zagłady nie są odległe od naszych. Może nawet gdzieś na świecie nadal takie obozy istnieją, tylko nie na taką skalę? Pomyślałeś, że może to właśnie my żyjemy w takim obozie bez krat? Mówisz że pomocy nikogo nie potrzebujesz. Skąd wiesz? Skąd wiesz że za jakiś czas nie będziesz niczego potrzebował? Rozumiem pewność siebie i poczucie mocy. Nigdy jednak nie wiesz jak potoczą się losy. Ciężko to przewidywać. Pisałem że pomocy potrzebujemy MY jako ogół ludzkości aby wyrwać się z tego całego zła które jeszcze niestety jest. Ty natomiast oczywiście możesz twierdzić, że jesteś lepszy od innych no bo przecież wszystko wiesz najlepiej i żadnej pomocy nie potrzebujesz. No tak przerobiłeś już wszystkie lekcje życiowe… Hmm przyznam godne podziwu. 🙂

   • Obserwator
    Sty 04, 2019 @ 18:39:28

    Miłosz ja na Twoje drugie pytanie odpowiedziałem. Zejdź proszę z oczekiwań Janka. Każdy ma prawo do swojego widzenia aktualnej rzeczywistości i jej oceniania. Nie Twoją rolą jest ocenianie innych i czegoś tam sugerowanie…

    • anna w
     Sty 06, 2019 @ 12:23:15

     “Nie Twoją rolą jest ocenianie innych i czegoś tam sugerowanie…” a czyja? skoro wszyscy podobno stanowimy jedno i wszyscy podobno jestesmy bogiem?

   • Elunia
    Sty 07, 2019 @ 09:16:31

    Tak Miłoszu. I tak to jest.
    Serdecznie pozdrawiam Noworocznie Kochaną Krystal oraz Wszystkich Obecnych na tym blogu.

   • Jan
    Sty 08, 2019 @ 00:22:46

    Hej Miłoszu!
    Nie myśl sobie, że ja nie doceniam sfery duchowej.
    Doceniam jak najbardziej, ale my – ludzkość jesteśmy w szponach ciemności.
    Poza wszystkim innym to właśnie ciemni poza sferą czysto materialną mają w swoich rękach media i tumanią biednych ludzi. Trują nas, a wmawiają, że to dla naszego dobra i ludzie im wierzą.
    Całkiem niedawno rozmawiałem z pewnym znajomym o smugach chemicznych na niebie. Starałem się wytłumaczyć mu co to naprawdę jest, ale on uparcie obstawał przy swoim, że to zwykłe smugi kondensacyjne. Nie dał się przekonać. Innym razem usiłowałem uświadomić pewnego człowieka co do otaczającej nas rzeczywistości.
    Skutek był taki, że dowiedziałem się okrężną drogą iż ten człowiek uznał mnie za gościa niespełna rozumu. Ludzi, którzy są świadomi tego co nas naprawdę otacza jest nikły procent. I dlatego nasza moc duchowa też jest niewielka. Generalnie za słaba aby pokonać ciemność na Ziemi. Jest nas – świadomych po prostu za mało. Dlatego bez pomocy z zewnątrz nie mamy szans na wyzwolenie. Ja doskonale zdaje sobie sprawę z wpływu świadomości na rzeczywistość. Podam Ci pewien przykład jaki jest wpływ świadomości na sferę materialną. Była sobie pewna dziewczynka, która urodziła się bez jednej rączki. Kiedyś na urodziny ta dziewczynka dostała jaszczurkę czy inne podobne zwierzątko. Tak się pewnego razu zdarzyło, że ta jaszczurka podczas zabawy straciła jedną łapkę. No i jak to u jaszczurek bywa, łapka zaczęła jej odrastać. Dziewczynka bacznie to obserwowała i skutek był taki, że tej dziewczynce zaczęła rosnąć brakująca rączka. Niestety ktoś z dorosłych niepotrzebnie poinformował ją, że ludziom kończyny nie odrastają… Taka jest siła myśli.
    Ale nawet zbiorowa moc duchowa wszystkich uświadomionych ludzi jest za słaba do pokonania ciemności na Ziemi. Ciemni zapuszczali tu swoje korzenie przez tysiące lat. Mają technologie o jakich nawet nie mamy pojęcia i wykorzystują je aby nas zniewolić. Oni karmią się naszymi negatywnymi emocjami, i tak starają się zarządzać tym światem aby tych negatywnych emocji było jak najwięcej – bólu, strachu, nienawiści. Dlatego potrzebna jest nam pomoc.
    Pozdrawiam
    Janek

    • Weronika
     Sty 08, 2019 @ 05:51:19

     Janie owszem pomoc przyda się, ale my musimy liczyć na siebie. Podałeś piękny przykład o dziewczynce bez rączki i jaszczurce. Właśnie tak musimy myśleć. Dziewczynka była nieświadoma, ale my jesteśmy świadomi…
     Właśnie na tej zasadzie poznałam osobę przebudzoną w kolejce przed świętami. Pomimo, że z wielką ostrożnością podchodziłam do niej, to byłam pełna pewności siebie. Okazało się, że obie miałyśmy obawy, lecz pewność siebie zwyciężyła. Okazuje się, że możemy odnaleźć się nawet w tłumie. Jest nas przebudzonych niewielu a jednak prawo przyciągania działa!
     Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo Swiatła w 2019 roku.

    • Miłosz
     Sty 08, 2019 @ 09:12:03

     Janku z dziewczynką podałeś idealny przykład,ale wnioski są nieprawidłowe.
     Zwątpienie,to woda na młyn dla matrixa. Jeśli zatrzymasz wodę,młyn stanie,bo matrix nie będzie miał zasilania. To,co napisałeś może wydawać się prawdziwe,ale tylko z perspektywy zbolałego umysłu,który nie wie,czym jest boska moc. Matrix też tego nie wie,bo gdyby wiedział,to już dawno zwinąłby swój interes.
     Pokaż mi choć jednego mędrca na tej planecie,który czerpie wiedzę z wnętrza i mówi,że potrzebujemy pomocy. Nie znajdziesz takiego.
     To,czego potrzebujesz,to zmienić perspektywę. Jezus mówił “żyj w tym świecie,ale bądź nie z tego świata”. Nie jesteś tym ciałem. Przejdź na perspektywę bycia niefizyczną świadomością. Jesteś duchem kosmosu,który zalogował się do tego ciała.
     Stań się czysty i wolny od przekonań,jak ta dziewczynka.
     Masz do wyboru skupianie się na negatywnościach i tworzenie świata wg tego schematu lub przeniesienie skupienia na stronę światła i zmianę tego,co widzisz.
     Masz do wyboru dwa umysły. Jeden,który jest programowany i podporządkowany systemowi,a drugi,który jest nie z tego świata.
     Niemiecki biofizyk Fritz Albert Popp odkrył już 1980r,że jesteśmy światłem i odżywiamy się światłem.
     Światło nie walczy z ciemnością. Czy jak zapalasz żarówkę,to widzisz jak światło walczy z ciemnością? Światło nie negocjuje też z ciemnością mówiąc “dajcie nam trochę poświecić” hahaha
     Światło zapala się,a wówczas ciemność rozpływa się jakby nigdy nie istniała.
     Światło ma tyle mocy,by tworzyć nowe systemy od podstaw.
     W umyśle zmanipulowanym przez matrixa wydaje się,że nie ma takiej mocy,która mogłaby tę ciemność rozpuścić,ale gdy przejdziesz na drugą stronę,to chaos,który matrix tworzy zamienia się w niewinną zabawę dzieci bawiących się w piaskownicy.
     Fizyka kwantowa mówi,że energia splątana jest z informacją. Nie wiem,jak oni to sprawdzili,ale ja tego doświadczam na sobie.
     Jeśli człowiek generuje niską energię,typu strach,to do tej energii podczepione są informacje destrukcyjne,typu,nie chcę już dłużej żyć. Jeśli jednak człowiek świadomie generuje wysoką energię,typu wdzięczność,miłość,to do tej energii podczepione są informacje,które pochodzą ze Źródła i dają moc,której ziemski umysł nie ogarnia.
     Zmień perspektywę i wtedy odpowiedz na pytanie,czy potrzebujemy pomocy. Gwarantuje ci,że będziesz się śmiał,że mogłeś tak myśleć. 🙂
     Dajamanti stworzył kiedyś film,który tu ładnie pasuje.
     “Stawaj się”

    • anna w
     Sty 08, 2019 @ 14:42:41

     “Dlatego potrzebna jest nam pomoc.” chyba nie. skoro karmia sie negatywna energia to rozprowadzajmy pozytywna. tez slyszalem te historie tylko w niej wystepowal chlopiec. i jemu chyba reka odrosla

 31. Omstan
  Gru 31, 2018 @ 20:16:10

  Proponuję obejrzenie na koniec roku wypowiedzi Igora Witkowskiego. Szkoda że Zagórski jak zwykle przeszkadza gościowi bo moglibyśmy dowiedzieć się więcej ciekawych rzeczy.

  Życzę wszystkim pomyślności w nadchodzącym 2019 roku.

 32. Obserwator
  Gru 31, 2018 @ 18:14:59

  Witam. Chciałbym życzyć wszystkim użytkownikom tego wspaniałego bloga wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Niech w Nowym Roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w Waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia. Krystal28 chciałbym Ci podziękować za stworzenie i utrzymywanie tego miejsca. Jestem tu regularnym i właściwie codziennym gościem od kilku lat. Wielu sukcesów, odważnych marzeń, mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju i pomyślności na cały nadchodzący 2019 rok. 🙂

 33. Latarnik
  Gru 30, 2018 @ 23:05:40

  Wszystkiego Najlepszego w tym Nowym 2019 Roku Życzę wraz z roztańczonym Królem Sanjaya z jego wielkim hitem 🙂

 34. kuba1902
  Gru 30, 2018 @ 13:00:40

 35. Krystyna11
  Gru 29, 2018 @ 21:11:59

  Zachęcam do zapoznania się z tematem.Nie wszystko jest takie piękne, jak nam malują…. Wiele ciekawych informacji.
  5 G.dźwięki, symbole, techgnoza – Ewa Pawela::

 36. Dawid567
  Gru 28, 2018 @ 19:20:42

  Powiem tylko tyle i aż tyle.Od 2011-2012 roku Neptun przemieszcza fazę Ryb , będąc jej władcą.Ponieważ Neptun w Rybach jest bardzo silny, stąd to całe zamieszanie z terminami różnych Zdarzeń, chodzi o globalny reset finansowy czy termin Wydarzenia.Neptun w Rybach pozostanie aż do 2026 roku. Jest jednak pewne „światełko w tunelu”.Od marca 2019 Neptun znajdzie się w drugiej połowie fazy Ryb czyli symbolicznie przejdzie jej „pełnię” i coś niecoś ujawni .Nie dziwmy się jednak całemu zamieszaniu tym bardziej że Pluton demontuje cały czas fazę Koziorożca aż do 2023 roku.Duża zapowiedź zmian i prawdziwego Ujawnienia to dzień koniunkcji Jowisza z Saturnem , która ma miejsce 21.12.2020 ( poprzednia koniunkcja miała miejsce 28 maja 2000 roku- było to owe zgrupowanie 6 planet w Bliźniętach i Byku).Koniunkcja Jowisza z Saturnem 21.12.2020 roku będzie miała miejsce w 0 stopni 29 minut Wodnika.
  Kulminacja tych wszystkich „ujawnień” będzie miała miejsce w maju 2026 , kiedy na niebie( maj-czerwiec) będzie mieli do czynienia z tzw wielkim sekstylem czyli kiedy Pluton w Wodniku utworzy sekstyl z Neptunem w Baranie i trygon do Urana w koniunkcji ze Słońcem w Bliźniętach.

  • krystal28
   Gru 28, 2018 @ 22:12:47

   Dziękuję Dawidzie, ciekawa analiza.

   • salix
    Sty 04, 2019 @ 21:15:41

    Zgadzam się z Dawidem i jego analizą
    sytuacji astrologicznej, jaka obecnie występuje.
    Dodałbym tylko jeszcze pozycję Saturna
    który jest w znaku Koziorożca do grudnia 2020
    Saturn jest planetą społeczną więc na tym polu będzie miał on większe
    znaczenie. Indywidualnie jego obecna pozycja mówi o : syndromie sieroty, porzucenia.
    Społecznie , Saturn w Koziorożcu to typowy : ucisk ludu przez rządzących.
    To aparat kontroli i manipulacji.Kryzys i upadek to jest to, do czego dąży Saturn w swoim znaku.
    Kiedy Saturn wchodził do Koziorożca w 1961 roku, rozpoczęto budowę Muru Berlińskiego.
    Tak więc życzę Wam wszystkim Wytrwałości i Cierpliwości , której możemy się uczyć
    od Wspaniałej Krystal,prowadzącej ten Świetlisty Blog; bo będą nam potrzebne przez najbliższe dwa lata.
    A potem jak pisze Dawid ;koniunkcja grudniowa 2020 i wyjście Saturna z Koziorożca w znaczący
    sposób dadzą ‘powera’ pozytywnym zmianom. 🙂
    ps
    W 2019 roku zewnętrzne planety wejdą (niektóre już są) w znaki ziemskie,
    więc bardzo ważne będzie UZIEMIANIE SIĘ , na różne sposoby
    chodzenie boso,leżenie na trawie, dotykanie drzew, skakanie , stąpanie mocne i pewne…

  • Szurniety Medrzec (Alukard)
   Gru 29, 2018 @ 00:05:53

   Pozwoliłem sobie przetłumaczyć na język angielski twoje kalkulacje, to jest taki serwer medytacyjny. Ludzie zastanawiali się dlaczego jest takie zamieszanie, gdybyś mógł zamieść je również na blogu Cobry, ja się nie ośmielę. Pozdrawiam

  • anna w
   Gru 29, 2018 @ 01:18:40

   pozyjemy zobaczymy

  • Obserwator
   Gru 30, 2018 @ 03:41:08

   2026 rok… daleko a w 2026 roku dowiemy się że jeszcze trzeba jednak na coś poczekać itp, itd. Ale nic to. Chciałbym doczekać czasów gdzie będzie choć trochę srawiedliwiej i normalniej. To co jest jeszcze teraz… To naprawdę sam szatan wymyślił.

   • anna w
    Gru 30, 2018 @ 16:42:47

    to chyba zalezy jak sie nastawimy. jesli nastawimy sie ze kiedys bedzie lepiej to faktycznie kiedys bedzie. jesli nastawimy sie ze juz jest lepiej to juz bedzie lepiej. nalezy zmienic swoje myslenie

   • Dawid567
    Gru 30, 2018 @ 21:32:23

    @Alukardzie, koment u cobry zamieściłem , ale nie ma jeszcze postów z 29.12 i 30.12
    @Obserwatorze, też nie wiem , ale obserwuję ogromny wzrost Świadomości.Nie wystarczy obecnie już tłumaczenie że nie jesteśmy gotowi, że to jeszcze nie ten czas
    Na stronie https://www.praxis-umeria.de/kosmischer-wetterbericht-der-liebe.html
    którą śledzę od dłuższego czasu jest jakby potwierdzenie tego o czym mówię.
    Kolejna sprawa to sprawa owego resetu finansowego, o którym ostatni wszyscy mówią i możliwych zmian na scenie politycznej w Polsce;astrologicznie można to ująć tak:
    Od 2018-2019 Uran zacznie przemierzać fazę Byka, związaną z Kosmogramem Polski 966.Dla naszego kraju może to oznaczać różne niespodziewane publiczne sytuacje. Dodatkowo Byk jest w opozycji do Skorpiona , co może oznaczać niestabilność finansów na świecie.

   • Dawid567
    Sty 07, 2019 @ 17:57:33

    Nie wiedziałem , że o tym deadline 2026 wspomniał kiedyś Cobra w 2017 przy okazji opisu “Wydarzenia”.Natomiast wiemy jedno jak już pisałem .Rząd w USA nie pracuje.Związane jest to z budową muru pomiędzy USA a Meksykiem( mur- Saturn w Koziorożcu) .Podobno zbliża się też szybkimi krokami GCR , o czym pisze Fulford.Jeśli banki mają być zamknięte przez 3 dni to ciekawe co będzie ze sklepami i ciekawe czy sytuacja będzie doryczyć tylko USA czy również Europy.To może się zbliżać w związku z wejściem Urana do Byka (już niedługo).Nie potrafię sobie wyobrazić GCR czyli Global currency reset.

 37. Plejadianie
  Gru 28, 2018 @ 16:39:10

  ⛅Jest Taka Modlitwa 💗-Zgadzam Się Na Pomoc Ludziom

 38. patryk
  Gru 27, 2018 @ 21:28:39

  do nich to pewnie płynie tankowiec hehe

 39. Chica
  Gru 27, 2018 @ 21:17:05

  Ciekawe o z parchami w Polsce i czy po nich też płynie już barka….