Aktualizacja sytuacji, 12 października 2017

.

Od 11 października Siły Światła zaczęły otwierać zawory dekompresyjne membrany tachionowej (zewnętrznej bariery) w heliopauzie.

Oznacza to, że energie Wzniesienia z Centrum Galaktycznego zaczęły wchodzić do naszego Układu Słonecznego po raz pierwszy od 1995 roku,   Siły Światła obecnie koncentrują te energie na przestrzeni podksiężycowej, przyspieszając tym samym oczyszczanie pozostałych plazmowych pasożytniczych bytów, które wciąż przywierają do powierzchni Ziemi:

https://www.fifty8magazine.com/war-on-consciousness

Niektórzy mogą pamiętać, że przed rokiem 1996 przestrzeń podksiężycowa była pełna statków matek naszych pozytywnych kosmicznych zatroskanych ras, pełna aniołów i pozytywnych istot Światła. Teraz pasożyty plazmoidowe w pobliżu powierzchni Ziemi zostały wystarczająco oczyszczone, aby pewna ilość floty Plejadian mogła powrócić do podksiężycowej przestrzeni (miejmy nadzieję na stałe), bez możliwości wyzwolenia pozostających bomb toplet:

https://gaiaportal.wordpress.com/2017/10/10/fortification-of-ultra-dimensional-grids-completes/

Duża część grupy Chimera została usunięta z planety w ostatnim tygodniu, a pozostali członkowie zdają sobie sprawę, że ich porażka jest możliwa.  Jednym z ich planów jest pozwolenie na ograniczone  Ujawnienie i ograniczone podróże kosmiczne dla  ludzkości, umożliwienie masowych aresztowań Kabała, ale ukrywanie wszelkich śladów, które mogłyby  prowadzić do nich, opuszczenie planety i ukrycie się  gdzieś w pasie Kuipera. Trzeba powiedzieć, że ten plan nie powiedzie się.

Obecnie starają się kontrolować proces Ujawniania   za pośrednictwem następującego projektu, za kulisami, mimo, że niektórzy członkowie projektu nie są nawet tego świadomi:

http://exopolitics.org/launch-of-to-the-stars-academy-promises-transport-revolution-with-space-time-technology/

Tom DeLonge, lider projektu, współpracuje z Johnem Podestą, a wszyscy wiemy, co to znaczy.

Zmniejszenie mocy grupy Chimery jest głównym powodem wielu obecnie prowadzonych inicjatyw, które prędzej czy później przełamią  stan kwarantanny planety Ziemia. Pierwsza, która się powiedzie, spowoduje lawinę kolejnych przełomów, które mogą być zsynchronizowane z terminem Wydarzenia.

Jest to najbardziej obiecujące, ponieważ może urzeczywistnić się w mniej niż rok:

http://www.ibtimes.co.uk/richard-bransons-virgin-galactic-6-months-away-first-spaceflight-1642675

Istnieje wiele inicjatyw, które mogą sprawić, że podróżowanie poza powierzchnię  planety będzie bardziej przystępne:

https://www.space.com/38384-could-startram-revolutionize-space-travel.html

https://www.theverge.com/2017/9/29/16383048/elon-musk-spacex-rocket-transport-earth-travel

Kiedy pewna masa krytyczna ludzi na powierzchni przekroczy Zasłonę, Chimera nie będzie w stanie kontrolować procesu Ujawniania  i Pierwszego Kontaktu:

http://exopolitics.org/elon-musk-just-made-secret-space-program-disclosure-inevitable/

 

Możecie zacząć przekłuwać Zasłonę już  teraz, jeśli umieścicie swoje imię na Marsie:

https://www.nasa.gov/feature/jpl/another-chance-to-put-your-name-on-mars

https://mars.jpl.nasa.gov/participate/send-your-name/insight/

Mówiąc o Marsie, jest wiele inicjatyw, które  starają się umieścić ludzi na czerwonej planecie w ciągu kilku lat:

https://www.space.com/38313-elon-musk-spacex-fly-people-to-mars-2024.html

https://www.space.com/38386-orbital-moon-station-mars-and-beyond.html

https://www.space.com/38306-lockheed-martin-reusable-mars-lander-unveiled.html

Tutaj na Ziemi, do tego czasu, istnieje wiele masowych medytacji, w których można uczestniczyć:

https://welovemassmeditation.blogspot.com/p/blog-page.html?m=1

Zwycięstwo Światła!

Przetłumaczył galacticjoel

http://2012portal.blogspot.com/2017/10/situation-update.html

49 Komentarzy (+add yours?)

 1. Q.
  Paźdź 27, 2017 @ 23:25:47

  Można do tego podpiąć jeszcze „Groundhog Day (1993) „.
  To są po prostu perełki filmowe.

  Dobra już nie zaśmiecam tego pięknego bloga 😉

  Miłość i Światło

 2. Q.
  Paźdź 27, 2017 @ 22:32:54

  „Truman Show (1998)” – tak mniej-więcej wygląda życie w 3d. Wszystko kręci się w kółko.

  To są bardzo ważne filmy, które mocno poruszają naszą Świadomość.

 3. Q.
  Paźdź 27, 2017 @ 21:35:03

  Co oznacza tak naprawdę stwierdzenie: „odnaleźć siebie i pokochać siebie” ? to znajdziemy w filmie pt.”Predestination 2014″ – również serdecznie polecam.

 4. Q.
  Paźdź 27, 2017 @ 21:29:51

  poprawiony awatar 😉

 5. galacticjoel
  Paźdź 21, 2017 @ 15:22:16

 6. Turi Dredy
  Paźdź 21, 2017 @ 10:24:12

  Wsztstko jest jak miało być:) i TERAZ juz może zostac wprowadzona nowa waluta światowa w 2020 już bedzie to prosperowało na nowych zasadach.Na naszych oczach sie to przemieni i stopniowo zmieni zeczywistość na która wszyscy pracujemy ciężko.JAK zostanie ogłoszona nowa Waluta bardzo przyśpieszy wzrost świadomości ponieważ bóle cierpienia odejdą w dużej mierze z tego świata na zawsze…

 7. DanielI0s7
  Paźdź 20, 2017 @ 18:08:54

 8. galacticjoel
  Paźdź 19, 2017 @ 16:38:18

 9. MajaWalia27
  Paźdź 18, 2017 @ 16:06:43

  24 sierpnia 2017 roku Kobra w aktualizacji dotyczacej raportu po ”Medytacji Jednosci” napisal,ze wkrotce populacja ludzka zacznie sie dowiadywac o sieci kabala wykorzystujacej dzieci:(

  Mam wrazenie,ze to sie zaczyna dziac na naszych oczach. Ostatnie doniesienia z Hollywood to jest skanda za skandalem: aktorzy WPROST mowia o pedofilii, gwaltach, szantazu….mysle,ze to dopiero poczatek. Gdy te infroamcje zloza sie w wiekszy obraz bedziemy mieli doczynienie z efektem kuli sniegowej i byc moze bedzie to poczatek ujawnien pedofilii w kregach wladzy, kregach koscielnych,itd….

  • rav
   Paźdź 18, 2017 @ 20:01:11

   Przypuszczam że szybko to zostanie zamiecione pod dywan podobnie jak bylo z pizza gate


   Pizagate dopiero nabiera wagi i jest coraz bardziej nagłaśniana w środkach masowego przekazu po skandalu Harvy’ego Weinsteina, producenta filmowego. Obecnie cały światek filmowy i muzyczny w Hollywoodzie jest w rozgardiaszu z tego powodu. kr

 10. Omstqn
  Paźdź 18, 2017 @ 15:59:35

  Z Wydarzeniem jest jak z powstaniem warszawskim, wszyscy latem już wiedzieli, że wybuchnie, tylko nikt nie wiedział w którym momencie. Ostatnio niby przypadkiem ale dość często natykam się w necie na artykuły o nim lub w inny sposób nawiązujące do tego. Nawet ciemni czują, że coś wisi w powietrzu. Dzisiaj znalazłem ciekawy artykuł uspokajający podający wiele istotnych szczegółów związanych z jego przygotowywaniem i przebiegiem. Adresuję go tym, którzy są mniej obeznani z tematem i potrzebują szerszego omówienia. Jest on w j. angielskim ale translator bardzo fajnie go tłumaczy.

  http://prepareforchange.net/2017/10/18/know-now-that-there-will-be-a-peaceful-smooth-transition/
  Pozdrawiam i do rychłego spotkania już w pięknym świecie.

 11. Q.
  Paźdź 18, 2017 @ 12:45:38

  Kochani,

  Żywy i chodzący Bóg po ziemi za kilka dni kończy 33 lata ! 🙂
  Co to się będzie wtedy działo !? System padnie z wrażenia 😉

  Tak pół żartem, pół serio 😉

 12. kuba1902
  Paźdź 16, 2017 @ 16:52:40

 13. Danuta Hauptmann
  Paźdź 16, 2017 @ 09:45:45

  Witam.Kochani, na blogu „kochane zdrowie „jest podobno świetny przekaz od Wyźszej Jaźni na temat ludzi,podobno b.interesujący ale w języku angielskim,adept nie ma czasu na przetlumaczenie a warto ten przekaz znać,jeśli ktoś ma czas i posiada znajomość języka angielskiego,to w wolnej chwili mógłby przetlumaczyć,przepraszam,źe nie na temat ale pomyslałam,źe zapytać moźna.Pozdrawiam serdecznie.

 14. Krystyna 11
  Paźdź 15, 2017 @ 20:41:12

  Natknęłam się na spotkanie z dr Segu Krishna Rameshem na temat Aktywacji Wewnętrznego Uzdrawiania, czego doświadczył również osobiście.
  .
  Bardzo to ciekawe i myślę, że może przydać się niektórym osobom w rozwiązaniu ich problemów. Są też proste i krótkie ćwiczenia dotyczące uwalniania stresu z ciała i innych ciał. Moim zdaniem warto zapoznać się z tym, co dr Segi Krishna Ramesh ma do przekazania.:)

  Aktywacja Wewnętrznego Uzdrawiania – dr Segu Krishna Ramesh:

  A tu troszkę humorystycznie:

  Rozmawiasz ze sobą?

  Polecam!
  Pozdrawiam wszystkich!

  • SzurniętyMędrzec
   Paźdź 15, 2017 @ 21:32:12

   Pani Krystyno, interesuję się ostatnio dajmonzmem. Komuś, kto oglądał Złoty Kompas, lub czytał trylogię mrocznych materii nie trzeba tłumaczyć czym jest dajmon. Dajmon to według Daemiana twoje wewnętrzne ja, na stronie którą podlinkuję zajmują się mi. analizami osobowości. Co ciekawe mogą oni słyszeć swoje dajmony lub też je wizualizować pod postacią np. zwierząt. Jeśli Daemian jest mężczyzną jego dajmona będzie (o ile przyzwie królika) samicą, jeśli jest kobietą dajmon będzie miał płeć męską. Mam taką książkę „tajemnica kwiatu życia” jest tam rozdział o umyśle i podziałe na półkulę lewą i prawą. Prawa półkula ma pierwiastek żeński, lewa męski. Więcej dla zainteresowanych:

   http://dajmony.info/forum

 15. BeataSławek
  Paźdź 15, 2017 @ 16:33:23

  Chcemy zorganizować dwudniowe seminarium na temat “Prawa i umowy” w województwie lubelskim, powiat Łęczna. Wiedza dot.umów, praw,uwalniania się od tego, jest bardzo obszerna.Wstępne informacje podaliśmy w naszym wywiadzie w porozmawiajmy TV – Magia, umowy, wolna wola i czipy energetyczne. Jeśli były by osoby zainteresowane uczestnictwem – tel. 601 95 99 61, 607 224 660 mail – swierscow@ gmail.com
  Jeśli byłyby osoby zainteresowane zorganizowaniem takich zajęć w swoim rejonie (absolutnie nie w czynie społecznym) w Polsce lub za granicą to prosimy o kontakt

 16. Piegus
  Paźdź 15, 2017 @ 13:55:21

  W końcu przedstawiono jasno i klarownie, po tylu latach (od 2011..?), iż owe sławetne Wydarzenie nie nadejdzie. Pierwej ludzie muszą w kosmos zacząć latać, aby osiągnąć „masę krytyczną” przebudzonych. Czyli nie medytacja, a technologia wyniesie ludzkość poza demoniczną zagrodę. Ciekawe..?


  W którym miejscu jest, że Wydarzenie nie nadejdzie? To jest tylko sprawa czasu i nie ma innej możliwosci. Proces Przełomu się dokonuje, jak jasno jest widoczne, szczególnie w ostatnich wydarzeniach na świecie Jednak nawet Kobra nie mówi o terminach. Medytacja jest ważniejsza niż cokolwiek innego, gdyż zmienia twój osobisty Wszechświat i wszystko w nim zawarte, łącznie z technologią. – kr

  • Trixie B Lulamoon (@TrixieBLulamoo4)
   Paźdź 15, 2017 @ 23:59:47

   czyzby kolejny atak ciemnych?

   • jwst
    Paźdź 16, 2017 @ 07:54:48

    Witam może to nie jest atak, ale pokazuje jak w delikatny sposób ściągnąć ze ścieżki budzącej. Jaka kolwiek technologia może sięgnąć max 5 wymiaru. Istoty które w technologiczny sposób są w 4 i 5 wymiarze są zakotwiczone w 3 i 4 wymiarze i nie pójdą dalej dopóki nie przejdą 3. Poza tym ego, podświadomość i może ale nie wiem, podejrzewam, DUSZA też (ponieważ jest magnetyczna i można ja zniszczyć) jest sztuczną inteligencją która utrzymuje nas w matrixie.
    Pozdrawiam.

  • Weronika
   Paźdź 16, 2017 @ 10:19:17

   Podzielę się z Wami moim doświadczeniem.
   Jakiś czas temu podczas medytacji zobaczyłam chłopca w wieku około 9 lat wyłaniającego się do połowy z dziury na asfaltowanej drodze. Wzrok miał błędny, nieświadomy, jak po narkotykach. Rozglądał się po okolicy i i schował się ponownie pod ziemię.
   My jesteśmy tacy sami, dopóki nie przebudzimy się. Działamy jak zaprogramowani – nieświadomi. Cieszmy się zatem, że jesteśmy już przebudzeni, że mamy oparcie w tych, którzy nas wyprzedzili i podpowiadają nam, że wszystko zależy od nas samych.
   Jeżeli polegamy na własnej duszy, która nas prowadzi, spokojnie przejdziemy przez konieczne zmiany, które Matka Ziemia musi przejść, by obudzić „Resztę”. Jesteśmy światłem na tej ziemi. Bądźmy zatem cierpliwi dla tych, którzy jeszcze są nieobudzeni. Błogosławmy ich w miłości.
   Pozdrawiam.

   • Trixie B Lulamoon (@TrixieBLulamoo4)
    Paźdź 16, 2017 @ 11:34:32

    “Jakiś czas temu podczas medytacji zobaczyłam chłopca w wieku około 9 lat wyłaniającego się do połowy z dziury na asfaltowanej drodze. Wzrok miał błędny, nieświadomy, jak po narkotykach. Rozglądał się po okolicy i i schował się ponownie pod ziemię.”
    dzwonie po lowcow duchow.

 17. Anna
  Paźdź 14, 2017 @ 22:26:34

  Ktos napisal, ze pewnie mnie ci „zli” atakuja i chyba to prawda. Ja pracuje z wahadelkiem i wtedy, gdy cos sie dzieje ze zlymi silami to mam jakies negatywne programy i negatywne energie w moim ciele i w aurze. Czyszcze sie, ale szkody na moim zdrowiu fizycznym i psychicznym zostaja na dzien, albo dwa. Moje chakry sa wtedy zawsze niezbalansowane i czasami musze sie balansowac kilka razy dziennie…

 18. galacticjoel
  Paźdź 14, 2017 @ 17:06:28

 19. Mirka
  Paźdź 14, 2017 @ 14:24:55

  Super wiesci😊
  Ja nigdy nie watpie, dla mnie bylo i jest Zwyciestwo Swiatla ☺
  Jest tylko ta jedna opcja!

  Pozdrawiam wszystkich cieplutko😇

 20. Mirka
  Paźdź 14, 2017 @ 14:24:55

  Super wiesci😊
  Ja nigdy nie watpie, dla mnie bylo i jest Zwyciestwo Swiatla ☺
  Jest tylko ta jedna opcja!

  Pozdrawiam wszystkich cieplutko😇

 21. jwst
  Paźdź 14, 2017 @ 14:09:45

  Witaj Aniu, napiszę Ci co wiem na dzień dzisiejszy, energie które spływają podnoszą wibracje ziemi i wszystkiego co jest na ziemi, więc stare uśpione negatywne energie i programy przekazywane z pokolenia na pokolenie (tradycje, wyuczone zachowanie i szablony decyzji „logicznych” czyli opartych na ego i podświadomości „sztuczna inteligencja”), które muszą odejść ponieważ nie wytrzymują tej energii, budzone chcą zjeść to czym się naturalnie żywiły czyli niskimi energiami lęku i agresji, jak będziesz zakotwiczona w wysokich częstotliwościach to uwalnianie tych energii będzie lżejsze jak ktoś nie rady do kaplica (dosłownie). Pracuj z aniołami lub opiekunami lub wniebowstąpionymi mistrzami z kim ci wygodniej, pamiętaj czysty dostęp do nich masz przez swoje wnętrze.

  Pozdrawiam Wojtek.

  • Daniel Riegel
   Paźdź 14, 2017 @ 14:50:30

   Dobrze powiedziane. Ostatnio zauważam, że w zależności od tego, jakiego rodzaju negatywne energie ze mnie wychodzą, to ludzie nagle próbują mnie sprowokować zgodnie z częstotliwością tej negatywnej energii. Moja rada: proponuję pracować z istotami czystego światła (np. Jezusem Chrystusem); skupić się na sercu niezależnie co się dzieje; rozluźniać się tyle ile się da; nie dać się sprowokować negatywnie w żaden sposób.

  • SzurniętyMędrzec
   Paźdź 15, 2017 @ 21:35:04

   Ja kto kaplica, czyli ci co się nie przebudzą umrą? Protestuję, stanowczo protestuję, mógłbyś/mogłabyś to wyjaśnić, rozwinąć?

   • jwst
    Paźdź 16, 2017 @ 09:42:57

    Drogi Mędrcu istnieje tylko życie to czy jest w ciele czy bez ciała jest mało istotne. Jeżeli uważasz że jesteś ciałem to po wizycie w kaplicy (śmierci ciała) będziesz zdziwiony że wszystko nadal istnieje myśli, emocje, itd.

    Najtrudniej jest zadać pełne pytanie, które nie może być inaczej zrozumiane przez co zmanipulowane.

    Pozdrawiam.

  • Daniel Riegel
   Paźdź 16, 2017 @ 18:11:21

   Tak się zastanawiam, skoro energia krąży tam gdzie skupia się nasza uwaga, to czy to jest możliwe, żeby osoby kradnące energie mogłyby się posługiwać bardzo subtelnymi sztuczkami, np. prowokowanie przez mówienie najpiękniejszych słów tylko po to żeby odwrócić naszą uwagę? Rozumiem, że jeśli byłoby to możliwe to pewnie tej energii za dużo by ta osoba nie ściągnęła niż na najbardziej negatywnych energiach strachu i lęku, ale jednak.

   • Naj Kasia
    Paźdź 17, 2017 @ 12:27:16

    Może to pomoże. Dziewczyna omawia temat wampiryzmu energetycznego.

    • Daniel Riegel
     Paźdź 17, 2017 @ 14:59:14

     Dziękuję, bardzo dobry materiał.

    • Berry
     Paźdź 17, 2017 @ 20:53:36

     Co ta dziewczyna opowiada! To jest ogłupianie ludzi. Jest to przekaz ciemych mocy.! Trzeba uważać co się słucha i sprawdzać z jakiej stony są informacje.

    • Trixie B Lulamoon (@TrixieBLulamoo4)
     Paźdź 17, 2017 @ 22:56:02

     Dlaczego tak sadzisz berry

    • Naj Kasia
     Paźdź 18, 2017 @ 11:23:31

     Danielu mam nadzieję, że odpowiada na, chociaż część, Twoich pytań i przynosi większe zrozumienie. Jeden z wielu, materiał który przypomina, jak bardzo jesteśmy odpowiedzialni za to co nas otacza, poprzez jakość swoich myśli. Mnie pomogło zrozumieć, jaka jest różnica między akceptacją a byciem ofiarą. Jak bardzo jesteśmy prowokowani i jak dajemy się sprowokować, do rozpraszania się i skupiania na tworzeniu nisko-wibracyjnych myśli.
     Berry, dziękuję za radę ale byłaby bardziej wartościowa, gdybyś uzasadnił swoją wypowiedź. Ja uważam od kilku lat czego słucham i z jakiej strony. Nauczyłam się skupiać na treści danego materiału, analizie, wprowadzaniu w życie i obserwacji efektów jakie przynosi. Jeśli pomaga w podnoszeniu mojej świadomości, to uważam to za wartościowy materiał. I tylko takie polecam na tej stronie i ten materiał uważam za wartościowy. A to, że nie rozumiesz pewnych informacji nie znaczy, że są z ciemnej strony mocy 🙂 Po prostu może nie jesteś na nie gotowy.
     Pozdrawiam serdecznie

    • emin
     Paźdź 18, 2017 @ 11:40:23

     Również potwierdzam, że to bzdury. Wampiryzm istnieje i to na skalę globalną! Prawie każdy z nas jest podłączony do dojarki i zabiera mu się energię (tzw. lusz).

    • Berry
     Paźdź 18, 2017 @ 19:26:06

     Każdy ma prawo do własnych spstrzeżeń i każdy decyduje, co dla niego jest dobre a co nie.
     Trzeba zrozumieć „prawa” ciemnych mocy. Wampiryzm jest znany od tysiącleci. Wampiryzm to jest ciemna moc zakotwioczona w człowieku, która potrzebuje pokarmu. Pokarm pobiera ze straszenia ludzi, z przekazywania wiedzy, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
     Wampiry energetyczne uciekają od człowieka radosnego, wesołego, kochającego siebie i który świetlistą energią emanuje na zewnątrz. 😀
     Człowiek wpadając w złość, nienawiść, nostalgię, depresję, nie zdaje sobie sprawy, że żywi cimne moce, inaczej mówiąc wampiry. I to taka jest prawda znana od tysiącleci.
     Po to jest przekywana tamta prawda w tym filmiku, żeby uwierzyć w te oto słowa.
     Cytuję: „A prawda jest taka, jeśli jesteśmy ze sobą szczerzy, że każdy z nas ma w sobie z psychicznego wapmira.”
     Ciemne moce zawsze najpierw przekazują jakąś prawdę po to, zeby nas utwierdzić w przekonaniu w tym, że wszystko co przekazują jest prawdą. Dlatego gotowa na wszystko „ośmieliłam się” napisać odważną tezę, ku przestrodze , bowiem przekazy pochodzące ze Światła są dla naszego lepszego zrozumienia kim jeteśmy, zawsze są klarowne i w pełni zromumiałe. 🙂
     Natomiat przekazy ciemnych mocy są zawsze zawiłe, mało zrozumiałe, budzące lęk i obawy, wyzwalające strach i niepewność – co się będzie z nami działo. Dlatego pełne rozeznanie i zrozumienie tego tematu jak i wielu innych zależy tylko i wyłacznie od nas samych. Pozdrawiam . Berry

 22. Anna
  Paźdź 13, 2017 @ 22:55:00

  Chcialabym wiedziec jak te wydarzenia wplywaja na psychike i zdrowie ludzi. Za kazdym razem gdy jest wpis o nowych wydarzeniach w kosmosie choc one sa pozytywne i bardzo sie z tego ciesze, to wlasnie w tym czasie kiedy to sie dzieje mam klopoty z niezbalansowanymi chakrami i klopoty zdrowotne. Czy jest jakis zwiazek? Anna

  • Weronika
   Paźdź 14, 2017 @ 20:48:05

   ANIU
   Kiedy dopadną Cię kłopoty ogarnij je miłością, tak zwyczajnie wyślij im miłość (światło) – to działa. Tak mi poradził “jwst”: “wyślij miłość do tego kto-co Cię atakuje, rezultat będzie natychmiastowy” i ja to zaczęłam stosować – pomaga.
   Początkowo może to nie być łatwe, ale przy zrozumieniu i determinacji uspokoisz się i przyzwyczaisz się do nowego reagowania na niechciane energie – kłopoty.
   Serdecznie pozdrawiam.

PRAWA AUTORSKIE Copyright (C) by Krystal Freeman 2010. Do wszystkich przeze mnie przetłumaczonych tekstów na tym blogu, chyba, że zaznaczono inaczej. Rozpowszechnianie moich tekstów jest dozwolone i mile widziane pod warunkiem podania linku do oryginalnego tekstu na moim blogu i bez zmian tekstu.
%d blogerów lubi to: