Wywiad Roba z Kobrą, 22 września 2015

.
Kolonie na Marsie –  Jowisz – Saturn –  Uchodźcy w Europie – Finansowy reset – Astrologia – 80% kontroli archontów nad cyklem reinkarnacji  i więcej
.

.

Rob –  Corey Good ET mówił o południowej kolonii kosmicznej na Marsie, gdzie ludzie myśleli, że Ziemia została zniszczona przez wojnę nuklearną.  Czy możesz potwierdzić istnienie tego typu bazy lub tego typu sytuacji na Marsie?

KOBRA –  Mogę potwierdzić, że istniało wiele baz takich jak ta, i tak, jest prawdą, że ci ludzie byli odcięci od informacji z Ziemi.  I tak, powiedziano im, że populacja Ziemska została zniszczona w wojnie nuklearnej.  Jest to prawdą.  Według moich informacji te bazy zostały już wyzwolone i oczyszczone.  Te które jeszcze pozostały są wyjątkowymi bazami SSP [Tajnych Programów Kosmicznych], które są połączone z grupą Chimery.  I jedynie te pozostały do wyzwolenia.  Nie jest ich wiele, ale te które pozostały są powiązane z bombami dziwadełko i nie zostały jeszcze oczyszczone.

Rob –  Czy istnieją jakiekolwiek pozytywne lub negatywne fizyczne bazy na planecie Jowisz?

KOBRA –  Nie ma żadnych baz na Jowiszu, ponieważ Jowisz nie posiada stałej powierzchni.  Są jednak platformy i statki unoszące się w atmosferze.  I istnieje w rzeczy samej obecność istot plazmowych wysoko w atmosferze Jowisza, która nie jest całkiem fizyczna, ale nie jest też całkowicie eteryczna.  Istnieją tam plazmowe formy życia, które różnią się nieco od tego co doświadczamy tutaj na tej planecie, jakbyś zdefiniował światło.  I oczywiście, istnieje eteryczne i astralne życie na Jowiszu i istnieje życie bakterii wewnątrz niektórych księżyców Jowisza.  I oczywiscie istnieją fizyczne bazy sił Światła na, a szczególnie pod powierzchnią 4-ch głównych satelit Jowisza, satelit Galileuszowych.   IO posiada sporo aktywności wulkanicznej.  Życie istnieje tam w nieco odmiennej formie. Jest tam pewna bakteria, która może przetrwać wysokie temperatury w środowisku bogatym w siarkę.  Jeśli naukowcy wysłaliby tam sondę, znaleźliby ją.

Rob –  Czy mógłbyś pomówić o Saturnie?   Był nazywany prawem karmy, lub Szatanem, lub przeciwnikiem.

KOBRA –  Jest nieco podobny, ponieważ wszystkie gazowe giganty posiadają kuliste [w formie kropli gęstej cieczy – kr] formy życia.  Ponieważ giganty gazowe posiadają odpowiednie środowisko dla tych plazmowych form życia do powstania.  Plazmowe formy życia, które są formowane w atmosferze gazowych gigantów, są jak wielkie bańki, wielkie obłoki plazmy i potrzebują sporo wyładowań elektrycznych do przetrwania.  I rzeczywiście, niektóre księżyce Saturna mają warunki do powstania życia, życia bakterii.  A inne mają oceany podpowierzchniowe i te oceany mają na pewnych głębokościach warunki, aby utworzyć życie dla bakterii.  Nie jestem pewien, czy istnieją bazy na wszystkich księżycach Saturna.  Są tam bazy sił Światła i niestety w pewnych lokacjach w systemie Saturna, o których nie wspomnę, są twierdze Chimery – pewne stacje implantów.

Rob –  Istnieje wiele różnych grup, które uważam za wiarygodne, mówiące o Trybunale Saturna. Czy istnieje obecność wyższo-wymiarowej konfederacji na Saturnie?

KOBRA –  Tak. (Dziękuję ci).  Wiem dokładnie o czym mówisz.  Galaktyczna Konfederacja jest obecna na wszystkich głównych globach i wokół wszystkich głównych globów w Systemie Słonecznym, włączając Saturn.  Jest to obecność fizyczna jak i niefizyczna.

KOBRA odpowiada na pytanie o sytuacji imigrantów –  Zależy do kogo się odnosisz.  Jeśli masz na myśli światowych liderów, są oni świadomi przyczyn tej sytuacji i mogliby bez wielkich problemów ją rozwiązać, jeśli by tylko chcieli.  Mają sporo informacji.  Mają wystarczająco zrozumienia o sytuacji w Syrii, by mogła być ona w prosty sposób rozwiązana.  A na poziomie ludzkim, oczywiście, ogromne rzesze tych osób są ludźmi, którzy zostali umieszczeni w pewnej sytuacji i potrzebują pomocy i wsparcia.

Część z nich to uchodźcy wojenni, część to imigranci ekonomiczni, ale bez względu na to, ci ludzie potrzebują wsparcia. Jest pewien konieczny proces równoważenia, tak aby wszystkie elementy równania były wspierane.  Ludzie, którzy uciekają z krajów i ludzie, którzy otrzymują tych uchodźców – więc istnieje potrzeba równoważenia, perspektywa, ponieważ zawsze są dwie strony medalu.

Część tych ludzi została przekupiona by jechać do Europy.  Część tych ludzi nie zachowuje się najlepiej.  Więc wszystko to musi zostać uwzględnione i medytacja jaką odbyliśmy, pomaga rozwiązywać takie napięcia, by ludzie reagowali spokojniej, gdy napięcie wzrasta.  Rosja podejmuje pewne kroki.

KOBRA o finansowym resecie –  Powiedziałem to już wiele razy.  Po resecie systemu finansowego, ludzie otrzymają część pieniędzy ze światowych zabezpieczonych kont, ponieważ te pieniądze należą do ludzi.  Pewne fundusze otrzymają bezpośrednio.  Otrzymają fundusze dla inwestycji w infrastrukturę i cała ta sytuacja będzie o wiele, wiele lepsza po Wydarzeniu.

Przed Wydarzeniem nie oczekuję żadnej znacznej poprawy.  Będzie wielki bałagan na giełdzie, ale finansowy reset będzie bardzo nagłym wydarzeniem, który będzie miał miejsce bezpośrednio w czasie samego Wydarzenia.

Rob –  Czy możesz powiedzieć nam, czy Ruch Oporu ma prosto objaśnione materiały edukacyjne dla ludzi, które pomogą im zrozumieć przeszły ekonomiczny system?

KOBRA –  Tak oczywiście, materiały edukacyjne są gotowe do udostępnienia w czasie Wydarzenia, jak i po Wydarzeniu.

Rob – Czy możesz pomówić o eterycznych i niższych wymiarach astralnych w odniesieniu do Chimery?  Czy ma miejsce trwająca czystka na Ziemi?

KOBRA – Tak, jest oczyszczanie.  Spora część bytów została usunięta z niższego astralu i planu eterycznego.  W wymiarze plazmowym, jest wciąż praca do wykonania, ale postępy są każdego dnia.

Rob –  Ktoś chce wiedzieć, dlaczego astrologia staje się zbyteczna.   Czy był to fałszywy kontrakt by utrzymywać nas uwięzionymi w 3-cim wymiarze?  Według Dr Bella gwiazdy pobudzają, a nie zmuszają i jest to po prostu nauka, magnetyczne oddziaływanie, gdzie planety w ludzkiej biologii oddziałują na nasze hormony, nasze gruczoły wydzielania wewnętrznego i czakramy.  I jeśli jesteśmy absolutnie oświeceni i zestrojeni ze Źródłem, to astrologia nie ma na nas żadnego wpływu.  Fred mówi, że człowiek tworzy swoje własne przeznaczenie, jako przeciętna osoba uwikłana w ludzkie życie.  Planety mają wpływ i mogą oddziaływać na nasze uczucia i świadomość.  Czy możesz pomówić o ważności astrologii na chwilę obecną?
 
KOBRA –  W zasadzie, odpowiedziałem już na to pytanie, ale chciałbym dodać, że astrologia na planetarną skalę może być bardzo użytecznym narzędziem, które możemy używać do przyspieszenia procesu wyzwolenia planetarnego, ponieważ planety posiadają pola energetyczne i te pola energetyczne tworzą wzorce interferencji wpływające na planetarną sytuację w dość dużym stopniu.  I jeśli podążamy falą tych wzorców, możemy polepszyć sytuację.  Możemy przyspieszyć proces w kierunku Wydarzenia.

Rob –  Powiedziałeś, że wiele miliardów dusz było uwięzionych wewnątrz Zasłony 26.000 lat temu.  Powiedziałeś, że archonci kontrolują inkarnowane dusze.  Dlaczego oni po prostu nie zapobiegli nadchodzącym 144,000 duszom z Zakonu Gwiazdy?  Czy było to 12.000 lat temu z grupy Syriusza?  Czy rozumiesz pytanie?

KOBRA –  Tak.  Archonci nie posiadają całkowitej kontroli nad cyklem inkarnacji.  Oni posiadają, powiedziałbym, 80% kontroli.  Ponieważ, jeśli mieliby absolutną kontrolę, nie byłoby możliwości wyjścia z Matrixa i nie byłoby możliwości wyzwolenia planety.

Rob – Wspomniałeś, że istnieje aspekt wzniesienia i upadku duszy.  Dusze zaczynają, jak Omnec Onec wspomniała, z pierwotnej zupy i ewoluują w górę do świadomości ludzkiej.  I oczywiście, mamy wyższy typ świadomości duszy, która zstępuje w dół.  Jak możemy rozróżnić, która osoba jest danym typem duszy?

KOBRA –  Wszyscy ci, którzy zstąpili z wyższych królestw, mają pewną pamięć tego połączenia, co jest dla nich całkiem naturalne.  A te dusze, które ewoluowały z materii nie posiadają tej pamięci.  Dla nich jest to w rzeczywistości wspinanie się do góry po raz pierwszy.

Rob – Dlaczego rasa ludzka jest tak ważna w stosunku do przepowiedni i modelów powiązanych ze Wzniesieniem wszechświata jako całości?  Czy istnieją inne rasy, które potrzebują naszej pomocy dla posunięcia ewolucji do przodu?

KOBRA –  To nie ludzka rasa jest tak ważna.  Ważniejsza jest ta planeta, ponieważ jest to ostatnia twierdza sił ciemności i kiedy ta planeta zostanie wyzwolona, będzie koniec wojny.

Rob – Jaka jest sytuacja polityki w kosmosie i innych istot?  Czy jest pokój i jedność w każdej rasie?

KOBRA – Pozostała część Wszechświata żyje w pokoju i harmonii, ponieważ istoty w tym Wszechświecie są odbiciem morza uniwersalnej miłości.  To połączenie zostało sztucznie zerwane implantami w tym sektorze Wszechświata miliony lat temu i ostatnie pozostałe szczątki tego czynnika to planeta Ziemia i do bardzo niewielkiego stopnia – Wszechświat.

Rob – Czy masz jakąś ostateczną wiadomość dla ludzi?  Jakieś pokrzepiające słowa lub nadchodzące informacje, których będą mogli oczekiwać odnośnie zwycięstwa Światła?

KOBRA – Tak, rzeczywiście ujmę to w ten sposób: Ostatnie dni września będą nieco intensywne energetycznie i prosiłbym wszystkich: Nie dajcie się sprowokować.  Pozostawajcie w swoim centrum, i po tym jak te wszystkie formy myślowe drastycznych kataklizmów, asteroid i NWO się gromadzą, ponieważ nic się nie wydarzy.  Stworzy to przestrzeń dla nowego startu i udostępnię całkiem sporą ilość informacji po zakończeniu tego miesiąca.

Rob – Cóż, jest to bardzo ekscytujące, Kobra. Dziękuję ci bardzo.

KOBRA – Dziękuję ci i Zwycięstwo Światła.

Streszczenie transkryptu przetłumaczył black butterflies, edycja Krystal

http://thepromiserevealed.com/2015-sept-23-q-a-with-cobra/

18 Komentarzy (+add yours?)

 1. Lady Rosa
  Paźdź 06, 2015 @ 15:31:47

  Droga Lady Rosa, link, który podałaś jest w jęz angielskim. Ponieważ ten blog jest w jęz polskim staramy się, aby linki tez były w jęz polskim. Są oczywiście wyjątki, jeśli jest to niezbędne – kr

  —-

  Witajcie♡. Ostatnio szukałam informacji na temat Kwiatu Życia i trafiłam na takie coś: http://riverbankoftruth.com/2013/07/20/false-light-constructs-by-greg-calise/
  Co o tym sądzicie? Dezinformacja? Ktoś wie coś więcej o autorze tego artykułu? Np. często przytacza osobę G. Kavassilasa (oglądałam jego kilka wypowiedzi i to co mówił do mnie nie przemawia). Proszę, napiszcie co o tym sądzicie. Chciałabym poznać opinie innych na ten temat.

 2. ch.ela
  Paźdź 06, 2015 @ 08:52:24

  dziekuje Izuniu

 3. Iza
  Paźdź 05, 2015 @ 14:56:54

  JA (wymówcie tutaj swoje pełne imię i nazwisko)
  NAKAZUJĘ ABY NATYCHMIAST OPUŚCIŁY MNIE
  MIESZKAJĄCE WE MNIE WĄTPLIWOŚCI
  I MIESZKAJĄCY WE MNIE STRACH.
  STWÓRCA JEST MOIM ŚWIADKIEM I SAM BÓG
  CZYNI TERAZ TO UZDROWIENIE NA MOIM DUCHU,
  NA MOIM CIELE I NA MOJEJ DUSZY.
  TO JEST ZARZĄDZONE NA WIECZNOŚĆ.

  26.04.2013 Wolność we wszystkim, teraz! Przesłanie Dusz (przez Michael Elrahim Amira)

  My, Wasze Dusze chcemy przekazać Wam następujące Słowa i tym samym fundamentalną prawdę, aby właśnie teraz dla naszych Części Dusz stało się możliwe przeniesienie Waszego Teraz-Życia do Waszego Nowego Życia.
  Gdy tylko – Ty, moja Część Duszy – słyszysz lub czytasz te Słowa, oznacza to dla Ciebie iż jest to potwierdzenie, wyraźne potwierdzenie że Ty sam wypełniłeś w swoim Życiu wszystko to co było konieczne, co było potrzebne abym JA, Twoja DUSZA mogła przekazać Ci te Słowa!
  JA, Twoja DUSZA mówię Ci teraz jak następuje:
  Słuchaj, Ty mój BYCIE, teraz, tutaj i dziś wszystko jest inaczej.
  Istnieje stworzony dla Ciebie przeze mnie Korytarz Czasu przez który dotrzesz teraz w przyspieszonym tempie – i jest to nowe wyjustowanie, bowiem zmiana Prądu Zmian potrzebowałaby o wiele dłużej.
  Ponieważ Ty wszystko uregulowałeś i naprawdę ufasz MI całkowicie, odważnie i w pełni zaufania wkraczasz we wszystkie sytuacje życiowe, JA, DUSZA mam obowiązek zrealizować teraz w praktyce Twoje zwolnienie. Dlatego JA stworzyłam dla Ciebie ten nowy Korytarz Czasowy i teraz Cię przez niego przeprowadzam. To jest Zakrzywienie Przestrzeni i dzięki niemu skraca się potrzebny dotychczas okres czasu Nowego Wyjustowania z 6 miesięcy do 6 dni. Hasło do niego brzmi:
  WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!

  Wymawiaj je teraz codziennie, wyobrażaj sobie przy tym jak sam wkraczasz w ten nowy Korytarz Czasowy, jak przyspieszasz, jak docierasz do Twojego Nowego BYTU Obfitości, Wolności, Radości i że się tam już znajdujesz.
  Uczyń to TERAZ, bo tam jest Twoje Nowe Życie, tam Jestem JA Tobie tak bliska jak nigdy dotąd!
  W Miłości, Twoja DUSZA

  29.08.2012 Nieodwołalnie: Teraz. STWÓRCA

  Ukochane Dzieci Ludzkie,
  Droga do mnie nigdy nie jest ciężka!
  Jak mogliście to kiedykolwiek przyjąć do siebie,
  w to wierzyć i w ten sposób przeżywać?

  Dziś proszę Was
  abyście uwolnili się od każdego Cierpienia
  zakończyli to, nadszedł na to Czas.

  Nawet Wy, którzy tak chętnie przyciągacie Cierpienie
  aby czerpać z doświadczeń, zatrzymajcie się przy tym
  bo teraz zostanie Wam objawione
  że nie potrzebujecie żadnych niekończących się
  wstęg Cierpienia aby kreować doświadczenia
  które przyprowadziły Was na Ziemię
  i które podnoszą Was z Ziemi.

  Jest wiadomym że chcieliście posmakować Cierpienia,
  tak, jednak nie możecie już więcej wyjść z tej
  pułapki która nałożyła na Was mocne kajdany.

  Cierpienie i ból są aspektami ludzkiego doświadczenia
  jednak nie jest przewidziane aby w nich pozostawać
  Życie po Życiu bez perspektywy żadnych zmian.

  Takie okresy Cierpienia w Czasie nie były przewidziane!
  Jednak poprzez ustawiczne tworzenie Karmy musieliście
  wciąż niezliczone razy ucieleśniać się aby wyrównać
  to Cierpienie które sami stworzyliście i poprzez
  wybaczenie uwolnić również to, co Wam zostało uczynione.

  Kończy się teraz Podróż bez końca w Stanach
  wypełnionych bólem, dlatego obowiązuje
  teraz Łaska Stwórcy na podstawie której
  każdemu Człowiekowi który już sam uwolnił 50% swojej Karmy
  zostanie darowane pozostałe 50% jego Karmy.

  Jak inaczej bowiem byłoby możliwe wyciągnięcie Was
  z tej spirali, jak moglibyście się z niej uwolnić.
  Tylko ciężko i powoli, pojedynczo i tylko wtedy
  gdy napotkalibyście ponownie wiele Śmierci.

  Pierwotnie doświadczenie Cierpienia było ograniczone
  tylko do jednego Życia w Bycie Ludzkim, jednak Ludzie
  się w tym rozszerzyli i zagubili, zaś wyjście z tego
  wydawało się trudne i długo nie miało miejsca.

  Grupy Ludzi zaczęły rozkoszować się i bogacić na
  Cierpieniu innych i oni zrozumieli jakie mogą mieć
  z tego korzyści dla samych siebie.

  „Ciemny Gracz” który zanurzył Świat w Ciemności
  wykorzystywał Ludzi którzy dla pozornych korzyści,
  dla pozornej Władzy, dla pozornego osobistego dobrobytu
  byli skłonni zaprzeczyć wszystkiemu co było szlachetne i czyste,
  wzniosłe i piękne i położone w ich Sercu.

  Powstała potężna Rasa Ludzka która bezlitośnie
  kroczyła w kierunku uciemiężenia ich Ludzkiego
  Rodzeństwa i utrzymuje to do dzisiaj.

  Jednak Ci bezlitośni teraz napotykają na Łaskę Stwórcy
  i nie wiedzą co mają dalej czynić albowiem moja obecność
  na tej Planecie długo pozostawała nierozpoznana.

  Ci Ludzie, którzy długo kierowali Światem wierzyli
  że są jedynymi Absolutnymi Władcami w przymierzu
  z Ciemnymi Księciami wielu innych Światów.
  Oni uroili sobie że są niezwyciężeni, wszechmocni
  i że są jedynymi Panami tego Świata i Ludzi.

  Moje przybycie będące Obecnością Boskiej Energii
  Miłości, Światła i Czystości zmienia teraz to wszystko.
  Jednak wielu Ludzi pozostaje jeszcze w niewoli ich własnych
  Tematów Cierpienia. Dlatego też obudźcie się z tej Iluzji,
  Wy już dłużej jej nie potrzebujecie i już dość się nacierpieliście.

  Nie czyńcie sobie już tego dłużej, po co, na co to,
  to jest bez Sensu i bez wartości w tym Świecie
  który teraz budujecie.

  Teraz, gdy zaczął się Czas Łaski
  Bezlitośni Rycerze Starego Czasu ZOSTANĄ USUNIĘCI.

  Polegajcie na tym, bo tak dzieje się teraz
  na wszystkich Poziomach Świata.

  I Wy nie potrzebujecie się już więcej bać,
  nie potrzebujecie się więcej lękać, to już jest koniec.

  Ja przyszedłem, Ja tu pozostanę,
  Ja mam niezliczoną Liczbę Wojowników Światła
  w tej Galaktyce i wysłanych na Ziemię
  aby mogło nastąpić Przejście do Światła,
  teraz, nieodwołalnie: TERAZ.

  Zbierzcie odwagę, zbierzcie Siłę, zbierzcie Ufność!
  Dziś jest koniec Cierpienia, ta nędza odchodzi
  niczym plaga która trwała zbyt długo.
  Dzisiaj jest Czas w którym możecie
  odłożyć tą pomyłkę iż musicie wiecznie cierpieć
  aby czerpać z doświadczeń. Tak właśnie jest.

  Cierpienie pozostanie dla tych którzy na to nalegają,
  Cierpienie będzie zabrane tym, którzy są gotowi
  odwrócić się ku Szczęściu i którzy odwrócą twarz
  do Łaski Stwórcy.

  Zakończcie ten Czas poprzez zakończenie każdego
  Cierpienia. To jest to kryterium, to jest to co może
  teraz być, co powinno być i będzie aby Ludzie
  powrócili z powrotem do Bytu, aby Świat odnalazł
  się w Świetle, aby zaczął się Nowy Dzień
  w bezgraniczności Bytu.

  JA JESTEM STWÓRCA.

  za: http://www.wolnaplaneta.pl

 4. Adrian
  Paźdź 03, 2015 @ 21:54:43

  Kochana krystal jak to będzie z reinkarnowaniem po wydarzeniu ?

 5. kuba1902
  Paźdź 03, 2015 @ 18:49:54

 6. Art
  Paźdź 03, 2015 @ 09:44:33

  Zacytuję urywek:
  „Po resecie systemu finansowego, ludzie otrzymają część pieniędzy ze światowych zabezpieczonych kont, ponieważ te pieniądze należą do ludzi”

  Gdyby mowa była o złocie, to jeszcze mógłbym zrozumieć, ale Kobra mówi o pieniądzach, które jak wiemy dzisiaj są drukowane przez panów tego świata bez jakiejkolwiek kontroli. Dlaczego więc nie można by wydrukować ich później pod kontrolą?

  Dlatego rozumiem że w sytuacji tak ważnej dla zmian jak wydarzenie, można wydrukować dowolną ilość pieniędzy na potrzeby wstępnego systemu rozliczeń w społeczeństwie jeszcze bądź co bądź niedostosowanym w pełni do zmian, które nimi zawładną.

  Jeżeli ktoś powie że takie pieniądze nie będą miały pokrycia, to spytam jakie pokrycie mają te zdeponowane na kontach o których mówi Kobra. Pieniądz jest dokumentem za wykonaną pracę, dlatego najpierw jest praca, później pieniądz za nią.
  Moim zdaniem pieniądz w ogóle nie jest potrzebny. Ci niby wielcy wymyślili go po to byśmy my ich nie mieli, a przez to mogli być sterowani.
  Dzisiaj pieniądz jest elementem kontroli w społeczeństwie, zatem przenoszenie go do nowego lepszego świata jest nie najlepszym pomysłem, poza samym początkiem jak powiedziałem.

  • darek
   Paźdź 03, 2015 @ 22:30:23

   Ludzie widzą ,że obecny system finansowy to „złodziejstwo”,dla tego nowy musi coś zmienić na lepsze.

 7. Strumyk
  Paźdź 03, 2015 @ 07:02:28

  Witam!

  Ciekawi mnie, kiedy nastąpi Wydarzenie, nie mogę się już tego doczekać. Według mnie nastąpi budowa nowej cywilizacji na Ziemi na nowych warunkach. Niewykluczone też są duże zmiany klimatyczne (zmiana osi Ziemi). Przewiduję, że duże zmiany nastąpią w latach 20-30 XXI wieku.

 8. krystal28
  Paźdź 03, 2015 @ 02:11:14

  Nigel Farage u Rona Paula o migrantach i o przyszłości UE – 2/10/2015

 9. arthurdzikens
  Paźdź 02, 2015 @ 22:42:36

  Reblogged this on arthurdzikens.

 10. Marcin Kielesiński
  Paźdź 02, 2015 @ 22:31:56

  Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co to jest „bomba dziwadełko”?

  Drogi Marcinie, przeczytaj poprzednie wywiady. jest wiele na ten temat ❤ kr

PRAWA AUTORSKIE Copyright (C) by Krystal Freeman 2010. Do wszystkich przeze mnie przetłumaczonych tekstów na tym blogu, chyba, że zaznaczono inaczej. Rozpowszechnianie moich tekstów jest dozwolone i mile widziane pod warunkiem podania linku do oryginalnego tekstu na moim blogu i bez zmian tekstu.
%d blogerów lubi to: