Simon Parkes -> biuletyn wrześniowy

.

Witam we wrześniowym biuletynie.

Dwie najważniejsze  rzeczy to: Potencjalne nadchodzące skutki ekonomiczne i niedawne medytacja poprowadzona przez grupę Łączenie Świadomości na temat CERN – zderzacza hadronów.

W ostatni poniedziałek, Damien McBride, były specjalny doradca ostatniego premiera Wielkiej Brytanii, Gordona Browna, dokonał wpisów na twiterze, że w jego opinii załamanie gospodarcze  jest nieuchronne, 20 razy większe niż załamanie w roku 2008-2009.

Pisał on również, że ludzie powinni zaopatrzyć się w żywność konserwowaną i butelkowaną wodę  do picia w celu zabezpieczenia swoich potrzeb żywieniowych na okres miesiąca.  Powiedział też, że ludzie powinni wyciągnąć swoje pieniądze z banków.

Ci, którzy śledzili moje wpisy w ciągu ostatniego roku będą wiedzieli, że ja także byłem zaniepokojony możliwymi zakłóceniami w dostawach żywności i paliwa, które mogą trwać przez okres 1 miesiąca.

Nigdy nie starałem się wzbudzać strachu lub dodatkowo martwić i tak już mocno zapracowanych i zajętych życiem ludzi, jednak zdecydowałem się ostrzec w kwestiach, które zwróciły moją uwagę.

Pod koniec  września 2015 jest przewidywana nowa fala energii [tzw. Fala X  wg innych źródeł – kr], w której skąpana będzie cała planeta i to przełamie obecne status quo.

Przez ostanie 2 i pół roku nasza planeta była jakby owinięta kocem ciężkiej negatywnej energii Reptylian i w rezultacie jesteśmy w patowej sytuacji, a ludzka świadomość jest nieco opóźniona w rozwoju w stosunku do planu.

Ta nowa fala energii powinna ponownie uruchomić rzeczy w bardziej pozytywny sposób.

Najlepsza informacja jaką mam to, że efekty działania tej fali energii na całym świecie będą znacznie inne.  Jedyne miejsce w Wielkiej Brytanii, którym jestem zaniepokojony to Londyn.  Londyn jest zależny od zasilania go „fałszywymi” pieniędzmi generowanymi przez „Miasto Londyn” [dzielnica w Londynie z najpotężniejszymi bankami na świecie  – kr].

Ponad rok temu powiedziałem, że to może być mądre posunięcie, aby zaopatrzyć się w zapasy na 1 miesiąc – konserwy i wodę, na wypadek nadchodzących kłopotów.  Więc jestem zadowolony, że Damien McBride, członek establiszmentu, powtarza to co ja i inni już mówiliśmy.

Natomiast co do naszych bliskich przyjaciół w Ameryce, jestem naprawdę zaniepokojony tym, że wydarzenia mogą przybrać gwałtowny obrót, o bardziej fizycznym charakterze.  Kalifornia ma teraz już siódmy rok suszy.  Teksas chce założyć swoją własną walutę, a Chiny, na których Ameryka opiera swój handel, przechodzą  teraz drugą dewaluację.  Te i inne sygnały biorę pod uwagę, aby pokazać, że ta jesień ma potencjał na wielkie zmiany.

Zderzacz Hadronów CERN

Jestem naprawdę wdzięczny wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej medytacji grupowej /15.08.2015/.   Ponieważ żyjemy w świecie fizycznym, zapominamy, że czysta myśl może rzeczywiście doprowadzić do zmiany w świecie fizycznym.

Opisałem mocne dowody wskazujące na to, że nasza grupowa medytacja naprawdę spowodowała zmiany fizyczne.  Portal, który Zderzacz Hadronów spodziewał się ożywić, nigdy nie otrzymał tej (koniecznej) wiązki energii.  W rezultacie pewne istoty reptyliańskie są teraz naprawdę uwięzione na/w Ziemi.

Czy ludzka świadomość, boskie połączenie ze Źródłem może kiedykolwiek być uszkodzone? – to nie było pytaniem.  Kwestią dla mnie było to, że po prostu niektórzy ludzie byli gotowi spróbować to uszkodzić, ale stawiając temu czoło z wolnej, nieprzymuszonej woli, zademonstrowaliśmy planecie i Źródłu, że ludzie wezmą odpowiedzialność i rzucą wyzwanie niesprawiedliwości.  Każdy był tak pomocny i miły w tym okresie, że wielu z nas otrzymało niechcianą uwagę od negatywnych intencji pewnych istot.  Zawsze wiedziałem, że stanowisko, które grupowa świadomość mi przyznała, może oznaczać, że jestem w pozycji otrzymywania popękanych i złamanych energii.  W przeciwieństwie do opinii niektórych, Manty nie opuścili mnie i nie mam zamiaru umierać w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

W dniu 17 października będę gościem na konferencji  „Into the Unknown” [W kierunku Nieznanego – kr], która odbędzie się w  Watford, w północnym Londynie. Jeśli ktoś z was może przybyć na tę konferencję, pamiętajcie aby odnaleźć mnie i mnie przywitać. http://www.ufoacademy.com/index-2.html

W dniu 24 października 2015 planujemy nasze drugie spotkanie „Łączenia Świadomości” [Connecting Consciousness], tym razem wszyscy są zaproszeni.  Spotkanie odbędzie się w Zamku Sneaton http://www.sneatoncastle.co.uk który jest w Whitby.  Można będzie znaleźć więcej szczegółów na stronie internetowej w najbliższych dniach.

Ze względu na możliwości lokalowe możemy mieć miejsce tylko dla 100 osób, więc pierwsze 100 osób, które się zgłosi ma zapewnione miejsce.  Spotkanie ma mieć mniej charakter konferencji, a bardziej chodzi tu, aby pobyć razem, porozmawiać, podzielić się pomysłami, w taki sposób jak nie możemy tego robić w szerszej społeczności.  Już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć tam tak wielu z was, jak to tylko jest możliwe.  Tematem dyskusji będzie również sytuacja CERN z bardzo ciekawymi grafikami.  Niektóre z tych grafik pokazują jak świadomość planety aktywnie wspomagała grupę „Łączenia Świadomości”.   Doceniam, że to jest bardzo wielka rzecz, jaką mam do powiedzenia, ale przedstawię na spotkaniu dowody wskazujące, że planeta rozumie to o co nam chodzi i wspiera nas.  To jest naprawdę zdumiewające i wszyscy powinniśmy być tym głęboko poruszeni.

Przed końcem tego tygodnia rezerwacje na konsultacje ze mną zostaną ponownie otwarte.  Będziemy przyjmować rezerwacje do 19 grudnia [faktycznie miejsca są do końca lutego 2016 – kr].  Przewidujemy, że dostępne wolne miejsca zostaną szybko zapełnione, więc jeśli chcesz się skonsultować ze mną, proszę zrób to szybciej niż później.  Jeśli jesteś członkiem grupy „Łączenia Świadomości” i interesuje cię zorganizowanie lokalnej grupy w twojej okolicy prosimy daj nam znać e-mailem.

Nawiązując do sukcesu medytacji sierpniowej, kolejnym projektem „Łączenia Świadomości” będzie sieć energetyczna, która otacza ziemię.  Będę prosił abyście dołączyli do mnie, aby wybić więcej kolejnych otworów w tej sieci.  Więcej wiadomości na ten temat wkrótce.  Jeśli chcesz wziąć w tym udział, to musisz być członkiem „Łączenia Świadomości”.  Możesz do nas dołączyć, należy wejść na ten link.

http://simonparkes.wix.com/home#!action-group/c5x0

/szczegółowe informacje są przesyłane do członków grupy/

Od czasu do czasu konieczna jest aktualizacja strony internetowej, jeśli czasem strona będzie wyłączona przez chwilę, to proszę się nie martwić.

* Najświeższe wiadomości na dzień 31 sierpnia.  Informacje które do mnie docierają wydają się sugerować, że Banki Hong Kong i Shangha, które ponoszą katastrofalne straty wewnątrz Chin, są na skraju załamania.  Gdy o tym piszę sytuacja zmienia się z minuty na minutę i spodziewamy się, że będzie to dotyczyć coraz większej ilości banków.  W Wielkiej Brytanii HSBC zwróciło się do Banku Anglii o awaryjny, finansowy ratunek.  To zostało odrzucone.  Bank Anglii zwrócił się do Europejskiego Banku Centralnego o pomoc.  Ten wniosek też został odrzucony i gdy to piszę kolejne odwołanie poszło do Rezerwy Federalnej w USA.  Nasze źródła wewnątrz poinformowały mnie, że Fed jest gotów dać zabezpieczenie temu bankowi w razie potrzeby.

Dużo miłości, dużo siły, wiele nadziei,

Simon

Przetłumaczyła Aldabra, edycja Krystal

http://us9.campaign-archive1.com/?u=4a8bbd95efd926ee0efeb4a3b&id=2b59a1c538&e=3653842ef4

28 Komentarzy (+add yours?)

 1. Aldabra
  Wrz 09, 2015 @ 16:08:57

  Energia podąża za uwagą.
  „Artykuł, który dziś rano umieściłem na swoim profilu i blogu został w ciągu 10 godzin wyświetlony ponad 1.000.000 razy – to znaczy, że na godzinę wyświetlano go 100.000 razy. Polubiono go w sumie ponad 10.000 razy, był ponad 2000 razy udostępniony. Ponieważ spełnił swoje (prowokacyjne) zadanie …..”

  czy ściągnięta w ten sposób energia, tak wielu ludzi, została przeznaczona na rozwiązanie ? na stabilizację sytuacji i emocji ?
  na konkretną intencję i myśl tworzącą rzeczywistość wokół nas ?

 2. art
  Wrz 07, 2015 @ 22:39:52

  Artykuł 16 pkt nie był ironią a czystą prowokacją, którą przestałem czytać gdzieś w połowie. Autor otrzymał razy, ponieważ reakcją na atak jest obrona. Do tej pory nigdzie na świecie nie mamy choćby w części pozytywnego przykładu asymilacji społeczności różnych kulturowo.

  Poniższy tekst dotyczy tego co wkleiła Monika.

  Ten człowiek pisze że: świat przyszłości nie będzie znał granic ani narodów, bo się w pełni zjednoczy. Owszem, do tego dążymy, z tym że w obecnym stanie świadomości takie zjednoczenie na siłę, powtarzam jeszcze raz, na siłę można porównać do dania pięciolatkowi kluczyków do Ferrari i puszczenia go na autostradę. Argument że autor ma zonę meksykankę, nie jest argumentem, bo rozumiem że nikt go do tego małżeństwa nie „zmusił”. Więc gdyby nawet poślubił diabła nie może argumentować, by inni czynili podobnie.

  Autor często odwołuje się do psychologii nie mając o niej zielonego pojęcia. Myślę że to forma zatarcia nieco swojej bezczelności. Mimo wszystko, całość została bardzo starannie przygotowana jako socjotechniczny twór mający na celu poczucie winy wśród tych wszystkich, którzy mają prawo mieć obawy co do tej starannie przygotowywanej „asymilacji” kutrowej.

  Jaskrawym przykładem jest stwierdzenie że bierzemy ogromną ilość pieniędzy z Unii Europejskiej, ale nie chcemy partycypować w kosztach. Aż żal bierze by się do tego ustosunkować, bo widać zapomniał Pan, że unia pozamykała nam huty kopalnie stocznie cukrownie. Te pieniądze które bierzemy miły Panie to zapłata za zrujnowanie naszej gospodarki, dzięki czemu Pani Merkel – (czytaj unia europejska) może sprzedawać swoje produkty na rynku europejskim. Już niedługo nie będziemy brać, ale składki będziemy płacić do końca istnienia unii – (mam nadzieje że już niedługo) Jeżeli tego pan nie dostrzega, to cała Pańska wiedza jest niewiele warta.
  Mógłbym każde Pańskie zdanie rozłożyć na czynniki pierwsze i wykazać że jest fałszywe, niestety w przeciwieństwie do Pana nie mam na to budżetu.

  Ocenę Pańskich porównań zakończę więc na zdaniu:
  (Obawiamy się multi-kulti, ale mamy w domu japoński telewizor, w garażu niemiecki samochód, w szafce chińską herbatę, a w kieszeni amerykański telefon)
  Nie bardzo rozumiem co japoński telewizor w moim domu ma do multi-kulti.

  To świadczy jak bardzo pański tekst miał zrujnować umysły normalnych ludzi.

  Nie mam i nigdy nie miałem konta pejszbuku, więc jeżeli ktoś z państwa byłby uprzejmy podrzucić to autorowi, będę wdzięczny.

 3. Adrian
  Wrz 06, 2015 @ 22:56:27

  Krystal prosze o wyjaśnienie mi sytuacji z imigrantami wzbudzają one bardzo negatywne emocje u ludzi , kogo to działania i jak sie do nich nastawiać i jak je tłumaczyć , będę bardzo wdzięczny za odpowiedz bądź odesłanie do literatury pozdrawiam Adrian 😇❤️


  Adrianie, sytuacja z emigrantami została celowo zaplanowana przez zachodniego kabała, aby zdestabilizować Europę. Na pewno będzie o tym mowa w następnych wywiadach/przekazach. Moje słowa -> każde życie, ludzkie czy zwierzęce, jest bezcenne i należy je szanować i dać opiekę i schronienie jeśli jest taka potrzeba. Najlepiej zamiast się niepokoić lub denerwować, przesyłaj Światło i miłość tym zdesperowanym, umęczonym ludziom i całej Ziemi ❤ kr

  • krystal28
   Wrz 07, 2015 @ 00:15:23

   Dodam: Nie oglądaj telewizji z tragicznymi obrazkami, nie czytaj gazet. Nikomu w ten sposób nie pomożesz. Te wiadomości są rozprowadzane bez przerwy po to, aby kolektywne obniżyć wibracje i w ten sposób opóźnić pozytywne zmiany. Trzymaj wibracje wysoko – tylko miłość i empatia może zmienić świat.

  • Elżbieta
   Wrz 07, 2015 @ 01:55:04

   zgadza się , dodam do tego jeszcze coś zwiazanego z ich religia, podobnie jak religia w Polsce, jest odzwierciedleniem Energii, posiadajacej ciezkie wibracje, czy Męskie, , wibracje sa sztucznie stworzone, nazwałabym to aspekltem Pierwiastka Męskiego Zywej Energii ubranej w program wibracyjny, traktowanie Kobiety, Która tez posiada w sobie nałozony wibracyjny wzorzec, I tak poprzez człowieka, Ludzi, Świadomość z tymi programami, staraja się zakłócić harmonie Światła, wymieszanie Energii, która Jest Energia Żeńską Ziemska Jesteśmy wszyscy na Ziemi, Energia Męską Jest Kosmos czekajacy na rozświetlenie, To naturalne przez emanujace Światłem Żywe Życie, Istoty Światła , które sa wsparciem dla Człowieka I Ziemi własnie w tym czasie, Jak zrównoważyć zharmonizowac to co robią I robia to w okresie zbliżającego sie zrównania Dnia z Noca, , wewnętrzna harmonia, wsparcie poprzez swoje Tu I Teraz, poprzez swoje wibracje Serca, Poprzez Swoje wewnetrzne Światło, I już bez wątpienia, To Światło Jest Życiem, czy program może być silniejszy od Żywego Życia?
   http://www.jestemsoba8.blogspot.com

  • Aldabra
   Wrz 07, 2015 @ 13:21:26

   Krystal dobrze pisze, z wielu źródeł nieformalnych informacji wynika, że masowy eksodus został precyzyjnie zaplanowany w czasie. Tak, chodzi głównie o wybicie i obniżenie wibracji ludzi w Europie poprzez działanie na ich emocje teraz, we wrześniu. Co możemy zrobić ? Stanowczo, spokojnie, bez lęku TRZYMAĆ wysokie wibracje w swoim całym otoczeniu. Nie kierować swojej uwagi na mass-media. Informować znajomych. Ludziom wkręconym w ten matrixowy program, pomagamy w zakresie swoich możliwości poprzez sprawdzone osoby i organizacje (nie instytucje i nie KK).
   Nawet oficjalne źródła podają fakty:” miesiąc temu 290.000 syryjskich uchodźców znajdujących się w obozie w Jordanii dostało SMS’em (!!!) informację od ONZ, że kończą im się zapasy i nie otrzymają już więcej żywności.” http://www.huffingtonpost.com/entry/un-notifies-over-200000-syrian-refugees-via-text-that-food-aids-getting-cut-completely_55e9f7bae4b002d5c07609df

 4. P.
  Wrz 06, 2015 @ 17:40:41

 5. Margo
  Wrz 06, 2015 @ 14:43:05

  dobry artykuł o „konspiracji dźwięków”
  https://soundlovemedicine.wordpress.com/2014/10/06/konspiracja-dzwieku/
  pozdrawiam serdecznie wszystkich Margo

 6. Malwa
  Wrz 06, 2015 @ 08:34:34

  http://www.monitor-polski.pl/1-2-wrzesnia-przez-ziemie-przeszedl-olbrzymi-puls-energetyczny/
  Kochana Krytal, co Ty o tym sądzisz?

  Fala X oczekiwana jest w drugiej połowie września, z tego co czytałam do tej pory ❤ kr

  • Transformator2015
   Wrz 06, 2015 @ 18:49:02

   Masz rację taka fala przeszła. Odczułem ją bardzo wyraźnie – bardzo podwyższony poziom energetyczny i problem ze snem w czasie dwóch nocy. Teraz już jest w normie.
   Pozdrawiam w Świetle!

   • Princess Woona
    Wrz 07, 2015 @ 22:52:58

    a ja nic nie poczulam. jak to wyjasnic? skoro ja nie czuje zadnych energii to po co ja w ogole jestem na ziemi? po co ja w ogole istnieje? prosze o jakas satysfakcjonującą odpowiedz. dziekuje


    „Princess Woona”, czy mógłbyś używać tylko jednego nika na tym blogu i tę samą płeć dla jasności, dzięki – kr

    • Ascella
     Wrz 08, 2015 @ 12:54:28

     Ja natomiast prawie cały zeszły tydzień (1-6 września) nie mogłam w nocy spać i zastanawiałam się – co się dzieje? Jeżeli to uderzenie energii powodowało taki efekt, to zareagowałam adekwatnie. Na szczęście teraz jest już ok.

     Princess Wrona – każdy ma inną wrażliwość. Uważam, że na każdego przyjdzie czas, by poczuł to czy tamto, tylko musi być gotowy. Nie od razu Kraków zbudowano 🙂

    • canou
     Wrz 08, 2015 @ 18:09:25

     może tu jest pewna odpowiedź.. https://www.youtube.com/watch?v=8hdpGK1LRNc Bashar Dlaczego istniejemy napisy PL

    • Princess Woona
     Wrz 08, 2015 @ 20:50:51

     alez caly czas uzywam jednej plci i jednego nika bo mam fejsa wiec nie wiem o co kaman?

     Czy nie byleś Filutkiem i Piotrem w poprzednich wcieleniach? kr

 7. krystal28
  Wrz 05, 2015 @ 19:39:06

  Eckhart Tolle – Jak się obchodzić z nieświadomością innych? – napisy pl

 8. Majka
  Wrz 05, 2015 @ 18:24:40

  Kiedy będzie medytacja by zatrzymać imigrantów i ukrytych wśród nich terrorystów, jak zapowiadała ISIS? To pilne!

  • krystal28
   Wrz 05, 2015 @ 19:51:14

   Majko, Twój komentarz o potrzebie „medytacji by zatrzymać imigrantów” przypomniał mi co kiedyś powiedzial Paramahansa Jogananda; ze w przyszłości w Europie w większości będą zamieszkiwać ludzie o brązowym kolorze skóry. Wg mnie daje to perspektywę, aby się zrelaksować w Świetle, bez opinii, co jest dobre, a co złe. Czy każda osoba w swoim Wszechświecie nie tworzy okolicznosci dla siebie według własnych wibracji i wierzeń?

   • Tamarek
    Wrz 06, 2015 @ 17:16:43

    Wiem że z braku strony na fb wkleiłem świetny tekst 16 powodów, dla których powinniśmy stanowczo zabronić uchodźcom osiedlenia się w Polsce

    Poniższy tekst powstał jako wyraz mego głębokiego zmartwienia reakcją co poniektórych tzw. „intelektualistów” na komentarze prawdziwych, polskich patriotów dotyczące niewpuszczania uchodźców do naszego pięknego kraju. Postanowiłem więc, w swoim stylu, opisać główne argumenty w tej jakże oczywistej sprawie. Ponieważ poniższy tekst wymaga szczególnego wysiłku intelektualnego, musi być czytany ze zrozumieniem – co na pewno nie będzie problemem dla Polaków, którzy w ciągu kilku lat staną się posiadaczami jednej z największych na świecie ilości tytułów magistra, a więc są ludźmi światłymi i prezentują adekwatny poziom intelektualny. Oto 16 powodów, dla których powinniśmy stanowczo zabronić uchodźcom osiedlenia się w Polsce.

    1. Uchodźcy nie są katolikami

    Wśród Polaków jest ponad 90% katolików. Najważniejszymi dla nich zasadami są m.in.: miłość do Boga i do bliźniego, działanie we wspólnocie, czynienie innym tego, co chcemy, aby czyniono nam, traktowanie bliźniego swego jak siebie samego, bycie dobrym. Uchodźcy nie są katolikami, a więc nie rozumieją naszych zasad. W imię tego właśnie dobra nie powinni być wpuszczeni do Polski.

    2. Uchodźcy się w Polsce nie zasymilują

    Długie lata budowaliśmy naszą demokrację i polskość. Te 2000 osób, które do nas miałoby przyjechać, nigdy się nie zasymiluje. Kobiety będą chodziły w chustach na głowie, a nasze chodzą bez chust. Mężczyźni będą odwiedzali meczety, a nie kościoły. Co więcej, prawdopodobnie będą gardzić schabowym i piwem, bo nie jedzą wieprzowiny i nie piją alkoholu, a więc nie zaakceptują polskiej kuchni. Prawdziwa asymilacja jest wtedy, gdy wszyscy są tacy sami!

    3. Uchodźcy są terrorystami

    Na świecie jest ponad miliard muzułmanów, a przecież wszyscy muzułmanie to potencjalni terroryści. Wśród tych 2000 osób, które rzekomo uciekają z objętych wojną terytoriów, na pewno są tacy, co specjalnie rzucają wszystko w swych krajach i ryzykują życie, podróżując wraz z małymi dziećmi na niebezpiecznych na łodziach, by zniszczyć Pałac Kultury, nasze dobro narodowe. Wysadzą się w powietrze, bo przecież właśnie z tego powodu wyjechali z Syrii czy objętej wojną części Afryki, aby tutaj zabijać ludzi!

    4. Unia Europejska powinna się nimi zająć

    Polska nie jest najbogatszym krajem Unii Europejskiej, więc to Niemcy, Austria lub Francja powinny przyjąć uchodźców. Nas na to nie stać, my sami potrzebujemy pomocy. Dlatego bardzo chętnie korzystamy z nowych autostrad budowanych dzięki pieniądzom z Zachodu, bierzemy udział w darmowych szkoleniach i chodzimy do fundowanych przez nich szpitali. Ważne jest, by to zrozumieć – Polakom się należy! Z problemami Unii nie chcemy za to mieć nic wspólnego.

    5. Uchodźcy odbiorą nam nasze miejsca pracy

    Jak my jeździmy w ilościach setek tysięcy do Anglii, Niemiec i Irlandii, to wspieramy lokalny rynek będąc dobrymi pracownikami. Nie odbieramy miejscowym pracy, my tylko uzupełniamy to, czego im tam brakuje. Za to uchodźcy, którzy tu przyjadą, na pewno będą pracowali „za grosze”, przez co Polacy stracą pracę. To wcale nie jest związane z gospodarką wolnorynkową, z tym, że pracodawca wybiera lepszego pracownika, z tym, że część naszych jest zbyt leniwa, żeby podnieść swoje kwalifikacje, ale z faktem, iż Polacy powinni dbać o Polaków.

    6. Uchodźcy nas zmienią

    Przecież Polacy są wspaniałą nacją! Komunikują się w pozytywny sposób, a te historie o najgorszym na świecie hejcie głoszą jacyś niedorozwinięci debile. Słyniemy z tolerancji, poza oczywiście takimi zboczeniami jak małżeństwa „hetero – inaczej”, które wprowadzili niesłusznie w większości państw Unii. Jesteśmy otwarci na dialog i rozmowę z idiotami, którzy mają odmienne zdanie niż my, jesteśmy wierzący i wykształceni, dzięki czemu wiemy, że jeśli ktoś jest zwolennikiem in vitro, to się w piekle będzie smażył. Po co zmieniać coś, co już jest dobre?

    7. Pamiętamy, jak to było przez ostatnie 200 lat z nami

    W ciągu ostatnich 200 lat miliony Polaków uciekały z kraju do innych państw w poszukiwaniu lepszego życia. Wjeżdżali na nieznane ziemie z całymi rodzinami, bo nie chcieli ryzykować życia swych rodzin i nie mogli znieść obecności niechcianego okupanta. W ciągu ostatnich lat wyemigrowały do Anglii setki tysięcy Polaków, którzy zostali tam przyjęci. Ale te 2000 emigrantów… to jest inna sytuacja.

    8. Mamy inne od nich wartości

    Nasze dzieci chodzą do szkół, a ich dzieci pracują od wczesnych lat. My oglądamy w telewizji dobre seriale i konkursy, a oni nie mają telewizji. My w internecie możemy oglądać całymi nocami ściągane za darmo filmy (tylko idiota by płacił), a oni nie mają internetu. My chcemy się bogacić, a oni nie mają w ogóle pracy. I jak tu ich wpuścić, skoro są tak inni?

    9. Ich obecność będzie miała wiele negatywnych skutków

    To aż 2000 osób, więc biorąc pod uwagę, że powierzchnia Polski to 312.000 km2, to aż 1 uchodźca przypada na 156 km2. Warszawa ma 517 km2, tak więc w samej stolicy byłoby ich aż 3! Trzech uchodźców! Szansa na spotkanie któregoś z nich jest więc praktycznie żadna, ale kiedy się go spotka, to przecież może od razu zgwałcić, poderżnąć gardło albo się wysadzić w powietrze.

    10. Obrazki martwych dzieci to manipulowanie uczuciami

    Jeśli widzisz martwego 3-latka i odczuwasz ból, zostałeś zmanipulowany. To granie na prymitywnych emocjach odwołujących się do miłości rodzicielskiej i rzekomej bezbronności tego chłopca. Pamiętaj więc, że jeśli jesteś rodzicem i szkoda Ci małego, niewinnego dziecka, które umarło uciekając z kraju, w którym mogło stać się niewolnikiem albo nastoletniej dziewczyny, która mogłaby być zgwałcona i sprzedana za równowartość 100 zł, to absolutnie nie daj się wkręcić w tandetną wrażliwość. Pozostań obojętny i jeśli jest Ci przykro i chciałbyś im pomóc jak człowiek człowiekowi, to nie ulegaj tej manipulacji.

    11. Należy być sobą

    Europa Zachodnia dała się wkręcić i już nazywa Polskę krajem ksenofobów i wypomina, jak rzekomo to my uciekaliśmy przez lata do niej, a teraz odgradzamy się murem. Oni są naiwni, a my umiemy być sobą. I co z tego, że piszą o nas w negatywnym świetle? Że do niemieckiej opinii o byciu złodziejami samochodów, brytyjskiej o wykorzystywaniu socjalu, holenderskiej o imprezowaniu i odbieraniu miejsc pracy, bądź francuskiej o byciu tanimi, wąsatymi robotnikami pijącymi dużo wódki, właśnie dodaliśmy nową o byciu nietolerancyjnymi i niewdzięcznymi ksenofobami? W ogóle nie powinniśmy się przejmować, że świat widzi w nas zaściankowy egoizm, że istnieje przepaść kulturowa i intelektualna między Starą a Nową Europą, że zaskarbiamy sobie w ich oczach markę prymitywnej nacji. Najważniejsze jest przecież to, co myślimy o nas samych.

    12. Uchodźcy tak naprawdę nie są uchodźcami

    Te 49% uchodźców pochodzących z Syrii to przesadzona cyfra. Wszyscy wiedzieli na YouTube, że większość z nich stanowią młodzi mężczyźni, którzy tak naprawdę jadą po lepszą pracę i tylko ciągną za sobą kobiety z małymi dziećmi. A oni nie powinni tu przyjeżdżać, powinni zostać tam, gdzie byli i patriotycznie wypełniać swój obowiązek, tak jak na przykład Polacy w Anglii czy Holandii.

    13. Uchodźców powinno się zamknąć w obozach

    Gdyby już doszło do tej strasznej tragedii, jaką byłoby przyjęcie tych wszystkich ludzi, wówczas należy ich zamknąć w obozach. W nich mogą pozostać tacy, jacy są, bez ingerencji w naszą kulturę. Nie ma wtedy żadnego ryzyka, że poznamy ich zwyczaje. Że dowiemy się od nich czegoś innego. Że zarażą nas swoimi poglądami na świat i opowiedzą historie, które nas i tak nie interesują, bo mamy własne problemy na głowie. W Europie było wiele obozów, mamy duże doświadczenie i nie będzie problemów z ich zbudowaniem.

    14. Uchodźcy wezmą wszystko, co nasze

    Całe szczęście że Polacy mają swój rozum i nie robią takich głupot jak np. premier Finlandii Juha Sipila, który odda im swój własny dom. Mądrze napisała jedna patriotka, że pewnie jeszcze odda im swoje córki, bo przecież oczywiste jest, że kobiety można oddawać będąc mężczyzną, a wszyscy muzułmańscy mężczyźni chcą te kobiety brać. Zaczną od domów, potem będzie praca, kobiety i dzieci, a na końcu nas nie będzie! Polska powinna być tylko dla Polaków!

    15. Mamy własne problemy

    Nie potrzebujemy nowych problemów, bo mamy własne. Mnie, na przykład, zepsuł się samochód, a mam się niby przejmować tym, że z Budapesztu do Austrii uchodźcy szli na pieszo? Moje dziecko poszło niedawno do szkoły i grypę już przyniosło, a ja mam jakimiś martwymi ciałami nieznanych mi ludzi, o innym kolorze skóry, głowę sobie zawracać? Polska ma własne problemy, które na szczęście zostaną rozwiązane po nowych wyborach parlamentarnych.

    16. Media pokazują prawdę

    Po co miałbyś słuchać sumienia i zastanawiać się, co Ty zrobiłbyś w tej sytuacji? Jaki jest sens posiadania własnego zdania, skoro w telewizji pokazali starcia emigrantów między sobą? Dowód słuszności już jest – są przecież opinie jednostek, które można uznać za swoje, a czytając fora internetowe znajdziemy wiele komentarzy, jak zawsze w Polsce konkretnych i nazywających rzeczy po imieniu, co jest lepsze niż zbędna logiczna argumentacja, udawana życzliwość, oszołomowa otwartość na inne zdanie. Wyłącz sumienie, po co mieć swoje zdanie, skoro inni już wszystko powiedzieli na ten temat i sprawa jest zamknięta.

    Chętnie kontynuowałbym artykuł, ale akurat dają dobry serial w telewizji, więc szkoda czasu na przejmowanie się jakimiś tam uchodźcami.

    Cieszę się, że Polacy mają rozum i wygrywa głos rozsądku, a nie multi-kulti oszołomów myślących, że życie w świecie wypełnionym różnorodnością i innością ma największą wartość, bo dopiero wtedy można się zmieniać.

    Jestem tak bardzo dumny z naszych rodaków!

    • Lili
     Wrz 06, 2015 @ 22:23:36

     I Ty pewnie uważasz się za dobrego katolika?Twoje sumienie Cię nie interesuje- a wiesz co to jest sumienie?.
     Mnie się nie podoba narzucanie tzw suwerennym państwom limitu (jaki to brak szacunku dla drugiego człowieka). Uważam, że tych ludzi powinny przyjąć państwa, które doprowadziły do nędzy ich kraje eksploatując je straszliwie i z bogatych, zasobnych ludzi uczynili nędzarzy. Bo tzw. biali (lepsi – jak Ty) uważali, że im się należą bogactwa innych ludzi, zwłaszcza, tych o innym kolorze skóry. Pamiętasz z historii tzw. krucjaty?- wszak wtedy też chodziło o bogactwa muzułmanów. Teraz niestety (chichot historii), sytuacja odwróciła się, tzw. bogate kraje zachodnie są podbijane przez biedne kraje islamskie.

    • cristiano
     Wrz 07, 2015 @ 00:24:14

     Muszę się wypowiedzieć na ten temat bo dawno nie czytałem takie steku bzdur…
     Po pierwsze:
     To że Polska jest w 90% katolicka to oczywiście pierwszy mit. Tak było może 30 lat temu. Dzisiaj ludzie już wiedzą czym jest pedofilska sekta katolicka i czym tak na prawdę się zajmuje. Dociera to wreszcie do ich świadomości. Do kościoła należy już garstka z tymi najbardziej wypranymi mózgami. Reszta już dawno przejrzała na oczy. Pierwsze słyszę że dla katolika najważniejsza jest miłość do bliźniego. Szczególnie po tym wpisie. Zaprzeczasz w tej chwili sam sobie. Najważniejsza dla katolika jest spowiedź i to że nadal może iść i robić źle bo za jakiś czas znów tu wróci i szaman w sukience i drewnianej budce „wyczyści mu konto”. To że ktoś nie jest katolikiem nie znaczy że jest od Ciebie gorszy bo Wy 500 lat temu nie takie rzeczy robiliście na Świecie. Tyle milionów wymordowaliście że nikt Wam nigdy nie dorówna. Rekord nie do pobicia. Że o sposobach zabijania nie wspomnę.
     Po drugie:
     Nikt nie powiedział że muszą się tu asymilować. Jeśli nie będzie im się podobał schabowy z piwkiem to droga wolna. Nikt ich tu nie trzyma siłą.
     Po trzecie:
     Z tym jestem w stanie się po części zgodzić. Część z tych „uchodźców” to wtyki Państwa Islamskiego i pod przykrywką imigracji wejdą do Europy bez sprawdzenia ich przez odpowiednie służby. Po drugie jest to część większego planu. Przynajmniej tak to wygląda.
     Po czwarte:
     To nie Unia powinna się nimi zająć ale Francja i Stany które rozwaliły Libię w drobny mak. To oni powinni przyjąć do siebie uchodźców na swój własny rachunek. Niemcy jeśli chcą to niech biorą ich sobie ile tylko będą chcieli. Nie możemy im tego zabronić. Ale nie będą za nas decydować w tej kwestii. Inna sprawa że spora część uchodźców pochodzi również z Iraku gdzie również nasze wojska miały udział w destabilizacji tego kraju i tu pojawią się zaraz głosy że to również nasz problem i nasza wina. Ale nimi akurat powinni się zająć Ci politycy którzy podejmowali wtedy takie a nie inne decyzje. Na własny rachunek. Bo wiadomo że oni zawsze muszą wychodzić przed szereg nie znając przyczyn ani konsekwencji swoich decyzji.
     Po piąte:
     Wątpię żeby ktoś chciał u nas pracować za tak głodowe pensje. To raczej nie pogłębi naszego bezrobocia. Poza tym po co mają pracować skoro wszystko dostaną tu za darmo.
     Po szóste:
     Polacy to chyba najgorsza nacja w Europie. Ten kto jeździł po Świecie ten wie jaka jest różnica między Polaczkami a innymi narodami. O tolerancji nie wspominając. Znieczulica na całego. Gdyby był tu legalny dostęp do broni to po roku połowa populacji tego kraju by się powybijała w ciągu roku.
     Po siódme:
     No więc właśnie…. My też kiedyś uciekaliśmy stąd przed wojną.
     Po ósme:
     Tu już widać objawy skatoliczenia jak na dłoni. „Bo ja jestem lepszy bo mam internet, oglądam M jak Miłość, Familiadę i ściągam nielegalnie filmy z neta a oni NIE! I dlatego jestem lepszy! Mam pieniądze i chcę ich jeszcze więcej a oni nie! Ja mam pracę a oni nie! Jestem lepszy niż oni!” Żenada….
     Po dziewiąte:
     Nie rozumiem po co taka kalkulacja….
     Po dziesiąte:
     Jest to być może jakaś forma manipulacji i nie można tego wykluczyć. Ale takie obrazki powinny też dawać każdemu do myślenia. Jaką cenę zapłacili Ci którzy za postanowili uciec z kraju ogarniętego wojną.
     Po jedenaste:
     To że inni postrzegają nas tak a nie inaczej oznacza że najwidoczniej ktoś inny musiał na takie świadectwo zapracować. Nie jesteśmy oceniani w ten sposób bez przyczyny. Sami jesteśmy sobie winni. No ale co się dziwić skoro za granicę uciekają także recydywiści którzy tutaj nie dostaliby pewnie pracy bo są już dawno spaleni a tam zupełnie anonimowi….
     Po dwunaste:
     To prawda że część z nich to uchodźcy „zarobkowi”. Tak jak kilka milionów Polaków która uciekła z tego kraju za godnym zarobkiem.
     Po trzynaste:
     Obozy to najprostsze rozwiązanie jednak nadal pozostaje pytanie kto zapłaci za ich utrzymanie.
     Po czternaste:
     To kolejny przykład na to jak to wspaniale być katolikiem i żyć zgodnie z tym co zapisano w grubej książce w dwóch tomach. Oddać wszystko co mam albo przynajmniej podzielić się z bliźnim, głodnego nakarmić, nagiego odziać, spragnionego napoić i takie tam inne katolickie puste gadanie…. To tak jak z Waszym Papieżem. Jego rola kończy się jedynie na gadce. Bo z jakimikolwiek czynami już niestety gorzej. Lepiej podniecać się tym że poszedł osobiście do optyka kupić nowe okulary. Piękna sprawa.
     Po piętnaste:
     Tutaj nie potrzeba żadnego komentarza. Zaiste poważne problemy. Nic tylko współczuć….
     No i po szesnaste…..:
     Faktycznie po co się nad tym zastanawiać. Nie mój problem, nie moja sprawa…. Lepiej iść zobaczyć M jak Miłość. To najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.
     P.S.:Co do oszołomów…. Czy nie są nimi Ci którzy identyfikują się z sektą odpowiadającą za wymordowanie milionów ludzi za to że nie chcieli zjeść małego wafelka czy pokłonić się jakiemuś bożkowi którego stworzyli sobie 1500 lat wcześniej?

    • Monika
     Wrz 07, 2015 @ 07:54:51

     16 pkt napisał Mateusz Grzesiak na FB, o to ciąg dalszy historii 🙂 jego autorstwa

     ‚Analiza komentarzy do artykułu „16 powodów, dla których powinniśmy stanowczo zabronić uchodźcom osiedlenia się w Polsce”.

     Artykuł, który dziś rano umieściłem na swoim profilu i blogu został w ciągu 10 godzin wyświetlony ponad 1.000.000 razy – to znaczy, że na godzinę wyświetlano go 100.000 razy. Polubiono go w sumie ponad 10.000 razy, był ponad 2000 razy udostępniony. Ponieważ spełnił swoje zadanie, kolejnym krokiem jest wyjaśnienie po co został stworzony. Dodatkową wartością może być dla Was psychologiczna analiza na bazie umieszczonych pod nim komentarzy.

     1. Ten artykuł był ironiczny

     Od samego początku zamysłem artykułu była ironia – sposób wypowiedzi, oparty na celowej niezgodności dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. zdanie: „Polacy komunikują się w pozytywny sposób, a te historie o najgorszym na świecie hejcie głoszą jacyś niedorozwinięci debile” jest przykładem takiego podwójnego dna, w którym z jednej strony piszę o pozytywnej komunikacji Polaków i jednocześnie o tym, że nazywają innych debilami, zaprzeczając więc samemu sobie.

     Po cóż miałbym to zrobić? Po pierwsze po to, by pokazać, że większość ludzi nie rozumie problemu uchodźców, bo nie rozumie przekazów płynących z mediów. Nie umie oddzielić faktów od opinii, ironii od powagi, manipulacji ekstremistów od głosu rozsądku. I mam na to potwierdzenie w badaniach: 42% Polaków nie rozumie niemal nic z tego, co czyta, a 35% rozumie niewiele. Tabloidyzacja umysłów łatwostrawną emocjonalną papką, fakt, iż 60% Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki, a 10 milionów nie ma ani jednej w domu, doprowadziła do ogromnego zaniżenia intelektualnych lotów. To społeczeństwo jest na innym poziomie, niż było kilkanaście lat temu, a dzisiejszy magister nie może równać się z tym sprzed kilkunastu lat, bo to inna liga. Okazało się, że ironii nie zauważyło wiele osób, w tym osoby, które mnie znają od wielu lat i nigdy nie słyszały (bo tego nie robię) bym wypowiadał się w ekstremistyczny sposób bez opierania się na konkretnej merytoryce lub badaniach. Nabrali się nawet dziennikarze. A jeśli ktoś nie rozumie tego, co czyta, a mimo to się na ten temat wypowiada, to w jaki sposób może zająć stanowisko w tak ważnej sprawie?

     Po drugie, będąc ekstremalnym, sam stałbym się stronniczy – wszak problem pojawia się wtedy, gdy myśli się „ja” zamiast „my”. Zrobiłem więc przewrotny zabieg – opowiedziałem się w treści przeciw uchodźcom, ale argumenty, z których korzystałem zaprzeczały same sobie. Efekt? Niektórzy zwolennicy przyjęcia uchodźców nie mogli się ze mną zgodzić, bo sądzili, że jestem przeciw nim. Część zwolenników niewpuszczania uchodźców też nie mogła się ze mną zgodzić, bo wyczuwali oni ironię. Dzięki temu sprowokowałem obie strony, co zmusiło wszystkich do zajęcia stanowiska. To kluczowe, bo w tej sprawie nie ma czarno-białych rozwiązań i jedynie wysłuchanie dwóch stron doprowadzi do adekwatnych rezultatów.

     2. Ten artykuł miał pokazać, że ISIS jest o wiele bliżej, niż myślimy – w nas samych

     I to się udało.

     Zacznijmy od pierwszej prowokacji. Zostałem w tekstach obrażony czy wyzwany kilkaset razy. Okazałem się być „debilem”, „opłacanym przez telewizję i UE”, „prymitywnym manipulantem”, ludzie za mną podążający to „barany i owce”, stwierdzono, że należy mnie „zamknąć w obozie uchodźców i wysterylizować”, nazwano mnie „wytworem neoliberalnego kapitalizmu w wyglancowanych pantofelkach”, mam też rzekomo „zjebany łeb”, jestem „wypizdrzonym palantem”, a nawet okazało się, że „przeszedłem na islam”. Odkryto me niecne zamiary chęci „kołczowania Arabów”, a to dlatego że „kasa mi się skończyła”, a także zaproponowano „wyjazd z kraju” i „przyjęcie 2 tysięcy terrorystów do siebie” i straszono, że Arabowie przyjdą po moje kobiety i je zgwałcą.

     Czyż nie jest dla Was fascynujące – bo dla mnie ogromnie – że uważamy, że ISIS jest ekstremalne i prymitywne, brzydzimy się tym, jak traktują kobiety i że dekapitują gejów, a gdy jesteśmy postawieni przed murem poglądów innym niż nasze własne, to zachowujemy się dokładnie tak samo, jak oni w kalifacie? Czyż nie jest niebywałe, że potrafimy w komentarzach na Facebooku chcieć „zajebać pedałów”, a osobę, której nie znamy i jej intencji nie rozumiemy, „chcieć wysterylizować”, czyli zrobić dokładnie to samo, co ekstremiści, których tak się boimy?

     Celem prowokacji było pokazanie, że nie ma się co martwić o radykalne poglądy ekstremistów. Oni już tu są. Nazywają się Kowalski i Nowak, są Polakami z krwi i kości i żyją między nami. I gdyby nie było praw, które nie pozwalają im ścinać głów innych (bić, ranić, zabijać), to jak sądzicie, ilu z nich „zajebałoby”, „wysłało na Księżyc” tych, którzy się z nimi nie zgadzają? Kiedyś zapytano grupę mężczyzn o to czy zdradziliby partnerki, gdyby te nigdy się nie dowiedziały. Ponad 70% powiedziało, że tak.

     I tak, jakaś część z nas jest przerażająco ekstremalna i nie różni się poglądami od tych, których się tak boi. A dlaczego? Bo widzi w nich samych siebie. W psychologii nazywa się to projekcją.

     3. Ten artykuł miał pokazać, że bazujemy na stereotypach i zniekształconych generalizacjach

     Drugą prowokacją była chęć wywołania do tablicy stereotypowych poglądów. Ujrzycie je w komentarzach dotyczących muzułmanów: „kozojebcy”, „dewianci”, „dziadostwo”, „żebraki i złodzieje”, którzy „mają po kilka nałożnic i co 9 miesięcy się podwajają i tak w nieskończoność”, „skurwiele”.

     Muzułmanów jest na świecie ponad miliard, stanowią więc 15% populacji świata. Co Polacy wiedzą o nich naprawdę? Jeden z komentujących napisał: „Muzułmanie to naród bardzo stroniący od pracy i rozwoju” – ten człowiek nie ma elementarnej wiedzy i nie odróżnia wyznania od narodu. Takich jest znacznie więcej – nie wiedzą, że nie wszyscy muzułmanie są Arabami (np. Malezyjczycy), że poligamia spotykana jest u nich bardzo sporadycznie, że ilość ekstremistów wśród wszystkich razem jest znikoma. Nie boimy się muzułmanów, ale ekstremistów i dopóki nie nauczymy się odróżniać dewiantów od normalnych ludzi, będziemy nakładać łatki i na podstawie takich zniekształceń oceniać. W psychologii komunikacji nazywa się to zniekształceniem poznawczym i generalizacją.

     Co więc wykazały komentarze? Polacy nie mają elementarnej wiedzy dotyczącej muzułmanów. Co należałoby z tym zrobić? Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja – oni nas o sobie, a my ich o nas. Boimy się tego, czego nie znamy, a ze względu na negatywne strategie monolitu społecznego, komunizm skutecznie wyrugował międzynarodowość polską, z której słynęliśmy jeszcze przed wojną.

     4. Ten artykuł miał zmotywować do racjonalnej dyskusji

     Wierzyłem, że między oczywistymi głosami oburzenia i hejtu, pojawią się też głosy rozsądku. I udało się! Kilkanaście komentarzy z tych 2000 opierało się o zdroworozsądkowe podejście i słusznie zauważało kilka ważnych faktów, czyli:

     – Polacy potrafią żyć za pan brat z muzułmanami (Podlasie)
     – Europa zachodnia ma problem z nieasymilującymi się muzułmanami (np. Szwecja)
     – uchodźców należy zintegrować poprzez edukację języka i naukę zawodu
     – niektórzy uchodźcy wykorzystują szczodry socjal rządów europejskich na swoją korzyść
     – ta fala uchodźców nie jest ostatnią i będą kolejne
     – za problem na Bliskim Wschodzie są w dużej mierze odpowiedzialne są światowe mocarstwa
     – nie mamy dalekosiężnej strategii jak sobie z tym problemem poradzić
     – podejście mężczyzn z tamtych rejonów do kobiet jest w tej kulturze nieakceptowalne lub niezgodne z prawem

     Każdy z tych argumentów ma znaczenie i jeśli jest racjonalny, oparty na faktach i przedstawiony w celu znalezienia konstruktywnego rozwiązania. Wówczas zbiera się je wszystkie razem, sadza przy jednym stole przeciwników i zwolenników i szuka najlepszych możliwości. To jest mądre, zgodne, ma przyszłość i nie umniejsza nikomu.

     Kwestia uchodźców jest złożona i wymaga działań na wielu poziomach. Potrzebujemy przeciwników i zwolenników współpracujących ze sobą. Tych głosów rozsądku było jednak bardzo mało. Dlaczego? Bo większość ludzi nie rozumie problemu uchodźców, kieruje się emocjonalnością, a nie zdrowym rozsądkiem, nie ma własnego zdania. Propozycje: „Weź wszystkich pod swój dach” albo pokazywanie zdjęć osób ścinających głowę jako argumentu o tym, „jak źli są ci ludzie” są nieracjonalne.

     I jak to tradycyjnie już w kontrowersyjnych tematach bywa, tworzą się dwa obozy. Czyż nie przypomina to starej, jak świat, dysputy między PIS-em a PO? Katotalibami i lemingami? Czyż nie jest to kolejny przejaw wojny polsko – polskiej, czyli naszej narodowej cechy, w której nie umiemy ze sobą rozmawiać, stawiać wyżej „my” niż „ja” i „ty”? Przekonania, że „jeśli się ze mną nie zgadzasz, to się mylisz”? Spośród tej nienawistnej chmury lęku przed nieznanym należy wyłonić te głosy rozsądku i na nich budować rozwiązania. Być za, być przeciw, być w polskich realiach, być w europejskich i światowych realiach, korzystać z dobrych i złych doświadczeń Europy zachodniej.

     5. Jesteśmy hipokrytami

     Bierzemy ogromną ilość pieniędzy z Unii Europejskiej, ale nie chcemy partycypować w kosztach. Nazywamy muzułmanów „kozojebcami”, ale tureckiego kebaba u Ahmeda chętnie zjemy. Boimy się gwałcenia przez nich naszych kobiet, ale do Egiptu na wakacje pojedziemy z całą rodziną. Uważamy, że są ekstremistami, ale potrafimy tworzyć profile o popełniającym samobójstwo chłopcu z komentarzami „dobrze, że zdechł”. Twierdzimy, że to złodzieje, a według Euler Hermes 80% polskich pracowników okrada firmy, dla których pracuje. Obawiamy się multi-kulti, ale mamy w domu japoński telewizor, w garażu niemiecki samochód, w szafce chińską herbatę, a w kieszeni amerykański telefon. Jeździmy masowo do pracy zagranicę w setkach tysięcy, a nie chcemy tutaj kilku tysięcy. W ciągu ostatnich 200 lat byliśmy uchodźcami w bardzo wielu miejscach na świecie, a dziś o tym nie chcemy pamiętać.

     Jesteśmy hipokrytami.

     6. Nie rozumiemy, że multi-kulti jest nieuchronne

     Świat przyszłości nie będzie znał granic ani narodów, bo się w pełni zjednoczy. Pokolenia polskich dzieci urodzonych w UK to bardziej Brylacy (British + Polak) niż Polacy, w niektórych miastach mieszka więcej obcokrajowców niż Anglików, a Latynosi z amerykańskim podejściem do życia zdominowali południe Stanów Zjednoczonych. Ta synergia związana jest ze wzrostem poziomu świadomości ludzi na świecie, internetem nieznającym granic, łatwością podróżowania, coraz szerzej otwieranymi granicami, wzrastającą anglicyzacją języków narodowych. Proces powstawania Obywatela Świata jest nie do uniknięcia. I jest potrzebny – Polakom również. Dopóki nie zobaczymy i nie nauczymy się latynoskiej życzliwości, niemieckiej precyzyjności, angielskiego dżentelmeństwa, amerykańskiego optymizmu, to nasze cienie narodowe – zawiść, lęk przed nieznanym, nieufność, kombinatorstwo, hejting, będą dalej sterowały naszym życiem.

     A ja, moi mili, tym właśnie się zajmuję – znajduję cień całej kultury i mu się przeciwstawiam. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy odeszli z mego profilu, pisząc: „Słucham Cię od wielu lat, ale jednak jesteś debilem”, bo nasze drogi się rozeszły, a prowokacja okazała skuteczną, by wykazać kruchość Facebook`owej znajomości. Dziękuję tysiącowi, który dziś polubił mój profil, bo nasze drogi się łączą. Dziękuję za ogromną ilość prywatnych wiadomości i gratulacji odwagi, choć nie widzę niczego odważnego w tym, co zrobiłem – wszak umówiłem się, że będę zmieniał mentalność Polaków, więc to robię. Dziękuję tysiącom hejtów, wyzwisk i prymitywnych komentarzy, bo dzięki nim mam pracę i mogę pokazać, jak wiele jeszcze Polska musi się nauczyć.

     Mam nadzieję, że tym wpisem nikogo nie obraziłem. Ale jeśli tak się stało, to pomogą dwie rzeczy: pierwsza to stwierdzić, że jestem debilem i odlajkować profil (ucieczka od problemu, bo bez zmiany przekonania mózg będzie reagował tak samo na kolejnych Grzesiaków), a druga, to zadać sobie pytanie: „Co odnalazłem tu na swój temat, co sprawiło, że jego komentarz mnie sprowokował?” i znaleźć przekonanie, by już nigdy nikomu się nie udało.

     Serdeczności!

     PS. Zdjęcie, które widzicie, zostało zrobione w Sao Paulo w Brazylii – największym tyglu kulturowym na świecie. Ten człowiek obok mnie to Andrzej Bukowiński, jeden z najlepszych twórców reklamy na świecie. W 1946 roku uciekł z rodziną z Warszawy do Anglii, potem do Argentyny, a dziś mieszka w Brazylii i działa na całym świecie. Rozmawiałem z nim po polsku, angielsku, hiszpańsku i portugalsku. Jego żona jest Brazylijką, moja Meksykanką. Obaj spędziliśmy dużo życia w różnych krajach i pracujemy międzynarodowo. Obaj potrafimy być Polakami, Latynosami, Amerykanami. Moja 4-letnia córka mówi 3 językami, była w ponad 30 krajach, świat uważa za swój dom.

     Wielokulturowość jest najpełniejszą możliwością poznania człowieczeństwa. I jest tak samo potrzebna, jak ochrona swojej rodziny i swego domu. Można połączyć jedno z drugim. Mam nadzieję, że problem uchodźców zostanie jak najszybciej rozwiązany w taki sposób, by wszyscy byli szczęśliwi.”

    • Princess Woona
     Wrz 08, 2015 @ 21:26:20

     pliz link zeby moc polubic

 9. krystal28
  Wrz 05, 2015 @ 16:50:33

  Droga Livio Ether Flow, proszę, aby Twoje komentarze były w języku polskim i angielski link, który podałaś jest w tłumaczeniu, dziękuję i pozdrawiam ❤

 10. Anaja
  Wrz 05, 2015 @ 09:29:53

  Aron to kolejna osoba która jest blokowana. Wiec wklejam i tu jego ostatni przekaz dla ludzi .
  http://aronjasnowidzdiagnosta.blogspot.com/2015/09/upadek-europy-dla-ratowania-dolara-czy.html

  • art
   Wrz 05, 2015 @ 22:32:26

   Aron to katastrofista, dlatego wokół niego tyle kontrowersji. Przeanalizuj proszę jego wizje przepełnione strachem, pogardą, zwątpieniem, karą. Nie tak to ma wyglądać.

 11. darek
  Wrz 04, 2015 @ 17:56:50

  A ja tak sobie pomyślałem,czy można kogoś pozdrowić „bez powodu”,ot tak zwyczajnie, a ja mogę, pozdrawiam Was i Krystalka.

  ❤ kr

 12. Anaja
  Wrz 04, 2015 @ 13:49:46

  mój ukochany Tolle też mówi o przebudzeniu ..warto posłuchać..
  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2015/09/eckhart-tolle-spontaniczne-przebudzenie.html

PRAWA AUTORSKIE Copyright (C) by Krystal Freeman 2010. Do wszystkich przeze mnie przetłumaczonych tekstów na tym blogu, chyba, że zaznaczono inaczej. Rozpowszechnianie moich tekstów jest dozwolone i mile widziane pod warunkiem podania linku do oryginalnego tekstu na moim blogu i bez zmian tekstu.
%d blogerów lubi to: