Proces starzenia się nie jest konieczny

.

.

Anielscy Przewodnicy

Dzisiaj chcielibyśmy skoncentrować waszą uwagę na procesie starzenia się.  Zakorzenionych jest wiele wierzeń na temat tego procesu i chcielibyśmy rzucić więcej światła na tę sprawę.  Jest wielu ludzi w waszym świecie, którzy wierzą, że starzenie się jest nieuniknione, że jest niejako zagwarantowanym pewnikiem. Jednakże chcemy poinformować was, że nie jest to faktyczny obraz sytuacji.

Widzicie, ludzkie ciało zostało wymyślone w ten sposób, że może się ono stale regenerować i dlatego nie dotyka go żaden proces degeneracji.  Jednakże ten pogląd i zrozumienie sytuacji zostało dawno temu utracone wraz ze zniszczeniem cywilizacji Lemurii i Atlantydy.  Ludzkie ciało stale się naprawia i regeneruje samodzielnie po dowolnej chorobie, jednak wasze przekonania zawsze będą determinowały to, czego doświadczacie.  Jest wielu poszukujących antidotum na proces starzenia, lecz nigdy naprawdę nie pojmują oni, że nie może to zostać osiągnięte dzięki miksturze czy pigułce, gdyż rozwiązanie to można znaleźć tylko we własnym wnętrzu.  To właśnie chcemy pomóc wam lepiej zrozumieć.

Czy wiedzieliście, że tak naprawdę co każde 10 lat stwarzacie zupełnie nowe ciało? Wszystkie komórki tworzące wasze kości, mięśnie, organy i tkanki, 10 lat temu zostały w całości wymienione.  W takim razie dlaczego ludzkie ciało wciąż się starzeje?  Dzieje się tak, ponieważ wierzycie słowom mówiącym, że się starzejecie. Podajmy prosty przykład blizny, którą macie, odkąd sięgacie pamięcią.  Komórki kontynuują regenerację i ostatecznie wszystkie zostają wymienione, dlaczego więc ludzie nadal noszą blizny?  Jest tak, ponieważ nadal stwarzacie tę bliznę!  Wierzycie słowom, że macie ją z powodu konkretnego wydarzenia jeszcze z czasów dzieciństwa.  Nowe komórki zostają stworzone według formy odpowiadającej tej bliźnie.  Wiedzcie, że jest jak najbardziej w waszej mocy wykreowanie komórek, które nie będą tworzyć kształtu tej blizny, i że ta decyzja zawsze w pełni należy do was.

Zarówno cywilizacja Atlantydy, jak i Lemurii, była doskonale świadoma tego, że ludzkie ciała zostały pomyślane tak, by żyć bardzo długo.  Okres życia trwał u nich około 500 lat zanim ciało zaczynało szwankować.  Ich ciała były zbudowane dokładnie tak jak wasze, jednakże nie posiadali oni zakorzenionego przekonania mówiącego, że ich ciało ma się starzeć.  Możemy powiedzieć, że obecnie średni okres życia zdrowego człowieka trwa w przybliżeniu 75 lat.  Jest to czas zdecydowanie dłuższy niż nawet kilka wieków temu na waszym świecie, jednak to wciąż znacznie mniej w porównaniu do okresu kilkusetletniego.  Wasze kolektywne przekonanie o tym, jak długo człowiek „powinien” żyć również ulega zmianie, bowiem uznajecie za fakt możliwy do zaakceptowania to, że okres życia wydłużył się dwukrotnie w stosunku do tego sprzed kilkuset lat i wasz okres życia wydłuża się z każdym kolejnym pokoleniem.  Wielu stwierdzi, że to technologia i opieka zdrowotna pozwalają obecnie ludziom dłużej żyć, jednak my powiemy wam, że to zmiany w waszej percepcji oraz przekonaniach umożliwiły wam stworzenie tejże technologii i opieki zdrowotnej.

Nadejdzie czas na waszym świecie, kiedy w ogóle nie będziecie się starzeć.  Na razie powiemy tylko, że coraz więcej z was będzie żyło dłużej, o wiele dłużej niż ktokolwiek w waszej udokumentowanej historii.  Dożywanie wieku 150 lat będzie po prostu normą w niedalekiej przyszłości.  Na razie technologia i nauka będą kontynuować wspólną pracę na rzecz spowolnienia procesu starzenia, jednak wiedzcie, że to zbiorowy system przekonań napędza ten naukowy postęp, a nie odwrotnie.  Wiedzcie, że z pewnością nadejdzie czas, kiedy sami będziecie w stanie zapobiegać procesowi starzenia się po prostu dzięki swym własnym przekonaniom.

Możecie zastanawiać się, dlaczego człowiek w ogóle umiera, jeśli ciało stale się regeneruje.  Jest to wspaniałe pytanie i moglibyśmy powiedzieć, że pozwala to na „reset”, pozwala wam opuścić tę rzeczywistość i inkarnować się w innym doświadczeniu z innymi „warunkami początkowymi”.  Zezwala to również na nowe wyzwania, nowe doświadczenia i nowe związki.

Wiedzcie, że w wyższych wymiarach nie tylko nie starzejemy się, lecz również nie doświadczamy procesu śmierci w taki sposób, jak wy w trzecim i czwartym wymiarze.  Zamiast „śmierci” fizycznego ciała zazwyczaj przenosimy po prostu nasz punkt koncentracji czy też naszą „energię” z danej rzeczywistości, kiedy już osiągnęliśmy w niej wszystko to, czego zamierzaliśmy doświadczyć.  Po prostu przenosimy naszą uwagę do jednej z wielu innych rzeczywistości, których jesteśmy częścią.  Nie postrzegamy procesu „śmierci” jako okazji do smutku w wyższych wymiarach; raczej jest to zwyczajowo powód do świętowania.  Może to brzmieć dziwnie dla was w niższych wymiarach, ponieważ doświadczacie tak wielkiego smutku z powodu tego, co postrzegacie jako stratę, jednak kiedy jesteście w wyższych wymiarach zdajecie sobie sprawę z tego, że nigdy nie jesteście odłączeni od żadnej istoty.  Możecie połączyć się z nimi kiedy tylko zechcecie.  Moglibyśmy powiedzieć, że przypomina to ukończenie szkoły. Uczeń nauczył się wszystkiego, co miał opanować na tym polu nauki i staje się gotowy do rozpoczęcia nowego doświadczenia.  Świętujecie osiągnięcia studenta, a nie opłakujecie jego odejścia, ponieważ jesteście świadomi, że ukończył on wspaniałe zadanie i jest gotowy na następny „rozdział” w swoim życiu.  Tylko dlatego, że nie będzie on uczęszczać do szkoły, nie oznacza, że przestaje on istnieć.  W bardzo podobny sposób my postrzegamy proces „śmierci”.

Więc jak konkretnie możecie zmienić swoje przekonania odnośnie procesu starzenia się?  Mówiąc po prostu, nie spodziewajcie się go wcale.  Nie ma powodu, abyście się powinni starzeć.  Uśmiechamy się, ponieważ ludzie mają tendencję do czynienia dużo bardziej skomplikowanymi wielu rzeczy, które z naszej perspektywy są całkiem proste; jednakże zdajemy sobie sprawę, jakiego ogromnego skoku w świadomości mogłoby wymagać powstrzymanie w waszym świecie procesu starzenia się „w jedną noc”. Jednak chcielibyśmy zasugerować, abyście zwrócili uwagę na swoje przekonania dotyczące tego procesu.  Rozejrzyjcie się wokół siebie, a zobaczycie wielu ludzi w tym samym „wieku”, a jednak wielu z nich wygląda młodziej od innych, a inni wyglądają znacznie starzej.  Dlaczego tak jest?  Powodują to ich przekonania, które decydują o tym, w jaki sposób będą oni doświadczać procesu starzenia się.  Niektórzy starzeją się z dużym wdziękiem, nigdy nie doświadczając utraty zdolności poznawczych, podczas gdy inni doświadczają oznak starzenia się na długo zanim uznacie ich za starych.  Nauka ostatecznie dojdzie do tego, że proces starzenia się nie ma nic wspólnego z waszym genetycznym rodowodem, albo z nieuniknionym pogarszaniem się stanu komórek, i że zależy on od oczekiwań umysłu.

Jakie są wasze przekonania na temat procesu starzenia się?  Czy życzycie sobie zmienić któreś z nich?  W jakim wieku spodziewacie się zacząć doświadczać objawów starzenia?  Czy spodziewacie się mieć zmarszczki, kiedy będziecie starzy? Czy spodziewacie się siwych włosów i chodzenia o lasce?  Czy może spodziewacie się, że dalej będziecie rześcy, przepełnieni energią waszej „młodości”?  Wiedzcie, że wasze przekonania nigdy nie mogą być zachowane w sekrecie; zawsze ukażą się one na waszej twarzy, a inni będą mogli je ujrzeć.  Po prostu jak długo spodziewacie się być młodymi?

Mamy nadzieję, że ta wiadomość w jakiś sposób wam się przydała.

W miłości i Świetle jesteśmy waszymi Anielskimi Przewodnikami.

Przekazała Taryn Crimi,  29 listopada 2012

http://angelicguides.wordpress.com/author/angelicguides/

Tłumaczenie Wojtek, edycja wika

8 Komentarzy (+add yours?)

 1. Minaretta
  Mar 12, 2013 @ 23:30:58

  Bardzo ciekawe… Ciakawa jestem czy mozna cofnac czas tzn pare zmarszczek przy oczach ? 🙂 Moze Anioly maja na to rowniez jakas recepte? 🙂 A moze ktos z czytajacych? 🙂 Chtenie bym sie dowiedziala 🙂

  • Oualander
   Mar 13, 2013 @ 21:20:53

   Witaj

   Na temat nieśmiertelności ciała polecam poczytać informacje zawartę na tym blogu w linku na górze strony”Dajamanti/Czakamrati” oraz w 7 rozdziale „Białej Księgi” pt „Śmierć czy wniebowstąpienie”.

   Serdeczności przesyłam dla ciebie 🙂

   • Minaretta
    Mar 15, 2013 @ 20:32:43

    Dziekuje Oualander 🙂 Na pewno zajrze 🙂 Nie lubie sie starzec 😉

   • Minaretta
    Mar 15, 2013 @ 21:27:36

    Jeszcze ma pytanie odnosnie Biaelj Ksiegi: kto jest autorem?Nie moge znalezsc zadnych informacji w necie

    • Oualander
     Mar 16, 2013 @ 12:43:34

     Autorem (a raczej autorką) „Białej Księgi” jest J.Z Knight, niesamowite jest to iż przeczytałem tą książkę niemalże 5 razy w formie zwykłej (papierowej) i raz, na samym początku w formie e-booka którego dawnymi czasy podrzucił mi wspaniały człowiek, stały bywalec tego bloga Mietek (Kosmita) którego przy okazji chciałbym serdecznie pozdrowić. Mój adres e-mailowy znajdziesz w zakładce pracowników światła miejscowości Będzin, jeśli chcesz czytać tę książkę na ekranie monitora, napisz do mnie, jeżeli mieszkasz w okolicy Zagłębia Śląsko Dobrowskiego chętnie wypożyczę ci formę papierową (w moim wypadku sam dotyk tej książki wywołuję niesamowicie pozytywne wrażenia)

     Serdeczności 🙂

     Piotr.

    • Minaretta
     Mar 18, 2013 @ 16:14:40

     Odpisalam na maila

 2. Henryk
  Lu 06, 2013 @ 22:58:10

  Ciekawy komentarz,pelen optymizmu. Byc wiecznie mlodym to ogromna radosc. Mam pewna probe. Jestem zupelnie nowy przeczytalem tutaj ogrom materialow I nie wiem gdzie jest poczatek,srodek a gdzie ja sie znajduje. Chcialbym to wszystko ulozyc chronologicznie. Prosze o pomoc. Henryk

  • krystal28
   Lu 07, 2013 @ 22:17:41

   Witaj drogi Henryku. Właściwie materiały na tym blogu nie maja chronologii. Po prostu czytaj to co Cię najbardziej interesuje ❤

PRAWA AUTORSKIE Copyright (C) by Krystal Freeman 2010. Do wszystkich przeze mnie przetłumaczonych tekstów na tym blogu, chyba, że zaznaczono inaczej. Rozpowszechnianie moich tekstów jest dozwolone i mile widziane pod warunkiem podania linku do oryginalnego tekstu na moim blogu i bez zmian tekstu.
%d blogerów lubi to: