Przejściowe Stany Świadomości. część 2

.

.

Hathorowie, 20 kwiecień, 2011

Przekazał Tom Kenyon

Tłumaczyła Dominika Daria Dudek

Edycja Krystal

.

Kolektywne przejściowe stany świadomości

Zbiorowość ludzka, z naszej perspektywy, jest obecnie jak ogromny kosmiczny wąż, zrzucający swoją starą skórę, wijący się i skręcający się zeskrobując swoje stare obciążenia.  Niektóre z nich przyjmują formę ekonomicznych zawieruch.  Niektóre z nich są polityczne w swej naturze.  Niektóre z nich są upadkiem i transformacją instytucji kulturowych.  A niektóre z tych wijących się i skręcających się są związane z trzęsieniami ziemi oraz aktywnością wulkaniczną, jak również innymi anormalnymi wzorcami pogodowymi.

Podczas gdy naturalne oraz spowodowane przez człowieka katastrofy wzrastają, coraz więcej z was wkracza w przejściowe stany świadomości.  Oczywiście ci z was, którzy doświadczą trzęsień ziemi, aktywności wulkanów lub destruktywnej pogody są najbardziej predestynowani do wkroczenia w stany przejściowe, lecz ci z was, którzy są empatyczni w swej naturze mogą doświadczyć impetu naturalnych lub dokonanych przez ludzi kataklizmów, tak jakby byli w tym obecni fizycznie.

Rzeczywiście gdy woalka oddzielająca ludzką świadomość jedną od drugiej  rozpuszcza się, coraz więcej z was będzie doświadczać zmiany mające miejsce na świecie na poziomie instynktownym.

Teraz chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie o nowym tworzeniu dla tych z was, którzy znajdą się w następstwie naturalnej lub dokonanej przez ludzi katastrofy, takiej jak trzęsienie ziemi, erupcja wulkanów albo destruktywne anomalia pogodowe.

Jeśli siły destrukcji są wystarczająco silne, wyznaczniki percepcyjne waszej poprzedniej rzeczywistości mogą przestać istnieć.  Wasze domy lub centra biznesowe mogą zniknąć.  Możecie znaleźć się w sytuacji gdzie brakuje wody oraz żywności lub jakichkolwiek różnych zmian, mogących pojawić się w jednym czasie tworząc szok i przytłoczenie.

Chcemy być bardzo klarowni w tym, co powiemy.  Szok i przytłoczenie jest w obliczu katastrofy  naturalną reakcją ssaków i jeśli macie przemienić oraz przetransformować dany moment musicie sięgnąć do wyższych wymiarów swojej własnej egzystencji, swego własnego bytu, do tych sfer świadomości, które są poza czasem i przestrzenią, do miejsca, w którym jesteście zdolni uwzględnić transcendentalne aspekty waszego bytu jako części równej dla waszego przetrwania.  Będziecie wtedy zdolni do złagodzenia szoku i przytłoczenia.

Głównym elementem, jaki musi być zidentyfikowany w centrum chaosu, jakiejkolwiek formy chaosu jest Portal Sposobności.

Ta sposobność przetrwania lub nowego życia może przejawić się na sposoby jakich się w ogóle nie spodziewacie.  Tak jest, ponieważ znaczniki percepcyjne nie są już dłużej w miejscu, a wasza świadomość może nie rozpoznać sposobności, gdy taka się pojawi.

Głęboko osadzony ludzki nawyk albo tendencja chciałaby dostosować nowe rzeczywistości do tych z przeszłości.  Jest to niefortunny nawyk do wdrożenia w tych sytuacjach.

Moglibyśmy powiedzieć o wiele więcej o hiper-wymiarowych rzeczywistościach, które są zaangażowane w wyborach dokonywanych podczas chaotycznych wydarzeń, ale chcielibyśmy uciąć „pogaduszki” i dać coś, co będzie najbardziej praktyczne.  Może w innym czasie przekażemy wam nasze filozoficzne rozważania nad waszą nieskończoną naturą i bezkresnymi możliwościami jakie się w was znajdują.  Jednakże, na ten moment pozwólcie nam trochę uprościć sprawy i dać wam przepis na rozpoznanie i wytworzenie możliwości na nowe życie i nowe przeznaczenie, kiedy te pojawią się przed wami.

Przypuszczając, że wkroczyliście w przejściowe stany świadomości, i że zapoznaliście się z Punktem
Próżni i  mniej więcej dobrze się czujecie z wielką niepewnością waszej sytuacji, to jest to co wam  sugerujemy: Bądźcie ciekawi i oczekujcie cudów.  Poprzez wkroczenie w stan zaciekawienia, angażujecie stan umysłu, który może swobodnie poruszać się nieskrępowany przez oczekiwania.  Taki stan staje się bardzo podobny do umysłu dziecka i ta  niewinność – co nie jest tym samym co dziecinność –  pozwoli wam wkroczyć w wibracyjny stan świadomości przynoszący wam wielkie korzyści.

Poprzez oczekiwanie na cuda wyzwalacie w sobie moc twórczą, dzięki której będziecie mieć coraz częściej zdolność robienia szczęśliwych odkryć dokonanych przez zbiegi okoliczności  i napotkania niespodziewanych skarbów, czy będą one w swojej naturze fizyczne, mentalne czy emocjonalne.

Ta kombinacja ciekawości, tego co się stanie następnie w połączeniu z oczekiwaniem na cuda przeniesie was szybko z Punktu Próżni do nowego życia, nowego tworzenia bez względu na to co może stać się innym osobom wokół was.

Podczas kolektywnych stanów przejściowych  świadomości dobrze jest pamiętać, że każda osoba jest twórcą swojej własnej rzeczywistości, a w samym centrum chaosu ludzie będą dokonywać odmiennych wyborów i wkraczać w różne, osobiste rzeczywistości.

Nie poddawajcie się wpływom tych, którzy wkroczą w niższe sfery wibracyjne. Nie możecie uratować ich przed nimi samymi.  Patrzcie w górę i żyjcie ponad to z zaciekawieniem i oczekiwaniem na cuda i nawet w najgroźniejszej sytuacji cuda mogą się wydarzyć i przyjdą akurat dla was.

Fizyczna śmierć

Jedną z największych trudności dla wcielonych istot jest stan przejściowy nazywany przez was śmiercią.  Przez ten fakt wszystkie percepcyjne znaczniki, włączając w to pięć zmysłów, znikają.  Jeśli osoba utożsamia się jedynie ze swoją materialną egzystencją, on lub ona przejdą tę sytuację najtrudniej.  Tak jest, ponieważ to z czym się utożsamiają już dłużej nie istnieje.  Chociaż fizyczny świat dalej kontynuuje swoją egzystencję, w świadomości nie ma już bodźców od pięciu zmysłów.  To jest jakby świat zniknął, a ciało wraz z nim.  Wielkie Jam Jest, główna właściwość transcendentalnej świadomości nie otrzymuje więcej informacji od ciała, pięciu zmysłów ani świata zewnętrznego.  To może być głęboko niepokojące oraz dezorientujące dla kogoś, kto bezpośrednio nie doświadczał innych sfer swojego istnienia.

Mówiąc metaforycznie, jesteście jak rozległe drzewa, Drzewa Życia, z wieloma rozgałęzieniami, wieloma, wieloma liśćmi i kwiatami, a wasze aktualne życie jest jednym z takich liści i jednym z takich kwiatów.  Kiedy osoba przechodzi przez przejściowy stan świadomości nazywany przez was śmiercią, jest kilka opcji.  Jeśli jesteś z duchowej tradycji, której centralna figura to guru, awatar lub zbawiciel, możesz podążyć ścieżką tej Istoty do stanu wibracyjnego jego/jej świadomości.  W niektórych religiach jest on znany jako niebo.  Jeśli podążasz ścieżką guru, awatara albo zbawiciela zrozum, że wkraczasz w jego/jej niebo, jego/jej wibracyjne osiągnięcie i z konieczności, wkraczasz również w jego/jej ograniczenia w świadomości.  Z naszej perspektywy, wszechświat jest nieskończony z natury i przez to odnosimy się nie do zewnętrznej przestrzeni, ale do międzywymiarowych rzeczywistości waszego wszechświata i nie ma egzystującej istoty z naszego doświadczenia, która zrozumiałaby i objęła Wszystko Co Jest.

Jeśli jednak chcielibyście dołączyć do waszego guru/awatara/zbawiciela w sferze śmierci, mamy kilka sugestii.  Jedną z nich jest wzywanie mentalne jego/jej imienia. To jest w starożytnym  zrozumieniu zawarte w egipskim zwrocie Ren oznaczającym imię.  Gdy wzywacie imię duchowej Istoty, jego/jej aspekt jest zmuszony by przyjść w twoim kierunku.  Jeśli w tym momencie spotkania z twoim guru/awatarem/zbawicielem on lub ona uzna cię godnym, zostaniesz zabrany/a przez niego/nią do jego/jej niebiańskiej sfery.

Dla tych z was ze wschodniej duchowej tradycji są mantry połączone ze specyficznymi bóstwami. Intonowanie tych mantr mentalnie podczas śmierci lub sferze śmierci ma ten sam efekt.  Dla tych z was, niebędących w duchowej tradycji podążania za guru, awatarem lub zbawicielem, przejściowy stan świadomości nazywany śmiercią oferuje inne możliwości.

Tak jak pozostałe dwa przejściowe stany świadomości, sfera śmierci ma Punkt Próżni, którego dominującą cechą jest bezruch, cisza i ciemność.  Wszystkie możliwości istnieją w tej Próżni, jednak żadna aktualność nie jest w istnieniu.  Jest to jak żołądź drzewa dębowego.  Dąb, ogromne drzewo jest potencjalnie w żołędziu, lecz jeszcze nie istnieje.  Więc, gdy znajdziesz się w Punkcie Próżni, który rozpoznasz przez fakt, że jesteś całkowicie sam w ciemności oraz w całkowitej ciszy, wiedz, że jesteś w centralnym ośrodku twojej twórczej mocy.  To co następnie wybierzesz do stworzenia,  zdeterminuje kurs twojego przeznaczenia oraz tego jakie światy zamieszkasz albo w jakich sferach egzystencji będzie rezydować.  To jest krytyczny moment.

Wiele osób przerażonych ciemnością przechodzi do światła przedwcześnie.  A to, z czego oni nie zdają sobie sprawy jest to, że ich tęsknota kreuje światło.  Portal otwiera się przed nimi jako tunel i mogą oni wkroczyć w ten tunel światła spotykając tych, których znali wcześniej, tym samym wracając z powrotem ku wcieleniu lub ku innej sferze wibracyjnej egzystencji bez  pełnego zrozumienia konsekwencji.  To jest oczywiście jedna z opcji otwartych przed tobą, i która jest często wybierana.

Inną opcją jednakże, jest pozostanie w punkcie próżni, rezydując w samej Próżni, stając się świadomym swojego Ja, jako czystej świadomości, transcendentalnej dla wszelkich zjawisk.

Jeśli rezydujesz w tym stanie świadomości wystarczająco długo bez potrzeby tworzenia czegokolwiek, odkryjesz swoją tożsamość jako wielkie Jam Jest.  I z tego punktu świadomości możesz wybrać okoliczności swojego następnego wcielenia.  Możesz wybrać światy, w których zamieszkasz albo królestwa świadomości, w których będziesz rezydować.

Ta ostatnia metoda da ci największe możliwości, chociaż jest najtrudniejsza dla większości ludzi. Powodem tej trudności jest dyskomfort odczuwany przez ludzi, gdy nie mają ciała.  Tęsknota za ciałem oraz doświadczaniem materialnego świata często wyciąga człowieka przedwcześnie z Punktu Próżni.

Podsumowując, z powodu intensyfikacji faz Chaotycznych Węzłów wielu z was znajdzie się w przejściowych stanach świadomości.  Niezależnie od tego, na jakim poziomie zostaniesz  zaangażowany, czy będzie to życie osobiste, czy doświadczenie zbiorowe, czy stan przejściowy nazywany przez was śmiercią, wiedz, że jesteś twórcą swojej rzeczywistości.

Hathorowie

http://tomkenyon.com/transition-states-of-consciousness

8 Komentarzy (+add yours?)

 1. Krystyna
  Maj 22, 2011 @ 10:32:45

  Próżnia,nie ma niczego co było,nie ma niczego co będzie,totalna próżnia i totalny chaos.Czasami brak kontroli nad myslami,strach,że zwariowałam,że zaraz umrę.Przyziemna realistka zmienia swoje życie po całości,praca,zainteresowania,przyjaciele,znajomi,jedzenie,sposób bycia i życia.Czasem wydaje mi się że jestem dzieckiem,że uczę się od podstaw,nowych wartości i nowego życia.Jeżeli nie zwariuję,co mi przepowiedziano,będę żyła tak jak zawsze chciałam,będę wolna,po prostu WOLNA.

 2. Ktoś
  Maj 09, 2011 @ 13:01:27

  http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110101/KRAJSWIAT/18439453 brak słów, ludzie w to wierzą bo gdyby nie pisali to bym nie wyszukał. Tragedia. Po co ktoś rozpowszechnia takie dziwaczne manipulacje?

  • ramzes
   Maj 09, 2011 @ 13:13:09

   no tak – w końcu przecież o strach między innymi im chodzi, więc próbują straszyć ludzi czym się da :)))
   masz rację – brak słów

   • Ktoś
    Maj 09, 2011 @ 13:18:42

    Jaki strach? Chyba dobry humor, bo znaczna większość się z tego śmieje. A nieliczni i przestraszeni, mogą się rozczarować.

 3. hunter22
  Maj 09, 2011 @ 06:33:25

  Wspaniale opisane, szczególnie ta próżnia, ja tam spędzałem czas w młodości w czasie moich snów, nie rozumiałem wtedy tego, ale gdy już to zrozumiałem ponad rok temu, jestem tam, a raczej byłem, ale w istocie byłem tam już dużo czasu.
  Bo w sumie nie jestem tak przyzwyczajony co do posiadanego ciała, wolałbym ten stan ducha, pełnej swej świadomosci, którym wewnętrznie jestem.

 4. wedrussa
  Maj 09, 2011 @ 03:22:52

  Nic ..tylko kolejne potwierdzenie słów mojej kochanej Anastazji…

  W książkach W. Megre serii „Dzwoniące Cedry Rosji” Anastazja i jej dziadek mówią o konieczności tworzenia w myślach szczegółowego projektu rodowej posiadłości. Także, Anastazja mówiła, że posadzone w doniczce rodowe drzewo to już zaczątek materializacji marzenia człowieka. A kiedy w myślach zaprojektowałeś swoją posiadłość, to twoje marzenie już istnieje w przestrzeni. Niektórzy ludzie mówią: „Otrzymam ziemię i wtedy zacznę tworzyć projekt posiadłości, jak ta para wedrusów opisanych w 6 tomie, „Księdze Rodu”. Przecież co mogę stworzyć w mieście, żyjąc w systemie?”. Ale tu może wyjść błędne koło. Wiadomo, że początkiem wszystkiego jest myśl, a za myślą podąży działanie. Wtedy człowiek otrzyma ziemię, kiedy w myślach stworzy szczegółowy projekt posiadłości, a nie odwrotnie.
  Weźmy na przykład sytuację z chorym. Chory mówi: „Kiedy wyzdrowieję, wtedy zacznę się cieszyć”. Ale on nie wyzdrowieje, dopóki nie zacznie się cieszyć. Czyli powstaje błędne koło. A ten, kto boi się, że w mieście nie da się zrobić obrazu posiadłości, może wyjechać na przyrodę, w las i obserwować, co z czym rośnie i tam tworzyć swój projekt posiadłości.
  Myślę, że sama ziemia „nie puszcza” ludzi do tworzenia rodowych posiadłości, dopóki oni nie stworzą w myślach szczegółowego projektu. Także okoliczności układają się tak, że człowiek nie może albo z wielkim trudem otrzymuje ziemię, jeśli nie ma w nim prawdziwej świadomości.

  Namaste

 5. Dajamanti
  Maj 09, 2011 @ 02:48:03

  „Bądźcie ciekawi i oczekujcie cudów”. Kolejna Bardzo potrzebna rada 😀
  Serdecznie dziękuje 😀

 6. Jacek
  Maj 09, 2011 @ 01:08:45

  Ciekawe ? – bardzo ciekawe ? A więc sami tworzymy naszą rzeczywistość ? Daje to wiele do myślenia !!! W jakim wymiarze wylądować ? Jaką rzeczywistość wybrać ? Myślę, że słowa ‚tam skarb twój gdzie serce twoje !’ najlepiej oddaje tę prawdę. Dążenia naszego serca są najważniejsze !!! Pozdrawiam

PRAWA AUTORSKIE Copyright (C) by Krystal Freeman 2010. Do wszystkich przeze mnie przetłumaczonych tekstów na tym blogu, chyba, że zaznaczono inaczej. Rozpowszechnianie moich tekstów jest dozwolone i mile widziane pod warunkiem podania linku do oryginalnego tekstu na moim blogu i bez zmian tekstu.
%d blogerów lubi to: