Budzenie się z Iluzji 3-go Wymiaru

Tak jak SaLuSa, Saul mówi nam, że musimy teraz uwolnić się od przywiązania do rzeczywistości 3-go wymiaru.  Nawet pojęcie, że jesteśmy w stanie naprawić tę rzeczywistość prowadzi do przywiązania i należy to odpuścić.
Drobne przyjemności, które czerpiemy z życia w 3W przekonują nas, że 3W jest do uratowania i do naprawienia i przez to utrzymują naszą uwagę.  Ale Saul mówi nam, że iluzja nie może być udoskonalona i  z czasem się skruszy i rozpadnie.  (Czy  Budda tego nie powiedział wieki temu?)
Ten okres końca czasów często nazywany jest czasem separacji.  Nie myślę więc, że jest to przypadek, że zarówno SaLuSa jak i Saul mówi teraz o potrzebie odpuszczenia przywiązania do 3-go wymiaru.

28 lipca 2010

czaneling:  John Smallman

Ludzkość przygotowuje się do powrotu do pełnej świadomości odkąd zdecydowała się spróbować życia oddzielonego od Boga i swoich braci i sióstr poprzez wybudowanie iluzorycznej rzeczywistości, w której chciała się przed Nim ukryć i bawić się w grę separacji.  Ta zabawa już prawie dobiega końca.

Wszystko było bolesne i pogmatwane, gdy próbowaliście przekonać siebie, że nie potrzebujecie Boga i możecie żyć w zadowoleniu bez Niego.   W końcu dostaliście olśnienia, że z całą pewnością, nie jest to prawda i kolektywnie podjęliście decyzję przebudzenia się ze snu, aby ponownie cieszyć się rzeczywistością Boską.

To było dla was długie i ciężkie borykanie się na drodze do postępu od początkowo ekscytującej idei niezależnego osobnego istnienia – usunięci z obecności Ojca – do obecnej realizacji, że ten pomysł nie jest i nigdy nie był do wykonania.   Kiedy ten pomysł przyszedł wam do głowy, wasz Ojciec, uprzednio upewniwszy się, że nigdy nie możecie być nieodwracalnie utraceni, pozwolił wam na „pozorne” wycofanie się z Jego odwiecznej obecności, na zabawę w gry i nauczenie się dzięki nim, że separacja od Boga i od siebie samych była całkowicie nieodpowiednią formą istnienia.

On pragnie tylko, abyście doświadczyli wiecznej radości, ale On też rozumie, że potrzebowaliście zbudować ten złudny świat wymyślonej egzystencji bez nieskończonej radości, aby zrozumieć i w pełni docenić cudowność, harmonię i piękno Rzeczywistości – jedyny stan, który naprawdę istnieje.

Nauczyliście się swoich lekcji, ale ponieważ iluzoryczny stan, który skonstruowaliście był tak intensywny i realistyczny w waszym doświadczeniu, że teraz jest wam bardzo trudno go opuścić.  Widzicie wszystkie widoczne bóle i cierpienia w indywidualnym życiu i te, co przeżywa ogólnie ludzkość i wydaje się wam teraz, że sytuacja ta musi zostać skorygowana, aby nastało szczęście.

Ale to ciągle pozostaje iluzją!  Każdy tego aspekt jest iluzoryczny, i dlatego nie może być poprawiony; może być tylko rozwiązany.  Starając się ją poprawić lub zreperować,  trzymacie się jej, inwestujecie w nią i nadal próbujecie zrobić ją prawdziwą.

Musicie odpuścić swoje przywiązanie do niej.  Drobne przyjemności, które macie przez nią dostarczane są poważnym odwróceniem uwagi od procesu budzenia się, ponieważ daje wam to wrażenie, że sytuacja może ulec poprawie i że stan trwałego pokoju i harmonii jest osiągalny.   To nie jest jednak tak; nic trwałego nie może wystąpić w iluzji 3-go wymiaru . . .  ani radość i szczęście, ani ból i cierpienie.   Ponieważ w iluzji tylko upadek i rozkład prowadzący do trwałego rozwiązania w nicość jest możliwy.

W końcu zdaliście sobie z tego sprawę, a teraz musicie uwolnić się od tego nieczystego snu poprzez wybaczenie sobie i wszystkim innym za oczywiste zbrodnie, zdrady i cierpienia, które zadawaliście sobie nawzajem tak przekonywająco poprzez wieki.  W ten sposób usuniecie niestabilne fundamenty, które wspierają złudzenia, pozwalając na ich skruszenie i rozkład, tak że zasłona rozparta na Rzeczywistości zostanie rozpuszczona, pozwalając wam na  przebudzenie się do miłosnej obecności Ojca.

Nie ma możliwości na utrzymanie złudzenia.  Ono nigdy tak naprawdę nie istniało. Ale możecie też dalej kontynuować przywiązanie do niego, tym samym rozciągając go przez niekończące się wieki podczas prób robienia go prawdziwym.  Ale dlaczego mielibyście iść w tym kierunku będąc pewnym w głębi siebie, że  nie ma to sensu i jest to bolesne?
Przestańcie osądzać, wybaczcie jeden drugiemu i obudźcie się do wiecznej radości  Rzeczywistości –  Waszego Boskiego Domu – do nieskończenie kochającej Obecności waszego Ojca.

Z tak wielką miłością , Saul.

tłumaczenie: Krystal Freeman

http://johnsmallman.wordpress.com/2010/07/28/you-have-collectively-made-the-decision-to-awaken-from-the-dream/

1 komentarz (+add yours?)

  1. Oualander
    Paźdź 25, 2010 @ 10:30:33

    Wspaniałe przesłanie w prosty sposób wiążącę ze sobą zarówno religijny jak też pragmatyczny, życiowy aspekt przemiany świadomości ludzkiej.

PRAWA AUTORSKIE Copyright (C) by Krystal Freeman 2010. Do wszystkich przeze mnie przetłumaczonych tekstów na tym blogu, chyba, że zaznaczono inaczej. Rozpowszechnianie moich tekstów jest dozwolone i mile widziane pod warunkiem podania linku do oryginalnego tekstu na moim blogu i bez zmian tekstu.
%d blogerów lubi to: